Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"mleko" sojowe SMACZNE ?  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
13/07/2010 3:53 pm  

Zgadzam się z xxl. Konserwantów nie ma.

Skład jest taki (mleko naturalne):
woda, soja, cukier; subst. wzbogacające: węglan wapnia, subst. zagęszczające: guma gellan, sól morska, regulator kwasowości: fosforan dipotasowy; witaminy E, B2, B12, aromaty.

[edytowane 13/7/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
13/07/2010 4:49 pm  

ja przez jakiś czas kupowałam mleko sojowe w proszku bebiko dla moich kotów 🙂 miały uczulenie na zwykłe mleko a wody ni cholerki nie piły (poważnie)ze strachu że się w końcu odwodnią kupiłam im sojowe -uwielbiają je :rotfl:
sama nie przepadam blee

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
13/07/2010 11:12 pm  

Z firmy alpro soya to... mleko sojowe naturalne jest okropne, ale da się jakoś wypić. Mleko sojowe waniliowe jest słodkie, ale dobre. 😉 Czekoladowego i light nie próbowałam. Niesłodzone jest... OHYDNE!!!! Tak jałowe, że aż ohydne! I ten posmak... brrr!!
Dało się przetrawić tylko w budyniu waniliowym (100% vegan 😉 )
Pamiętam mleko sojowe z firmy Orico... Było kiedyś naturalne, bardzo dobre. Ale teraz już nie ma. Są tylko waniliowe i czekoladowe. Też dobre.
Ale ja z Orico kupuję tylko tofu. 😛

Niby to do życia, nie jest potrzebne, ale jako weganka właśnie przez te wzbogacane mleko sojowe suplementuję B12...

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
14/07/2010 5:21 pm  

Po co Ci w ogóle mleko?

Bo autorka najwidoczniej szuka czegoś roślinnego do płatków 😛 wielu ludzi lubi robić sobie takie śniadanka 😛


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
14/07/2010 6:32 pm  

Jakie znowu konserwanty? W tym mleku nie ma konserwantów, czytanie składów nie boli.

No to ulepszaczy, whatever. 😛
Najlepszy skład ma organiczne mleko sojowe Natumi: woda, soja. 🙂

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
april_cherry
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 3
14/07/2010 6:42 pm  

a mi smakuje mleko o smaku wanilii z alprosoya


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/07/2010 7:21 pm  

Najlepszy skład ma organiczne mleko sojowe Natumi: woda, soja.

i pewnie cenę też ma zaporową 😎


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/07/2010 8:40 pm  

Jak tylko woda i soja, to 10 razy taniej wyjdzie robienie w domu 😉
Natumi: [url] http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=natumi [/url] Czy naprawdę warto wydać 7 zł na wodę z odrobiną soi? Albo 9? [url] http://marii.pl/product_info.php/manufacturers_id/97/products_id/1116 [/url]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
14/07/2010 10:09 pm  

Jeśli kupowałbym organiczną soję to pewnie w sumie na jedno by wyszło. 😉

[edytowane 14/7/2010 przez DaveDorian]

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
Zuzikowanna
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
16/07/2010 10:17 pm  

Do mleka sojowego mam bardzo duzy uraz ( do cukini zreszta tez )..
Naturalne mi nie smakuje, a po czekoladowym zołądek zaczął mi wariować.. Z tego co pamietam z alpro
Nie sądze, aby cokolwiek zmieniło moje podejscie do tego mleka

[edytowane 16/7/2010 przez Zuzikowanna]

Tylko idiota nie zmienia zdania


OdpowiedzCytat
Pacyna
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 155
16/07/2010 10:28 pm  

Do tej pory zetknęłam się tylko z Alpro, czekoladowe piłam, nawet mi smakowało, ale nie czuję jakiegoś wielkiego parcia na wlewanie w siebie litrów mleka sojowego, choć wiem, że to dobra alternatywa dla wegan (gdyby kiedyś się zdarzyło przejść na weganizm...). No i nie oszukujmy się, że takie mleko nie jest drogie. Litr z Alpro to koszt ok. 8-11 zł, w zależności od miejsca zakupu.

post ten wyraża opinię użytkownika w dniu dzisiejszym i nie może być użyty przeciwko niemu w dniu jutrzejszym ani żadnym innym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/07/2010 10:34 pm  

Może dla kogoś nie jest drogie, dla mnie jest. Chyba że się to traktuje tylko jak luksus od czasu do czasu.
DaveDorian, ale organicznej soi na litr mleka nie potrzeba aż tak dużo. 400 gramów kosztuje ok. 5 zł, a starczy na więcej niż litr mleka z tego co wiem. Zawsze coś, co się robi samemu, wychodzi taniej.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Petite
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
27/03/2012 9:04 pm  

Próbowałam na razie sojowego, migdałowego i owsianego. Sojowe mogę wypić tylko smakowe (czekoladowe, truskawkowe), ale to się mija z celem, bo nie piję mleka "samego" tylko szukałam czegoś do płatków, naleśników, kakao. Migdałowe było PASKUDNE, wylałam cały litr do zlewu. Kocham marcepan, ale gęsta maź o smaku marcepana to nie najlepszy specjał dla mojego podniebienia 😀 Owsiane wypadło całkiem nieźle, nie żeby mi jakoś strasznie smakowało, ale nie mam przez niego odruchów wymiotnych, całkiem w miarę 🙂 Kupiłam je w Galerii Krakowskiej w tym małym sklepiku "zdrowotnym", bo sprzedają takie małe kartoniki ze słomką, w sam raz na "próbkę". Bo kupić litr czegoś za ponad 10zł i wylać to dla mnie żaden interes 😎


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/03/2012 9:18 pm  

Migdałowe było PASKUDNE, wylałam cały litr do zlewu.

A nie pomyślałaś o mnie? :((

Bo kupić litr czegoś za ponad 10zł i wylać to dla mnie żaden interes

W biedronce jest zwykłe, czekoladowe i waniliowe za 4,50.
I jest lepsze od tych wszystkich za dychę 😎

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Petite
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 95
10/06/2012 3:34 am  

W biedronce jest zwykłe, czekoladowe i waniliowe za 4,50.
I jest lepsze od tych wszystkich za dychę 😎

Nie kupuję w biedronkach, jestem dumnym biedakiem i chodzę do najdroższych sklepów... popatrzeć na wystawy 😀

A z mlek na razie moim bezwzględnym faworytem jest ryżowe. Takie najbardziej neutralne smakowo 😎


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca