Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Najlepsze produkty dla wegan   

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
16/07/2014 2:20 pm  

Sam nie jestem weganinem ale moja dieta opiera się na roślinkach 🙂
Jakie produkty roślinne uważacie za te najlepsze ? Najlepsze = najzdrowsze , najbardziej odżywcze , to te które uważacie za priorytetowe w waszej diecie
Ja zacznę : soczewica, groch , bób, marchew, jabłka, pietruszka, rzeżucha, amarantus ,


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
16/07/2014 3:01 pm  

BANANY!

ok 10-15 sztuk dziennie. Ambrozja.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/07/2014 3:26 pm  

Fatty serio? Gdzie Ty to mieścisz?

U mnie:
Jarmuż, marchew, pomidory*, jagody, avokado, ciecierzyca, tofu, kasza jaglana, migdały, płatki gryczane (na śniadania jak znalazł).

*tak wiem pomidory nie są jakieś super odżywcze ale uwielbiam, kocham, jem po kilka dziennie, dzień bez pomidora to dzień stracony.

[edytowane 16/7/2014 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
16/07/2014 3:31 pm  

Alez nie mieszczę - wydalam na bieżąco :rotfl:

Banany to moja mania, najpyszniejszy owoc jaki istnieje, nigdy mi się nie nudzi :serce:

Staram sie zaprzyjaźnić z awokado, ale jakoś nie moge go obczaić, zawsze jakiś nie teges, tylko w koktajlach toleruję.

Sporo tez jem jaglanki - głównie w formie pieczonych burgerów(z burakami 😀 ),świeże pomidory coprawda niet, ale jestem fanką sosu pomidorowego lub pomidorowo-paprykowego

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
16/07/2014 3:42 pm  

A próbowałaś tych ciemnych, twardych avokado z chropowatą skórką? On tylko wydają się twarde, w środku są miękkie i przede wszystkim smaczniejsze od tych zwykłych.

Tak, buraki i botwina też są super. Buraczki głównie zimą na surowo albo upieczone w piekarniku.
Jak jest sezon to fasolka szparagowa, ostatnio zajadam się nią co 2 dzień.
Paprykę również uwielbiam, w sezonie leczo nomomom :heartpump:


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
16/07/2014 4:51 pm  

Po przemyśleniu okazuje się, że produkty, które uważam za najbardziej wartościowe i produkty dominujące w mojej diecie nie pokrywają się ... Głównie dlatego, że te najlepsze rzeczy najczęściej są najdroższe, a na co dzień staram się żyć oszczędnie.

Za cenne uważam orzechy i migdały, kaszę gryczaną, tofu, avocado, amarantus, wszelkie pestki i nasiona, kiełki, ciecierzyca, soczewica i inne strączkowe, oleje z pierwszego tłoczenia.

A diecie codziennej dominują raczej szeregowe warzywa i owoce, choć oczywiście też mają swoje zalety (marchew, cebula, gryczana, pomidory, ogórki, pekińska, jabłka, kalafior, makarony pełnoziarniste, gruszek, fasola plus wszystko co akurat w sezonie i tanio).

[edytowane 16/7/2014 od xxl]

[edytowane 16/7/2014 od xxl]

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
16/07/2014 4:52 pm  

próbowałaś tych ciemnych, twardych avokado z chropowatą skórką?

Nie, zawsze zielone widuję, które dosyć długo kruszeją potem u mnie w domu.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
16/07/2014 6:03 pm  

Fatty, te ciemne są w Biedronce w lodówce pod jarmużem 😛

Hmm, za najwartościowsze uważam zielone liściaste warzywa (niestety mało ich jem), owoce jagodowe, jabłka, warzywa kapustne, strączki - zwłaszcza fasolę.
I też mi się nie pokrywa z menu 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
16/07/2014 7:03 pm  

O, dziękuję za cynk - jutro ide po tofu, więc zajrzę i za awokadłami 😛

Btw - ów jarmuż mnie kusi, ale mu sie jak dotąd opierałam.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
17/07/2014 2:17 am  

A ja sobie cenię kanapeczki z plasterkami ruskiej szynki, zwłaszcza jeśli do owej szyneczki doda się pomidory. Wszystko posolić, popieprzyć i na pewno jest to jedna z tych najlepszych, najzdrowszych i to tego bardzo odżywczych rzeczy jakie bym tu wymienił. Po prostu pychota.

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
17/07/2014 2:53 am  

Autor wątku pyta o produkty roślinne i dla wegan, więc może trzymajmy się tematu, ok?

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
17/07/2014 4:08 am  

Toć trzymam się tematu. Weganinem co prawda nie jestem, ale moja dieta opiera się głównie na produktach roślinnych takich jak na przykład wyżej wymieniona przeze mnie ruska szynka, czyli wyrób szynkopodobny. A wyrób szynkopodobny wygląda tak:

[img] [/img]

Nazwa opatentowana przez mojego wujka dla owych plasterków w latach osiemdziesiątych, gdy z rodzeństwem byłem u niego na wakacjach. Jedliśmy tam paróweczki i szyneczki do czasu aż wujostwu skończyły się kartki na mięso. Moi rodzice wysłali swe dzieci do wujostwa, ale zapomnieli wysłać kartki na mięso i któregoś dnia wujek spytał się nas co chcielibyśmy na kolację. My zgodnym chórem okrzyknęliśmy, że kanapki z szynką. No więc wujek podał nam kanapki z czymś co ochrzcił właśnie nazwą "ruska szynka". Jak zaczęliśmy grymasić, to powiedział, że innej szynki nie będzie, no chyba, że rodzice podeślą im owe kartki. Teraz u mnie w rodzinnym domu jest to tradycyjna nazwa dla tego cudu natury. 😀

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
20/07/2014 5:17 pm  

Oficjalnie ogłaszam iż zakończyłam próby związku z awokado.

Zawsze coś nie tak, nigdy to dobre nie było, ale próbowałam sie zaprzyjaźnić, bo niby zdrowe. Kupiłam w biedronce te ciemnoskórkowe, co w lodówce leży - rozkroiłam.
Do połowy czarne i zapleśniałe 😮

KUNIEC! Nigdy więcej nie wydam pieniążka na tego tłuściocha co smakuje gałęzią!

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
20/07/2014 5:33 pm  

też nie przepadam za awokado. zrobiłam chyba ze 2razy pastę z czosnkiem, ale mało kanapek jadam i ona za szybko się psuje. 'dziekuję, wolę kapustę' jak to ktoś kiedyś w polskim filmie powiedział 😛

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Damciok
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 54
22/07/2014 12:00 am  

Toć trzymam się tematu. Weganinem co prawda nie jestem, ale moja dieta opiera się głównie na produktach roślinnych takich jak na przykład wyżej wymieniona przeze mnie ruska szynka, czyli wyrób szynkopodobny. A wyrób szynkopodobny wygląda tak:

[img] [/img]

Nazwa opatentowana przez mojego wujka dla owych plasterków w latach osiemdziesiątych, gdy z rodzeństwem byłem u niego na wakacjach. Jedliśmy tam paróweczki i szyneczki do czasu aż wujostwu skończyły się kartki na mięso. Moi rodzice wysłali swe dzieci do wujostwa, ale zapomnieli wysłać kartki na mięso i któregoś dnia wujek spytał się nas co chcielibyśmy na kolację. My zgodnym chórem okrzyknęliśmy, że kanapki z szynką. No więc wujek podał nam kanapki z czymś co ochrzcił właśnie nazwą "ruska szynka". Jak zaczęliśmy grymasić, to powiedział, że innej szynki nie będzie, no chyba, że rodzice podeślą im owe kartki. Teraz u mnie w rodzinnym domu jest to tradycyjna nazwa dla tego cudu natury. 😀

Całkiem fajna opowiastka 😉


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca