Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

pytanie o posiłek energetyczny dla vege-sportowca   

  RSS

kili
 kili
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
29/09/2010 12:59 am  

nie wiem czy już było, przeszukałem nieco forum i nigdzie nie znalazłem, dlatego zapytam..
mianowicie - od października będę miał dużo ruchu, potrzebował bym jakiegoś dania, w miarę taniego(na studencką kieszeń), ale wysokoenergetycznego, tak by wystarczyło na 1,5h trening wytrzymałościowy 🙂 danie, które mógłbym jeść od pn-pt 🙂
a nóż może ktoś miałby pomysł :rotfl: z góry dzięęęękuję
Pozdrawiam!


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
29/09/2010 1:22 am  

To by było zbyt piękne i zbyt proste, gdyby całą złożoność prawidłowego odżywiania dało się zastąpić jednym, prostym, uniwersalnym i do tego tanim posiłkiem 😛 Nie ma cudów. Poszperaj w artykułach na http://www.wegesport.pl/

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
kili
 kili
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
29/09/2010 1:34 am  

faktycznie trochę chyba przesadziłem z postawionymi wymaganiami
😛 .., szukam czegoś, co by mi dało energie, by przetrwać 1,5h wytrzymałościówkę.., od niedawna jestem vege, teraz miałem małą przerwę w treningach, wracam i mam nadzieję, że nie padnę w połowie treningu ;).. poszperam na podanej stronie, nie wiedziałem o jej istnieniu, dziękuję
🙂


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
29/09/2010 1:45 am  

dobrze prowadzona dieta wegetariańska nie różni się pod względem witaminowym, energetycznym itd od diety niewege, więc jeśli odżywiasz się odpowiednio i z głową to myślę, że nie będziesz miał problemów z uprawianiem sportu. Piszesz, że od niedawna jesteś wege - tu może być problem, bo może organizm się jeszcze nie przyzwyczaił plus duży wysiłek... ale jednak moim zdaniem wszystko zależy od tego czy racjonalnie się odzywiasz, dostarczasz w posiłkach wszystkich potrzebnych witamin, białko, węglowodany etc.


OdpowiedzCytat
plastikman
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
30/09/2010 4:19 pm  

dobrze prowadzona dieta wegetariańska nie różni się pod względem witaminowym, energetycznym itd od diety niewege, więc jeśli odżywiasz się odpowiednio i z głową to myślę, że nie będziesz miał problemów z uprawianiem sportu. Piszesz, że od niedawna jesteś wege - tu może być problem, bo może organizm się jeszcze nie przyzwyczaił plus duży wysiłek... ale jednak moim zdaniem wszystko zależy od tego czy racjonalnie się odzywiasz, dostarczasz w posiłkach wszystkich potrzebnych witamin, białko, węglowodany etc.

oczywiście, że się różni. Trudno sobie wyobrazić chodzenie na siłownie bez jedzenia mięsa.... Co niby roślinami zastąpisz w diecie kulturysty białko ??


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
30/09/2010 4:28 pm  

A nie? 🙂
http://www.veganbodybuilding.com/

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/09/2010 9:09 pm  

Zastąpisz białko? Czyżbyś sugerował, że wegetarianie nie spożywają białka? A odżywki dla sportowców to z mięsa są niby? Z tego co wiem, to raczej nie 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
30/09/2010 11:41 pm  

Trudno sobie wyobrazić chodzenie na siłownie bez jedzenia mięsa....

sugerujesz że wszyscy moi znajomi wege, którzy chodzą na siłownie, po kryjomu podjadają schabowe po treningach?;>

bzdury piszesz, jedząc jaja, orzechy, rośliny strączkowe, zboża czy pijąc mleko można dostarczyć równie odpowiednią ilość białka, co jedząc mięso.

poza tym znów ten sam schemat: wegetarianin to osoba, która je tylko rośliny a najlepiej tylko sałate / marchewke ;] otóż wyobraź sobie, że jest mnóstwo rodzajów warzyw, owoców, zbóż etc, nie tylko osławiona marchewka tudzież sałata.

[edytowane 30/9/2010 przez wild_strawberry]


OdpowiedzCytat
kili
 kili
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 5
01/10/2010 6:38 pm  

pytanie... przed treningiem lepiej zjeść białkowo, czy węglowodanowo..? spotkałem się na forum - w dyskusji na temat koktajlu energetycznego z opinią, iż węglowodany, które dają energie - winno sie spożyć - raczej po, a nie przed treningiem. Białka natomiast zamulają.. jak więc powinien wyglądać posiłek przed treningiem?...hmmm 🙁 ...? taki przykładowe danie..


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
02/10/2010 4:30 am  

Kili
Zobacz
http://www.youtube.com/watch?v=XWwwtX-RiWg

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
katikity
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 17
05/10/2010 9:27 pm  

Kill
Albo 1,5 godziny przed zjadasz zwykly posilek lub 30 min przed czysty posilek bialkowy
Lepsza bez watpienia jest ta druga wersje bo ochronisz w wiekszym stopniu swoje miesnie w tak narazonym na katobilizm dla nich okresie. Minusem jest jednak to ze wlasciwie w gre wchodzi tu jedynie białko serwatki czyt odzywka bialkowa
Po treningu banan lub garsc winogron lub baton 😉 proteinowy a po okolo 40 do 60 min po bialko wolnowchlanialne Tofu lub twarog [b] [/b]


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
15/10/2010 1:44 am  

Najlepszym posiłkiem potreningowym są owoce - ja po treningu zjadam jabłka - w formie przecieru. I odrazu czuję powrót energii, jestem naładowany! To takie naturalne.

A co jeść przed wysiłkiem? Ja jem na śniadanie owsiankę z miodem i rzeżuchą, i po kilku godzinach ćwiczę. Oczywiście mam wtedy głoda, bo nie jadłem wcześniej białka, energia mnie nie rozpiera i czuję, że nie dam rady wykonać treningu. Na szczęście to tylko złudzenie, wszystko się udaje wykonać, głód przy tym jakoś zanika i z każdym treningiem jestem coraz silniejszy.

A jeśli chcesz żeby danie było wysokoenergetyczne, sycące i energia cię rozpierała, to musisz już zastosować niezdrowe połączenia żywnościowe i dodać do skrobi białko oraz tłuszcze. I nie ważne czy jest to mięsne czy wegańskie, po prostu ma być naładowane pełno różnych rodzajów pokarmu, żeby dało kopa. Poznałem na sobie. Obciążamy w ten sposób i zasyfiamy nasz układ pokarmowy, ale coś za coś.


OdpowiedzCytat
  
Praca