Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy ciecierzyca może się zepsuć w czasie moczenia?  

  RSS

SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
09/08/2013 9:26 pm  

Wczoraj namoczyłam chcąc dziś robić falafele, przychodzę z pracy, a tu woda spieniona (prawie jak przy gotowaniu soi, trochę mniej), a cieciorka, mówiąc delikatnie nie najlepiej pachnie. Przepłukałam ją i jest trochę lepiej, ale zapach nie zniknął całkowicie. Czy to znaczy, ze jest zepsuta i trzeba ją wywalić? Czy może da się ją jakoś uratować? Możliwe, że to przez te upały się zepsuła?


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
09/08/2013 11:24 pm  

A dużo tej piany ? Mi się nie raz zdarzyło że na wierzchu zrobiła się piana, ale nie było jej dużo. Najlepiej zmieniać wodę często jak moczysz ! Ja jak mocze 24 h to conajmniej 4 razy wymieniam wodę. Jeżeli piany było dużo i śmierdzi to chyba nie nadaje się już do jedzenia!

[edytowane 9/8/2013 od waris]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
09/08/2013 11:41 pm  

Hmmm, ja namaczam na prawie 24h i nigdy nie zmieniam wody.
Piana często się zbiera, ale nie śmierdzi.
Myślę, że to faktycznie przez te upały.
Jeśli nadal śmierdzi to lepiej nie jedz... chociaż ja pewnie bym ją ugotował i dopiero wtedy ocenił 😛

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
10/08/2013 12:01 am  

Całkiem sporo tej piany było, jak nigdy wcześniej. Niestety nie mam jak zmieniać często wody, bo mnie nie ma w domu. Tę cieciorkę chyba wyrzucę, bo ryzykowałabym nie tylko swój żołądek ale i innych i jeszcze by powiedzieli, że weganie jedzą zepsute żarcie 😛 A jutro kupię nową, namoczę (ale na krócej, bo nie będzie tyle czasu) i falafele zrobię jutro wieczorem po pikniku.

Ostatnio też moczyłam 24h, nawet ponad, i nic nie było. Piany troszkę było, ale nic w porównaniu z tym co dzisiaj.

[edytowane 9/8/2013 przez SilentEnigma]


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
10/08/2013 12:08 am  

Motylkowate już tak mają z uwagi na duża zawartość białka, pienią się raz więcej raz mniej, mi praktycznie zawsze. Ale jeśli Twoja śmierdziała to może lepiej faktycznie ją wyrzucić...

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/08/2013 12:16 am  

Mnie się zawsze pieni, często zmieniam wodę, bo faktycznie może się zepsuć. Przy takiej temperaturze chyba bym w lodówce trzymała.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
10/08/2013 12:16 am  

Mi się w ogóle zawsze wydawało, że ciecierzyca sama w sobie ma taką dziwną, lekko kwaśną woń.


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
10/08/2013 12:28 am  

Dokładnie tak, też myślałam że mi się wydaje z tym lekko kwaśnawym zapachem, ale to z pewnością nie jest smród, więc nie wiadomo czy ta cieciora miała naturalny smrodek czy była faktycznie niezjadliwa.

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
10/08/2013 1:29 am  

Była niezjadliwa. Testowo ugotowałam trochę i spróbowałam 1 ziarenko. Nie smakowała ani nie pachniała jak normalnie ciecierzyca, więc wywaliłam. Nawet z kosza jeszcze zalatuje.
Mnie też się pieni, ale są to małe wysepki piany. Teraz było jej dużo, dużo więcej.


OdpowiedzCytat
  
Praca