Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kakao puchatek u wegan  

  RSS

Carine
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 48
04/09/2010 2:12 am  

Szukalam ale nie znalazlam tu nic na temat tego kakao wiec zapytam;D
Czy jest 100% weganskie?Wydaje mi sie ze ok. Pisze ze lecytyna sojowa oraz uzyta : soja ; mleko (wiec wychodzi na to ze mleko sojowe ).Innych niepozadanych skladnikow nie znalazlam
PS. moje pojecie na temat diety weganskiej dopiero sie uzupelnia ;D


OdpowiedzCytat
Amek
 Amek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
04/09/2010 2:16 am  

Do produkcji lecytyny sojowej czasem sa uzywane tluszcze zwierzece- wiec radze uwazac. 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/09/2010 2:18 am  

Zwykłe, "ciemne" kakao jest wegańskie, ale "Puchatek" czy "Nesquik" już niekoniecznie - zawierają lecytynę sojową, która czasami nie jest wege i z tego co pamiętam to też inne podejrzane składniki. Radziłabym kupowanie zwykłego kakao , np. holenderskiego czy też Wedla. Ja obecnie mam w domu firmy Wawel i też jest bardzo dobre.

[edytowane 3/9/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/09/2010 2:38 am  

Pisze

Kto pisze?

kakaa

nieodmienne ;P

sorki, musiałam, takie bysiory 😀

lecytyna sojowa oraz uzyta : soja ; mleko (wiec wychodzi na to ze mleko sojowe )

Mimo wszystko nie rozumiem, po czym wnosisz. Wszak mogli użyć i mleka i soi, sąsiedztwo tych dwóch produktów nie daje mleka sojowego ;] Takie przetworzone kakao jest moim zdaniem gorsze od zwykłego, ciemnego, które można rozrobić z wodą i też jest dobre, trzeba tylko wyczuć proporcje.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/09/2010 3:19 am  

Rzeczywiście, byk straszny ( jeszcze niedawno strofowałam kumpelę, gdyż popełniła identyczny 😛 ), ale już poprawiłam żeby nie raziło 😉

[edytowane 3/9/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
04/09/2010 4:38 am  

Nie uważam żeby to było wegańskie kakao. Soja i mleko w skądzie to nie mleko sojowe. Nie ma tak dobrze;p Nie wiem czy to kakao jest nawet wegetariańskie... No najlepiej kupić jakies naturalne, dodać nawet wody, bo nie trzeba mleka i np cukru trzcinowego. Fasolencja mówiła że trzeba wyczuć proporcje. I będzie mniam ! : D


OdpowiedzCytat
Carine
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 48
04/09/2010 5:16 am  

Mimo wszystko nie rozumiem, po czym wnosisz. Wszak mogli użyć i mleka i soi, sąsiedztwo tych dwóch produktów nie daje mleka sojowego ;]

hehe no wlasnie chodzilo mi o to ze napisane jest "uzyto : soja ; mleko. "
a nie " uzyto: soja, mleko." czyli ze mleko sojowe ;D nie wiem czy dobrze zrozumialam ale w takiej formie zostalo napisane [u] [/u] [u] [/u]
No ale jak mowicie ze z ta lecytyna nie wiadomo to chyba faktycznie odpada ^^"

A odnosnie tego, taki absurd znalazlam :

http://wiem-jem.pl/item,Puchatek-Kakao-witaminizowane,4538

E322 Lecytyna12
Pochodzenie: Nazwa „lecytyna” dotyczy grupy związków występujących w każdym żywym organizmie, które stanowią część ściany komórkowej. Na skalę handlową lecytyna jest pozyskiwana (głównie) z nasion soji lub żółtka jaja kurzego. Skład chemiczny produktów pozyskanych z tych dwóch źródeł jest odmienny, więc zastosowanie lecytyny jest także różne
Funkcje i cechy charakterystyczne: Emulgator i stabilizator emulsji typu olej w wodzie i woda w oleju. Często używany do zmiękczania czekolady
Produkty: Wiele produktów
Dopuszczalne dzienne spożycie: Bez ograniczeń
Efekty uboczne: Lecytyna jest naturalnym składnikiem ściany komórkowej i jest rozkładana i wykorzystywana przez organizm bez żadnych efektów ubocznych
Ograniczenia żywieniowe: E 322 może być spożywany przez wszystkie grupy religijne oraz wegan i wegetarian. Nie wywołuje reakcji alergicznej u osób uczulonych na soję lub jaja.

<- hhheeheheheehe sklad rozny ale moze byc stosowany przez wegan spoko XD"

PS. wiem wiem naturalne tez lubie wiec przy nim zostane:)
dzieki wam za infa 😉 [b] [/b]

[edytowane 3/9/2010 przez mia_22]


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
04/09/2010 2:38 pm  

hehe no wlasnie chodzilo mi o to ze napisane jest "uzyto : soja ; mleko. "
a nie " uzyto: soja, mleko." czyli ze mleko sojowe ;D nie wiem czy dobrze zrozumialam ale w takiej formie zostalo napisane

to źle zrozumiałaś, od kiedy niby średnik ma cudowne funkcje łączenia ze sobą dwóch członów, między którymi stoi ;P


OdpowiedzCytat
  
Praca