Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

rewolucja w kuchni - AKCESORIA  

  RSS

kemikal_girl
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 18
30/04/2012 1:14 am  

chciałabym udoskonalić swoją dietę. niestety mam mało funduszy. proszę o porady w sprawie zakupu sprzętów. Wiem też, że sprzętu nie kupuję się na moment tylko będzie dłużej służył. Jeśli nie znacie tańczej alternatywy- to podajcie droższą wersję (już wolę poczekać niż mieć sprzęt działający przez 5 minut lub nie spełniający dobrze swoich funkcji). To czego potrzebuję:

1) wyciskarka do soku. posiadam sokowirówkę za około 200 zł. Nie przemyślałam tego zakupu. To czego potrzebuję to coś co poradzi sobie z sokiem głównie z trawy pszenniszej i tym podobnym. czy jest jakaś alternatywa dla modeli za ponad 1000zł? Czy może lepiej poczekać i uzbierać na lepszy model? Jakie polecacie?

2) blender. posiadam za około 100-200zł, nie spełnia dobrze swoich funkcji. Trzeba do niego dolewać sporo płynów, żeby coś zblendował. Posiada jednak mały pojemnik który z rozdrobnieniem chociażby siemienia lnianego sobie radzi, ale już np nie ma siły na wyrobienie masła orzechowego. lepiej ręczny czy tradycyjny? I czy tu warto zainwestować więcej?

3) suszarka do owoców warzyw. i tu nowość dla mnie, bo nie posiadam. propozycje?


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
30/04/2012 1:33 am  

1) Sam kiedyś się zastanawiałem nad wyciskarką, ale na razie nie śpie na kasie i sobie podarowałem. Poza tym obawiam się, że stałaby jak sokowirówka. Tego chciałbym uniknąć. Myślałem o takiej: http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-reczne/manual-juicer
Jest ręczna, uniezależniasz się od prądu, możesz zabierać ze sobą, ale jak sobie radzi przy wyciskaniu (czy dobrze wyciska) to nie wiem. Nie znam się na tych maszynach. Sokowirówkę możesz sprzedać.

2) Ja mam mikser z młynkiem Zeptera, ale nie polecam, bo mógłby być tańszy, też się psuje i jeszcze jest problem z serwisowaniem bo jest słabo dostępny i firma zdziera. Jeśli nie blenduje to może zmniejsz jednorazowe porcje, miksuj po troszeczku? Może obiekty do blenowania się po prostu nie nadają (za twarde etc)?

3) Mam suszarkę Holdena jeśli się nie mylę. Jeszcze sprawdzę. Szału nie robi, ale nie jest zła. W sumie używam tylko do grzybów.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
  
Praca