Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zapotrzebowanie na składniki odżywcze  

  RSS

greyprogrammer
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 1
30/04/2012 2:45 pm  

Witajcie,

zamierzam spróbować diety wegetariańskiej. Wcześniej sam bilansowałem dietę przeliczając zapotrzebowania na składniki odżywcze ale z daniami mięsnymi. Czy zapotrzebowanie na białko/węglowodany/tłuszcze/witaminy różni się w diecie wegetariańskiej od innych diet (B: 1g x masa, T:30% kalorii, W: reszta) ? Czy ktoś z was to liczy ? Myślę że najistotniejsze jest zapotrzebowanie na białko, ponieważ jest to element deficytowy w diecie wege i nie specjalnie sobie wyobrażam jedzenie w praktyce 60-70g białka nie-zwierzęcego.

Szukałem trochę na forum i google, ale nikt nie podaje konkretnych wartości.

Pozdarawiam,
PC


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
30/04/2012 4:14 pm  

Witaj 🙂

Akurat białko to ostatnia rzecz, o jakąś musisz się martwić. A jeśli już, to raczej staraj się zachować proporcje poszczególnych aminokwasów, a nie patrz na "białko".

Jeśli już chcesz liczyć, to raczej skup się na witaminach, cynkach, magnezach i różnych takich.
I napisz, jak to u ciebie wygląda, bo sam jestem ciekawy, a nie chce mi się tym zajmować 😛

[edytowane 30/4/2012 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
idalia
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 31
30/04/2012 4:20 pm  

A ja jem co chcę i nie przejmuję się takimi rzeczami:P


OdpowiedzCytat
  
Praca