Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

warzywa bogate w żelazo - ciąża  

  RSS

MartaSitak
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
19/05/2010 3:35 pm  

Witam wszystkich,
i od razu pytam.
Jeśli taki wątek już był - proszę o przekierowanie.
Jestem w ciąży, jestem lakto-ovo-wege od 12 lat i o ile zdarzało mi się przez ten czas czasem zdradzić mój wegetarianizm i zjeść rybę, to teraz, kiedy spodziewam się dziecka, mój organizm okazał się mądrzejszy ode mnie i reaguje na takie propozycje... no, wiecie, jak to jest w pierwszym trymestrze ciąży. Podobnie nie mogę bez mdłości patrzeć na jajka, mleko - niektóre sery wchodzą jako tako, ale też z oporami. Za to bez opamiętania opycham się warzywami, owocami i pełnoziarnistym pieczywem. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie wyniki krwi - dość niska hemoglobina, hematokryt i erytrocyty. Znaczy - żelaza jakby za mało.

Fakt, że ja zawsze miałam te wartości dość niskie, taka moja uroda, nawet jak byłam dzieckiem i jadłam mięso - więc to nie ma związku, a objawów anemii nie mam i nigdy nie miałam. No, ale to też trochę kwestia ambicji - żeby lekarz nie mówił, że wegetarianizm = anemia. Chcę mu pokazać, że wcale tak nie jest 😉

Dlatego mam prośbę - podrzuććcie jakąś tabelkę z warzywami i owocami bogatymi w żelazo. Że otręby i pełnoziarniste mąki, to wiem. Brokuły, szpinak - co jeszcze? Orzechy jakoś mi nie smakują na razie, chociaż zawsze lubiłam... Przede wszystkim owoce i warzywa, bo z tym nie mam problemów "zwrotnych" 😉

Z góry dzięki za odpowiedź 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
19/05/2010 3:54 pm  

Polecam wegedzieciak ajk wpiszesz w wyszukiwarke to Ci znajdzie jest tam wiele informacji dla kobiety wege w ciazy i jak wychowac wege dziecko 🙂


OdpowiedzCytat
MartaSitak
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 2
19/05/2010 5:15 pm  

Dzięki, już zajrzałam, rzeczywiście bardzo pożyteczne miejsce!
Nie wiem czy mój dzieciak będzie w 100% wege, ale w 99% na pewno 😉


OdpowiedzCytat
Maksymilian1997
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 108

OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/05/2010 6:11 pm  

Mogę jedynie zaprosić na mojego bloga, link w podpisie, może się przyda 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Dzierzba
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 102
19/05/2010 6:24 pm  

Ja w czasie ciąży jadłam rodzynki i surową zieloną pietruszkę-tak polecił mi dobry znajomy wege lekarz i po początkowych spadkach żelaza potem było ok


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
19/05/2010 7:07 pm  

Marto, skoro nie możesz w ciąży jeść jajek i nabiału, pamiętaj o suplementacji B12
(Vegevit albo Naturell)


OdpowiedzCytat
  
Praca