Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

miód  

Strona 5 / 6 Wstecz Następny
  RSS

hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/01/2010 9:23 pm  

Dzięki Jaga 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/01/2010 7:59 pm  

Czy zna ktoś jakiś sposób na rozpuszczenie bardzo mocno skrystalizowanego miodu? Tak, aby nie utracił swoich cennych właściwości.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
03/02/2010 3:49 pm  

Czy zna ktoś jakiś sposób na rozpuszczenie bardzo mocno skrystalizowanego miodu? Tak, aby nie utracił swoich cennych właściwości.

Sposób jest bardzo prosty - wsadzasz słoik z miodem do naczynia z ciepłą wodą (do 60 stopni). Żeby proces przyspieszyć przełóż miód do mniejszego słoiczka. Ważne, żeby nie przekroczyć temperatury 60 stopni, więc ogrzewanie na kuchence odpada. Lepiej zmieniać co jakiś czas stygnącą wodę na cieplejszą. W końcu skrystalizowany miód powinien się rozpuścić.
Jak nie dysponujesz odpowiednim termometrem, to wystarczy palec własnej ręki. Woda powinna być taka, że jak do niej palca włożysz, to z trudem, ale da się przez chwilę wytrzymać. No i oczywiście po tym "pomiarze" nie powinny się żadne bąble na skórze pojawić.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
03/02/2010 7:50 pm  

Temperatura wody nie może przekroczyć 40 stopni ! To bardzo ważne , wyższa temperatura spowoduje zniszczenie enzymów i inhibin a co za tym idzie - utratę właściwości leczniczych i bakteriobójczych miodu.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/02/2010 12:24 am  

40 stopni...Tylko jak to sprawdzić jeśli nie posiadam specjalnego termometru? 😮 Domyślam, że woda przy tej temp. jest tylko lekko ciepła......

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
berry_fields
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 37
04/02/2010 12:35 am  

"Kuchnia Kryszny" twierdzi, że płyn (tu: mleko) ma ok. 43-45 stopni, jeżeli możesz w nim trzymać mały palec przez około 10 sekund, czyli tyle, ile mówi się mantrę [i]"Hare Kryszna, Hare Kryszna, Kryszna Kryszna, Hare Hare/ Hare Rama, Hare Rama, Rama Rama, Hare Hare". [/i] Wersja nie wymagająca zegarka. 😉 Myślę, że 40 stopni będzie, jeżeli da się mantrę powtórzyć, a woda nadal nie będzie parzyła palca.

"Truth hurts, remember this: we are pooling our faith."


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
04/02/2010 12:51 am  

Czyli woda jest ciepła, prawie gorąca, ale jednak nie gorąca 🙂 No cóż, może jakoś wyczuję. 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
berry_fields
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 37
04/02/2010 1:00 am  

To bardzo podstępna temperatura jest. Z mlekiem działało, ale tak, jak każda metoda na wyczucie. 😀

"Truth hurts, remember this: we are pooling our faith."


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
09/02/2010 4:37 pm  

Ayna mam nadzieję że miód po podgrzaniu do 40*C utraci tylko te wspomniane przez ciebie właściwości, a nie upodobni się do zwykłego cukru, jak to na allegro niektórzy sprzedawcy piszą. Byłoby dziwne gdybym posiłek z miodem podgrzał do 45 stopni i wtedy stałoby się tak samo, jakbym posłodził go zwykłym cukrem, czyli sacharozą. Czy miałyby mnie wtedy zaatakować wszystkie wady jedzenia zwykłego cukru? Wiadomo że zginą enzymy, które ułatwiają strawienie miodu, ale w 45*C miód nie robi się chyba aż tak pusty i szkodliwy jak cukier, bo pierwiastki i witaminy zawiera nadal i nasz organizm nie musi być okradany z minerałów jak w przypadku zwykłego cukru żeby został przyswojony.
Co do rozpuszczania miodu, to ja bym proponował po prostu długie mielenie lub siekanie miodu w jakiejś maszynce lub młynku. Wtedy nawet twardy, stały miód zrobi się kremowy, bo będzie się wtedy składał z drobnych cząsteczek. Po co ryzykować z ogrzewaniem i "uśmiercaniem miodu". Zresztą do smarowania chyba lepszy kremowy, bo taki płynny się tylko rozlewa z kromki.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/11/2010 12:52 am  

Ostatnio kupiłam ekologiczny miód, dodatkowo z certyfikatem FAIR TRADE, z dzikich kwiatów. Pochodzi z Nikaragui, całkiem dobry, aczkolwiek baaardzo smaczny. W każdym razie godny polecenia, cena też nie najgorsza ( 23 zł za 500 gram). Kupiłam w Bomi, ale wydaje mi się, że w innych delikatesach też się znajdzie.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/10/2011 2:30 am  

w tesco jest miód wielokwiatowy impresja 830ml po 13 zł. wie ktos co on jest warty?


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
15/10/2011 3:12 am  

Chyba niewiele, sądząc po stosunku ilości do ceny. Założę się, że gdzieś jest, malutkim drukiem napisane :"mieszanka miodów z UE i spoza UE"


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/10/2011 3:22 am  

to jest napisane na wszystkich miodach z marketów.
Np. miód Huzar, z podobną informacją na etykiecie, jest niezły.


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
15/10/2011 3:34 am  

A nie na wszystkich. Udało mi się znaleźć jeden(!) bez tego napisu 😉
A, że "niezły"? w smaku? No cóż... jajka 3 też smakiem się nie różnią od 0 ale jakoś wolę 0.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
15/10/2011 3:54 am  

Te tanie miody są po pierwsze prawdopodobnie chińskie, a po drugie też prawdopodobnie mieszane z cukrem. Litr miodu kosztuje obecnie ok. 35 zł (z pasieki).

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 6 Wstecz Następny
  
Praca