Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Pasztet- pierwsza próba 🙂  

  RSS

agiplus
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
21/06/2010 1:00 pm  

Witam. Jak pewnie wiecie jestem nowa na forum i również nowa wśród weget. Musze sie pochwalić , że zrobiłam pierwszy w zyciu pasztet wegetariański ( w ogóle pierwszy w zyciu 🙂 )
wyszedł po prostu przepyszny . A najlepsze jest to , że wrzuciłam do niego prawie wszystko co miałam w lodówce. Ogólnie pasztet z soi i ryżu , plus warzywa i oliwki, które moge jeść na kilogramy. Sama siebie nie mogę nachwalić 🙂


OdpowiedzCytat
Aguśka
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
21/06/2010 1:12 pm  

No to gratulacje:D Ja nigdy nie robiłam pasztetu. Podziel się przepisem 🙂


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
21/06/2010 2:35 pm  

Ja tez nie robilem nigdy pasztetu...
Ale zabieram sie do zrobienia paprykazu...
Mam nadzieje ze mi wyjdzie dobry, bo soczewica droga jest i mi troche szkoda ;)...
A co do oliwek to ja ich nie znosze ;)...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
agiplus
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
21/06/2010 3:05 pm  

To już się dzielę 🙂
2 torebki ryżu
ok 200g soi
z pól kg warzyw - ja akurat miałam mieszankę warzywną ( marchew, groszek, seler, por ,fasola)
2 cebule
4 jajka
główka czosnku
oliwki sól pieprz
majeranek
czarnuszka do posypania

Soję namoczyć później ugotować , ryż tak samo cebulę zeszklić dodać mieszankę warzywną żeby zmiękła. Zmielić soje , ryż i warzywa dodać czosnek , przyprawy i jajka. Wszystko wymieszać i wyłożyć do formy.
Ja dodałam czarne oliwki. Na wierzch posypałam czarnuszką ( takie drobne czarne ziarenka) dosyc długo piekłam w mocno nagrzanym piekarniku . Tak mniej więcej wygląda mój pasztet. W moim pasztecie jest cała główka czosnku i masa oliwek , ale każdy wie co lubi więc robi tak jak chce 🙂
Pozdrawiam .


OdpowiedzCytat
  
Praca