Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Guma do żucia  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
25/03/2006 6:25 pm  

dziś zauważyłem że w skład gumy do żucia wchodzi lecytyna sojowa


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
25/03/2006 7:21 pm  

A w skład czego nie wchodzi? Szczerze mówiąc, gdzie się nie obrócę: lecytyna + żelatyna. Oszaleć można.


OdpowiedzCytat
machcin
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 120
25/03/2006 9:16 pm  

no ale znacie może jakieś gumy bez lecytyny


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
25/03/2006 9:25 pm  

O tak, znam 🙂 . Należy znaleźć się blisko pól pszenicy i przemielić kilka kłosów. Guma do żucia, jak nic 😎

[edytowane 25/3/2006 od Srebrna]


OdpowiedzCytat
kolezanka
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3
26/03/2006 11:40 pm  

Ja chciałam przy okzji zapytać o składniki dodawane do żywności, które nie są wegetariańskie.
Plizzz napiszcie bo wszędzie jest napisane co innego i ciągle boję sie, że nieświadomie zjem coś pochodzenia zwierzęcego. 😮


OdpowiedzCytat
zdzisia
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 24
27/03/2006 7:54 pm  

wiesz..nie chce cie straszyc ale to jest chyba nie mozliwe calkowicie uniknac takich skladnikow..,.chyba ze nie jadlabys juz kompletnie nic przetworzonego...
a z ta guma..poszukam. czasem mozna znalezc takie gumowe lizaki na ktorych pisze ze wlasnie nie zawieraja zadnych takich skladnikow.


OdpowiedzCytat
kolezanka
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3
06/05/2006 11:21 pm  

mama kupiła mi ostatnio takie jakby żelki wegetarianskie - były nadziane na patyk i wyglądały jak lizaki 🙂


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
07/05/2006 12:47 am  

a słyszał ktos moze o wegetarianskich krowkach? moja kolezanka takie podobno kupiła w sklepie ze zdrowa zywnoscia..niebardzo jej wieze a pozatym powiedziała mi ze zawieraja lecytyne sojaow...nie wiem co mam o tym myslec 😮


OdpowiedzCytat
biedorona
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 5
07/05/2006 3:16 am  

jest cos takiego jak krwoki wege...sojowe po prostu. A jesli chodzi o letycyne sojwą....to jest z tym jeden wielki galimatias bo istnieje cos takiego jak lecytyna sojowa uzyskiwana z soi problem tylko w tym, ze do worka pt letycyna sojowa zostaly wrzucone wszystkie lecytyny swiata...i procucent nie musi podawac ich pochodzenia. to tyle w ramach przypomnienia

biedrona


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
07/05/2006 5:45 pm  

"Lecytyna sojowa - E 322

Lecytyna sojowa, lecytyna i inne lecytyny mają to samo oznaczenie E 322 (zgodnie z prawem UE).
Poza tym lecytyna sojowa jest mylnie traktowana jako wegetariańska - a to jest błąd. Do jej produkcji uzywa się składników pochodzenia zwierzęcego (tłuszcze!)."

Nie słyszałam o wege-krówkach itp..widziałąm tylko wege-wafelki i czekoladę, ale raczje unikam tego typu rzeczy...już wolę nie jesć słodyczy;)

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
sopocianka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
18/08/2006 1:06 am  

Chyba się rozpłaczę... Tak lubię rzuć sobie orbit między posiłkami!!!! I co mam teraz zrobić? Wyrzucić? To cholerstwo jest chyba wszędzie!! :exclam:

...ale chyba nić dentystyczna jest bez lecytyny sojowej? 😉

Przyjdzie mi się chyba żywić korzonkami (nawet nie napiszę "miodem i szrańczą"...) 😮

Weganizuję sobie 🙂
Zapraszam do mojego bloga: http://cieciorka.blogspot.com/


OdpowiedzCytat
IZQ
 IZQ
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 48
18/08/2006 1:32 am  

Krówki sojowe są w prawie każdym Rossmanie 😀
to tak dla zainteresowanych 🙂


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
18/08/2006 1:48 pm  

Trzeba robić słodycze samodzielnie! Wtedy to sa pyszności.


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
18/08/2006 3:07 pm  

Zgadzam sie ze Srebrną!! 🙂
chociaż nadal ze słodyczy to najbardziej lubie ogórki;) albo pomidorka:D:D:D

hide and seek


OdpowiedzCytat
Olkosia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
26/08/2006 11:46 pm  

To co w krowce albo czekoladzie jest pochodzenia zwierzecego...??;/ ja nic o tym nie wiem...

Olkosia


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca