Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

...Chałwa...  

  RSS

quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
10/05/2006 4:26 pm  

mam pytanie...naszła mnie ogromna ochota na chałwę...ale te kupne mają mnóstwo konserwantów...znacie może jakiś przepis na domową chałwę? a może macie jakiś pomysł na deser przypominający w samku chałwę
pozdrawiam


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163

OdpowiedzCytat
barbra2
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 34
10/05/2006 6:03 pm  

Mozna kupić tahin (miazga sezamowa) dodać miodu; mozna jeść bezpośrednio lub posmarować wafel. miam miam. (bardzo słodkie) 🙂


OdpowiedzCytat
coconut
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 164
10/05/2006 6:45 pm  

ten temat ktos wyczytał w moich myslach 😀 miałam straszna ochote na chałwe z reszta własnie wróciłam ze sklepu ale jej nie kupiłam 😡 bo wszystkie były nafaszerowane cukrem (nie jadam cukru) i konserwantami !! czy to tahin mozna kupic tylko w sklepie ze zdrowa zywnoscia? a jaka jest jego cena bo nazwe ma taka egzotyczna 😀 ??


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
11/05/2006 2:25 am  

http://www.kuchnia.bytow.pl/index.php?menu=czytaj&nr=4255

robilem kiedys wg podobnego przepisu, upapralem siebie i pol kuchni a smakowalo jak nie powiem co bo nie wypada 🙂

do chalwy trzeba miec dryg. Za to nie trzeba sezamu - mozna zrobic z karmelu ze zmielonym makiem dla przykladu.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
quueeen
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 86
12/05/2006 2:31 am  

dzieki wielkie za wszystkie przepisy...
no tak miazga sezamowa byłaby dobra...ale gdzie ją znaleźć...ewentualnie można chyba zmielić ziarna w młynku do kawy..hmmm.....


OdpowiedzCytat
  
Praca