Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

STOP GMO- chroń zdrowie!!!! Posłowie Cię sprzedali!!!!!  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

oki27
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 3
16/07/2011 12:20 am  

1 lipca posłowie PO i PSL przegłosowali nową ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion.

Przerażająca jest niewiedza i dwulicowość polityków, którzy zupełnie zignorowali głos swoich wyborców, bowiem Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej, nie chcą GMO.

wiecej na..... : http://www.icppc.pl/antygmo/

Zareaguj proszę na sprzedawczyków- polityków!!!!!!!!
Podpisz petycje na:

http://alert-box.org/petycja/

Sprawdź ilu Polaków już protestuje...


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
16/07/2011 2:00 am  

Przerażająca jest niewiedza i dwulicowość polityków, którzy zupełnie zignorowali głos swoich wyborców, bowiem Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej, nie chcą GMO.

Phi, też mi sensacja 😉

Z drugiej strony... nie chcą GMO bo wiedzą, że jest złe, czy nie chcą, bo nie wiedzą, co to?

Petycję oczywiście podpisałem i zamierzam rozpropagować, ale sam nie jestem 100%owo przekonany co do szkodliwości GMO. Czy to nie jest trochę tak, że złe jest to, w jaki sposób się korzysta z tego mechanizmu, a nie on sam?

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
oki27
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 3
16/07/2011 2:26 am  

Wystarczy przejżeć Youtube, te filmy otwierają oczy...

http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M

http://www.youtube.com/watch?v=gl6oGLAXPKw


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
16/07/2011 10:19 am  

właśnie...bo jak wczoraj kupiłam sobie flaczki sojowe to znaczek, że nie jest gmo był zaklejony zieloną naklejką, zeby nie było go widać...,czy ktoś wie o co chodzi??


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/07/2011 2:31 am  

Nie ma czegoś takiego jak niemodyfikowana soja, może wreszcie do producentów to dotarło. Chociaż pewnie chodzi o coś innego.

Widać monanto przekupiło kilka osób, wszystko odbije się na polskich rolnikach i przyrodzie.

[edytowane 16/7/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
PanikowaNevcia_xD
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 381
17/07/2011 3:30 am  

Podpisałam się.

Niestety, w dzisiejszych czasach trudno zaufać jakimkolwiek producentom, bo ciągle są jakieś oszustwa... ;/
Ja do końca nawet się nie orientuję w sprawie, więc nawet nie wiem tak dokładnie, czemu to szkodzi, ale sama nazwa "modyfikowane genetycznie" nie brzmi zbyt przyjaźnie...

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte. Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru...”


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
17/07/2011 4:04 am  

Nie ma czegoś takiego jak niemodyfikowana soja, może wreszcie do producentów to dotarło.

Masz na myśli to, że nie ma niemodyfikowanej genetycznie, czy chodzi o jakiekolwiek modyfikacje?
Mi się wydaje, że to info o tym, że nasiona nie są modyfikowane genetycznie o czymś jednak świadczy?

ania


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
17/07/2011 2:08 pm  

O niczym nie świadczy. Pisałam o modyfikacjach genetycznych -> GMO. Miałam informacje o tym na genetyce roślin, cytogenetyce, biochemii kwasów nukleinowych i na ochronie środowiska. To chyba o czymś świadczy, że specjaliści z wielu dziedzin tak mówią prawda? A jakiś tam znaczek to każdy może sobie wrzucić tak jak kiedyś nivea miała symbol mający świadczyć o nietestowaniu na zwierzętach.

[edytowane 17/7/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
18/07/2011 12:44 am  

O niczym nie świadczy. Pisałam o modyfikacjach genetycznych -> GMO. Miałam informacje o tym na genetyce roślin, cytogenetyce, biochemii kwasów nukleinowych i na ochronie środowiska. To chyba o czymś świadczy, że specjaliści z wielu dziedzin tak mówią prawda? A jakiś tam znaczek to każdy może sobie wrzucić tak jak kiedyś nivea miała symbol mający świadczyć o nietestowaniu na zwierzętach.

Pytałam właśnie dlatego, że domyślałam się, że masz kontakt z ludźmi którzy się na tym znają. A ja mogę tylko ufać w zapewnienia producentów, sprzedawców ...
To wszystko jest dla mnie dziwne.
Jest mi trudno uwierzyć, że na prawdę nie ma już niemodyfikowanej soi, zwłaszcza że tu w UK też są te określenia non gmo, a kiedyś pracując dla pewnej sieci organicznej byłam na takim jakby seminarium prowadzonym przez jej założycielkę i właścicielkę, a jednocześnie działającą w organizacji soil association - wydającą certyfikacje organic (wcześniej też jej prezes), która wypowiadała się negatywnie o uprawach gmo i mówiła jaki to może mieć wpływ na rolników, którzy uprawiają tradycyjne odmiany - generalnie chodzi mi o to, że wydaje się dziwne, że nie wiedziałaby, że nie ma takiej soi, a tymczasem w ofercie swoich sklepów ma produkty także z takimi oznaczeniami jak np mleko sojowe z soi non gmo

http://www.soilassociation.org/Whyorganic/GM/tabid/217/Default.aspx
http://www.planetorganic.com/blog/2009/06/17/genetically-modified-organisms/ to z jej stronki
Po prostu trudno uwierzyć, że to wszystko byłoby kłamstwem
:crash:

ania


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/07/2011 2:44 am  

To mogą być działania niezamierzone wynikające z niewiedzy. Podobno soję modyfikuje się od tak dawna, że na rynku nie można znaleźć nasion niemodyfikowanych tylko jak już takie modyfikowane w niskim stopniu.
Swoje informacje uważam za dość pewne bo wypowiadali się zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy. Chociaż GMO to dość grząski temat i wydaje mi się, że jesteśmy atakowani kłamstwami na każdym kroku, czasami nie wiadomo w co wierzyć... 🙁

W ogóle to troszkę śmieszy mnie histeria że gmo takie szkodliwe, tak na prawdę nikt tego nie udowodnił ale też nie obalił teorii o szkodliwości organizmów modyfikowanych genetycznie. Nie możemy rozpatrywać kwestii bezpieczeństwa naszego zdrowia bo nie mamy dowodów za to wiemy że monsanto prowadzi światowy monopol, wykańcza rolników i środowisko (superchwasty). Tego się czepiajmy i czekajmy na rzetelne wyniki badań odnośnie wpływu GMO na zdrowie.

EDIT: Czy ktoś może się orientuje czy w związku z tym odbędą się jakieś demonstracje? To skandal, ta ustawa zniszczy rolników i polską przyrodę. Polecam do obejrzenia filmik o monopolu monsanto.
http://youtu.be/xDqyOXQ2nxw
Niedawno w świecie nauki ukazał się fajny artykuł o superchwastach z jakimi walczą uprawy GMO. Uwierzcie, że nie chcemy tego paskudztwa w Europie.

[edytowane 18/7/2011 od Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
oki27
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 3
20/07/2011 9:48 am  

GMO TO NIE TO 27 lipca- protest przeciwko nowej ustawie o nasiennictwie

Miejsce: Warszawa, Wiejska
Godzina: ‎27 lipca 2011 08:00

27 lipca , Senat ma głosować nad zatwierdzeniem ustawy.


OdpowiedzCytat
kazik84
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 161
21/07/2011 1:01 am  

To prawda, że trudno się odnaleźć w informacjach na temat GMO.

Osobiście jestem przeciw, ingerencja w to, co stworzyła natura nie wyjdzie ludziom na dobre, chociaż początkowo może się wydawać inaczej. Przykład: choroba wściekłych krów - zwierzęta roślinożerne karmiono mączką mięsno-kostną...


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
06/09/2011 3:22 pm  

[url] http://nowyobywatel.pl/2011/09/03/chrzescijanscy-ekolodzy-przeciwko-gmo/[/url]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
06/09/2011 10:23 pm  

"...Jesteśmy bowiem nieufni wobec postawy lekceważącej Boże prawa i naturalne cykle przyrody, a zmieniającej rolnictwo w technologię nastawianą wyłącznie na szybki zysk..."

Świetnie, tylko czemu są tak ufni wobec postawy zmieniającej chodowlę zwierząt w technologię nastawioną wyłącznie na szybki zysk...

Ale ok, nie będę się czepiać fajnie, że mamy jakąś wspólną płaszczyznę z KK.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467

OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca