Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ile TO kosztuje (weganizm)?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

BiałaMagia
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 25
20/09/2010 2:39 am  

Lilli - Witaminka wliczona:)

Zdecydowanie mniej wydaje na produkty gotowe (nie ma już sera żółtego, sera białego, jakiejś pasty, surówki z majonezem itp). Nie ma słodyczy, batonika, chipsa itp (nie było tego sporo ale od czasu do czasu się zdarzyło między pracą a zajęciami). Właściwie wszystko co jem robię sama.

Niestety brak słodyczy (CZEKOLADY...buuuu) musiałam (bez słodkiego ani rusz!) zrekompensować dużym wydatkiem tych pieniążków na mleko sojowe - 2 do 3 opakowań tygodniowo - robię z tego wszelkie słodkie napoje mieszane z owocami (najczęściej to banan, jabłko lub jedno kiwi) lub napój czekoladowy...no i do kawy. Jednak ostatnio znalazłam to mleko w cenie 6 zł (a nie 10 czy 11) więc moje sumienie zrobiło się spokojniejsze i kupie to hurtem:D (30 zł spadło do 18)

Stały wydatek to też jedna lub dwie kostki tofu tygodniowo...6/12 zł
Obowiązkowo (ponieważ lubię) - pietruszka! dodaje do wszystkiego choć wcześniej jej nie lubiłam

Warzywka nie jakieś Bio tylko od zaprzyjaźnionego pana z targu:)

Łącznie wydaje na jedzenie MNIEJ niż wcześniej:) Jem też zdrowiej. Zdarzają się tylko takie jednorazowe większe wydatki, które jednak można spokojnie przewidzieć (np dobry olej


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/09/2010 2:56 am  

Jeśli jesteś miłośniczką mleka sojowego to polecam "Prawdziwe" z Biedronki - najtańsze, a składem niewiele różni się od droższych zamienników.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
20/09/2010 4:57 am  

Ja troche odbiegne od tematu...
Jak wam moze chleb lub dwa starczyc na tydzien...
U mnie dwa chleby ida w ciagu dnia...
Z czego ja jeden sam niemal caly zjadam na sniadania...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
20/09/2010 6:13 am  

A ja w ogóle chleba nie jadam i żyję 😛

Jeśli jesteś miłośniczką mleka sojowego to polecam "Prawdziwe" z Biedronki - najtańsze, a składem niewiele różni się od droższych zamienników.

Oj różni się - jest zbyt mocno wzbogacane, a na dodatek słodzone.

BTW ja na zakupy tygodniowe wydaję średnio 100-150 zł, i wcale nie kupuję nie wiadomo jakich ilości jedzenia. Zaznaczam, że żywię się głównie produktami BIO-organic, stąd też może te ceny. 😛

[edytowane 20/9/2010 przez DaveDorian]

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
20/09/2010 8:11 am  

a ja 200- czasem 300 na miesiac chyba, że chcę poszaleć to nieraz więcej. Staram się jeść jak najwiecej kasz i straczkow z czego najbardziej lubie ciecierzycę, która aż tak droga nie jest ; ) hehe więc ogółem nie jest źle 😉 (chociaz weganką nie jestem, ale są tygodnie w których nie tknę nic z mleka ani jajek )

[edytowane 20/9/2010 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/09/2010 1:39 pm  

Jak mam chleb tylko dla siebie, to jeden (taki razowy z foremki) starcza mi na 2-5 dni - zależy od tego, jaką mam akurat fazę 😉 Gdybym jadła cały chleb naraz, to nie ważyłabym już 63, a 83 :>

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
20/09/2010 1:54 pm  

kasza 4 zł
ryż 3 zł
(łącznie 8 torebek czyli ponad tydzień jedzenia - oczywiście może być w paczce ale dla łatwości przeliczeń przyjęłam delikatnie droższą wersje...)

Ryż i kasze w torebkach są podobno mniej zdrowe od tych jednej paczce, a są też droższe, w biedronce koszt torby ryżu to wydatek 1,50, tak samo kasza.

brokuły: 2x3 zł = 6 zł
kalafior 2x3 zł = 6 zł
szpinak 2x3 zł =6 zł
i jeszcze raz niedzielnie fasolka szparagowa =4 zł

Ja mam chyba jakieś tańsze warzywa u siebie na rynku, a jeżeli chodzi o mrożone, to pół kilo mrożonego szpinaku w tesco kosztuje złotówkę ;P


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
20/09/2010 1:56 pm  

Hmm, u mnie akurat warzywa są droższe, a owoce w tym roku są drogie potwornie. Najtańsze jabłka, jak mam szczęście, kosztują 3 zł za kilogram. Ale normą jest cena 4,50.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
polelum
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 6
21/09/2010 4:01 am  

Najtańsza jaką udało mi się spotkać to 6 zł 😮

A ja kupuję mąkę Lubelle pełne ziarno, za 2,17 w kauflandzie


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
21/09/2010 1:48 pm  

Najtańsza jaką udało mi się spotkać to 6 zł 😮

A ja kupuję mąkę Lubelle pełne ziarno, za 2,17 w kauflandzie

Też ją ostatnio kupiłam, ale nie ma podanego typu. Mi się ona jasna jakaś wydaje.. Wcześniej kupowałam make graham oraz razową zytnią w auchan, obie po około 2 zł 🙂 Jeszcze jest orkiszowa, ale ona już kosztuje ok 6 zł.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/09/2010 2:05 pm  

Też mam tę Lubellę (choć zazwyczaj używam czeskiej orkiszowej za 20 koron, czyli jakieś 3,20), ale ona jest dość jasna, ma tylko jakieś pojedyncze otręby.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca