Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lecytyna sojowa i inne dodatki do słodyczy  

Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  RSS

leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
14/08/2008 4:51 pm  

to skad masz maile?


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
14/08/2008 5:13 pm  

Szukam w necie stron głównych danej firmy np nestlle, bakoma itp i tam zawsze jest jakiś kontakt ,zresztą na produktach podają.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Fenelcia
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 18
14/08/2008 5:59 pm  

W mleku też jest tłuszcz zwierzęcy prawda?
Więc różni się czymś od tego drugiego tłuszczu?


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
14/08/2008 7:15 pm  

Jeśli używamy tłuszczu z mleka nie cierpi przy tym krowa,jeśli tego ze smalcu to musi umrzeć świnka by go otrzymać jest różnica.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
25/08/2008 1:56 am  

Tak racja
Wszystkie ciasteczka,paluszki ,wyroby z cukierni zawierają coś odzwierzęcego.Ochyda!
Już lepiej upichcić coś samemu.
Jest taki baton typowy i specjalnie dla wege.
Pochodzi z firmy Dr.Soya.
Ta firma jest ok!!!


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
16/02/2009 9:45 pm  

pewnie ze lepiej zrobic samemu jakies slodkosci np. granole i pokroic w batoniki i masz batonik kiedy chcesz ekologiczny. ALo mufinki upiec czy ciastka owsiane.
ja nie jem zadnych slodyczy w moim menu nie ma miejsca na nie.
duzo warzyw tak zapycha ze sie nic nie chce . Bakalie sa lepsze od tych czekolad.

ja sie malo znam co to jest granola gdzie to kupic i jak wykorzystac,


OdpowiedzCytat
Hanutka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 6
18/06/2009 10:59 am  

Baton sojowy ma a skladzie"tłuszcz cukierniczy", który zwykle jest smalcem po prostu,jedyna nadzieja w tym,że osoby,które wymysliły ten baton i go produkują naprawdę miały na celu stworzyć baton wegański i dbają o to,by wszystkie składniki były wegańskie...Baton jest bardzo smaczny,ale chyba nie będę go już jadła,poza tym zawiera biały cukier..:(jest wiele innych zdrowych i dobrych słodyczy..Pozdrawiam!

Hania


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
20/09/2009 6:24 pm  

dla assasello: http://www.sante.pl/k42/produkty_sniadaniowe/granola
W tej granoli jest lecytyna sojowa, ale jeśli wierzyć Sante jest wegańska.


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
01/02/2010 10:05 pm  

Wstrzelę się w temat 🙂 Kupiłam czekoladę, która nie ma w składzie ani lecytyny, ani mleka, ani nic (dość gorzka, 72% kakao), ale w domu dopiero dojrzałam, że w info dla alergików jest napisane, że może zawierać śladowe ilości mleka i orzechów...
To znaczy że co? Że je zawiera na bank, czy, że to takie zabezpieczenie producenta w razie gdyby ktoś dostał wysypki po niej?
Oj, ciężko być weganką w obecnym świecie... chyba rzeczywiście wezmę się za własna produkcję słodyczy...

A przy okazji: czy jest duża różnica w smaku między syropem klonowym a syropem z agawy? Czy są zdrowsze od cukru trzcinowego? Bo kalorii, to pewnie ma tyle samo... Może znacie jakiś słodzik, który nie traci słodyczy w trakcie obróbki cieplnej (pieczenie, gotowanie)?

Przeczytałam przez ostatnie dwa tygodnie chyba pół internetu... otwierają mi się oczy... jak sobie pomyślę, jaką wcześniej byłam ignorantką w tych kwestiach... trochę hipokrytką... wspieram organizacje broniące praw zwierząt, a jadłam produkty odzwierzęce, co prawda często nieświadomie, ale... mimo wszystko... Teraz widzę... tak prosty ruch, rzecz tak banalna jak zmiana diety (nawet niezbyt rewolucyjna), a może wiele zmienić...

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/02/2010 10:28 pm  

To jest informacja dla alergików - oznacza, że w danym zakładzie produkuje się słodycze z tymi alergenami i mogą wystąpić reakcje alergiczne - a dla osoby uczulonej np. na orzechy mogą być one tragiczne w skutkach.
Co do słodzika to używałam ksylitolu do pieczenia ciasta, sprawdza się, ale drogi.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
mathilda
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 115
30/04/2010 12:23 am  

Witam po przerwie 🙂

Słuchajcie, znalazłam wspaniałość absolutnie wegańską :)) W Aldiku są czekolady marki Moser Roth. Gorzkie od 60 do 85% kakao i gorzkie nadziewane musem czekoladowym i likierem pomarańczowym. Skład bezpieczny, w zakładzie nawet nic mlecznego się nie produkuje. Ceny znam holenderskie, więc bez sensu będzie ich podawanie, ale w Aldikach w Polsce powinny być, bo to sieć. Są też takie pałeczki czekoladowo miętowe, ale nie pamiętam marki, też z Aldika. Lidlowa czekolada gorzka sygnowana znakiem "fair trade" też wegańska, aczkolwiek w zakładzie produkuje się też rzeczy z mleka.

Jestem. Tworzę. Czasem długo siedzę w nocy. Czasem noc długo siedzi we mnie.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
07/06/2010 1:00 am  

Lidlowa czekolada gorzka sygnowana znakiem "fair trade" też wegańska, aczkolwiek w zakładzie produkuje się też rzeczy z mleka.

Często bywam w Lidlu , a nigdy nie widziałam 😡

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
07/06/2010 1:41 am  

Oj... Unikam lecytyny sojowej, ale i tak trochę mnie przestraszyliście...
Słodyczy na ogół nie jadam.
Tylko ciasta sojowe (które znalazłam w Realu) i taką przekąskę owsianą (też w Realu znalazłam). 😉
Składu nie mogę przytoczyć, bo nie mam ich pod ręką, ale sądzę, że są to produkty wegańskie.

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/06/2010 2:42 pm  

Ludzie, dajcie już spokój z tą lecytyną... równie dobrze możemy unikać wszelkich roślin, bo przy zbiorach giną robaczki, nie popadajmy w paranoję... jak piszą, że sojowa, to pewnie sojowa...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
07/06/2010 3:31 pm  

A ciasto czekoladowe pewnie jest z czekolady... Proces produkcji lecytyny był opisywany wiele razy na forum, każdy może sam zdecydować, czy mu to pasuje. Mi na przykład nie, a unikanie lecytyny do dla mnie żadne wyrzeczenie czy wysiłek.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  
Praca