Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wyjazd a posiłki ?   

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

mikrofonek
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 36
03/01/2010 2:20 am  

Witajcie,
W sierpniu wybieram się na tygodniową wycieczkę do Paryża.
Jest tylko problem z wyżywieniem. Śniadania będą w formie szwedzkiego stołu, jednak obiado-kolacje będą serwowane. Gdy pytałam Pani w biurze podróży o możliwość zgłoszenia posiłków wegetariańskich mówiła, że nie mają takiej opcji. Biuro to miało najlepsza ofertę, jednak żadne z biur które odwiedziłam nie miało możliwości posiłków wegetariańskich.
Co byście zrobili na moim miejscu?
Jak się zachować?


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
03/01/2010 2:27 am  

a nie można wybrać opcji "bez posiłków" i żywić się samemu?
ja bym tak zrobiła.

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
03/01/2010 2:37 am  

czesto jak gdzies jedziesz to jest opcja all inkluziwe(czy jakos tak) i w takim hotelu ich nie obchodzi czy jestes osoba pijaca alko czy nie jedzaca miesa, co ci dadza to tym sie ciesz i plac za wszystko...

Oczywiscie jak wybierzeswz hotel 3gwiazdy to bedziesz miala wybor 3/4dan i to miesnych a jak 5gwiazd to masz tych dan multum, ale z doswiadczenia wiem ze ze to sa dania miesne, ale jest duzo przystwaek wega/wege...wiec zawsze jakas alternatywa jest...
za dwa dni ide do biura to sie spytam jak jest w Egipcie, to napisze wiecej 😀

[edytowane 2/1/2010 przez MuayThai89]

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/01/2010 3:45 pm  

Zazwyczaj podawane są surówki , więc ostatecznie ten czas można przecierpieć jedząc kaszę czy ziemniaki z surówkami.Ja tak często robiłam. Tydzień to dość krótko - dasz radę 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
03/01/2010 4:37 pm  

Na Twoim miejscu, Mikrofonku, na wszelki wypadek zaopatrzyłabym się w wegetariańskie zapasy na drogę, ale spróbowałabym też skontaktować się sama z hotelem. Biuro podróży może nawet nie wiedzieć, że na miejscu jest jakaś wege opcja. Pewnie byłaś ich pierwszą klientką, która w ogóle zadała pytanie o posiłki bezmięsne. Na szczęście na Zachodzie wegetarianin nie jest stworem z innej planety, tak jak u nas i większość porządnych firm się z tym liczy. Ostatnio mój mąż był na firmowej imprezie przedświątecznej (UK), na którą pojechał nastawiony na kilkugodzinny post. Ku jego pozytywnemu zaskoczeniu znalazło się mnóstwo sałatek i dwa ciepłe wegetariańskie dania (curry wegańskie i coś jeszcze), a panie z kuchni w ogóle nie były zaskoczone widokiem wegetarianina. Popytaj u źródła, a w razie porażki bierz wałówę z domu.

[edytowane 3/1/2010 przez rubia]


OdpowiedzCytat
Wiki1240
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 49
03/01/2010 5:12 pm  

Mam podobny problem tylko że ja jadę na zieloną szkołę i też nie wiem co będę jadła 😉


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
03/01/2010 11:08 pm  

najlepiej samemu właśnie skontaktować się z hotelem bo pewnie pani z biura nie będzie się chciało i najwygodniej powiedzieć "nie da się". Choć musisz być ostrożna- gdy pracowałam w Irlandii jako kelnerka w firmie cateringowej obsługującej duże imprezy właśnie z serwowanymi daniami, zawsze było dla wegetarian coś naszykowane, niestety bardzo często był to łosoś 😮 osobiście uważam, że jeśli Ci na tej wycieczce zależy, to jedź i nie daj się spławić- płacisz za wyżywnienie HB, więc należy Ci się HB i muszą się dostosować do Ciebie albo obniżyć stawkę, dla mnie sprawa jasna 🙂
ja w tym roku byłam w Turcji na all inclusive i to jest fajna sprawa, bo wybierasz sobie co chcesz a oni mają naprawdę bakłażana na milion sposobów a tyle sałatek i owoców było o każdej porze, że po prostu nie do przejedzenia- hotel 3*** 🙂
@ [b]Wiki1240[/b] zgłoś to wcześniej i nie pozwól, żeby Cię zrobili w bambuczę- albo niech Ci dadzą wegetariańskie papu (można skontaktować się z osobą prowadzącą tę "zieloną szkołę" zapytać, podesłać propozycje potraw w razie co) albo niech Ci odliczą koszta wyżywienia- uważam, że nie możemy pozwolić na to, że płacimy za coś, czego nie zjemy i jeszcze z własnej kasy dopłacamy bo przecież coś zjeść musimy 🙂
Pozdrawiam i życzę wytrwałości 🙂

[edytowane 3/1/2010 przez mirecha]

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
Wiki1240
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 49
03/01/2010 11:42 pm  

Chyba rzeczywiście muszę się spytać czy mogliby mi dawać wege jedzenie ale wątpię bo jestem jedyną wegetarianką w szkole i chyba raczej nie będą gotować innego jedzenia tylko dla mnie a jak coś to raczej powinni mi odliczyć za niezjedzone jedzonko 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
03/01/2010 11:51 pm  

Skąd wiesz, że jedyną? 🙂 Wegetarianie są wszędzie, tylko się skutecznie ukrywają 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
mikrofonek
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 36
03/01/2010 11:59 pm  

muszę skontaktować się z tym hotelem na własną rękę. Macie racje byłam pierwsza osobą która o to spytała. Bo Pani tak dziwnie patrzyła i dodała ryby na pewno będą podawane, na co ja odpowiedziałam nie jadam zwierząt. Zmieszała się i zamilkła.

Co do zielonej szkoły to powinnaś to zgłosi szybciej i nie sądzę by był to jakiś problem w gotowaniu, bukiet warzyw czy jakaś lazania wegetariańska nie są problemem i inni tez mogę skosztować.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/01/2010 12:40 am  

Wegetarianie są wszędzie, tylko się skutecznie ukrywają 😛

W moim środowisku praktycznie ich nie ma 🙁 Albo rzeczywiście tak skrzętnie się ukrywają 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
04/01/2010 2:10 am  

ale wątpię bo jestem jedyną wegetarianką w szkole i chyba raczej nie będą gotować innego jedzenia tylko dla mnie

Jak to nie, ja za 12 dni mam studniowke to robia specjalnie dla mnie drugie menu 😀

Bo Pani tak dziwnie patrzyła i dodała ryby na pewno będą podawane

Jak sprawdzalismy sale i w jednej z nich spytali sie czy sa wege, to troche sie ucieszylem ze jednak sa ludzie co o nas mysla, ale po chwili sie zalamalem bo powiedziala ze ich kucharz dobre ryby roki :/...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
04/01/2010 3:52 pm  

kiedy wchodzi w grę jakiś wyjazd lub kurs na który jestem chętna, to staram się zawsze dowiedzieć (o ile nie ma na stronie czy w broszurze informacji o możliwości wyżywienia wegetariańskiego) czy jest możliwość odliczenia kosztów za posiłki. Jesli jest taka opcja, a wyjazd nie jest długi (ok 3-4 dni)to zabieram wege-fasolkę po bretońsku, kawał razowca, niezbyt dojrzałe owoce, kilka warzyw do schrupania na surowo, paprykarz sante lub pasztet sojowy i w drogę. Od kilku dni życia na razowcu i owocach nikt nie umarł 😀


OdpowiedzCytat
mirecha
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
05/01/2010 12:04 am  

ewentualnie zawsze można być na 3-dniowej diecie oczyszczającej :rotfl: mnie teraz też czeka taki 2-3 dniowy wyjazd szkoleniowy a dieta będzie z wszechmiar oczyszczająca- wszak czysta wódka jest wegetariańska i nie tuczy :rotfl:
a tak na poważnie to też będę musiała tam od razu wejść do kuchni i przedyskutować z chiefiem co mi poleca poza sałatką grecką i frytkami...
[b]greene [/b] narobiłaś mi smaka na wege fasolkę po bretońsku mniam mniam już wiem co jutro na obiadek 😀

"wrogowie radia Maryja niech będa przeklęci"


OdpowiedzCytat
Wiki1240
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 49
05/01/2010 12:17 am  

Do xxl: Wiesz u mnie w gimnazjum jest ok.30 osób bo chodzę do szkoły prywatnej i tam tak jest i widzę co kto ma w kanapce albo co je na obiad ^^ Także wątpię że jest ktoś wege oprócz mnie ^^ Niestety ;/

[edytowane 4/1/2010 przez Wiki1240]


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca