Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

miód  

Strona 6 / 6 Wstecz
  RSS

sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
15/10/2011 1:15 pm  

Na większości miodów jest info,że pochodzą z krajów UE i poza UE..Ale nawet w markecie faktycznie można znaleźć takie z Polski. Jakiś jeden taki kupiłam, ale nie pamiętam firmy.
Inne które miałam kupiłam od sąsiadki, której rodzina ma pasiekę. 3 średnie słoiczki starczyły mi na kilka miesięcy. Ostatnio na rynku nabyłam miód koniczynowy 🙂 Właśnie na takim rynku widziałam kilka stoisk z miodami z pasieki, ceny za litr ok. 30 zł, zależy od miodu.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
18/10/2011 6:40 pm  

miód Impresja faktycznie nie jest zbyt dobry. Przetestowane na sobie.
Za to dzisiaj pod sklepem napotkałem faceta który sprzedaje jajka oraz... no właśnie jak się okazało miód 9zł za mały słoik, 20 zł za litr z pasieki w Iławie podobno. W przyszłym tygodniu przetestuję. 😛

[edytowane 18/10/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
27/10/2012 5:29 pm  

W jakie temperaturze można rozpuszczać miód żeby nie stracił swoich właściwości? Chodzi mi o słodzenie nim herbaty czy mleka. I jeszcze jedno- czy jeśli rozpuszczę miód w zbyt gorącym płynie to wówczas straci on tylko swoje właściwości czy też stanie się szkodliwy (ta druga opcja wydaje mi się mało prawdopodobna, ale wolę się upewnić 😉 ?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
27/10/2012 6:13 pm  

"W przemyśle stosuje się również proces dekrystalizacji, wykorzystywany głównie przy konfekcjonowaniu miodu z opakowań zbiorczych. Proces ten polega na podgrzaniu krupca do temperatury około 50 °C nie dłużej niż 48 h. Po nieodpowiednim procesie dekrystalizacji znacznie wzrasta zawartość hydroksymetylofurfuralu, który nie ma żadnej wartości odżywczej i nie jest trawiony przez ludzkie enzymy. Maleje zawartość enzymów, miód traci właściwości lecznicze i bakteriobójcze, następuje denaturacja białka. Aby temu zapobiec, dekrystalizację należy przeprowadzać w temperaturze do 40 °C." [wikipedia]

Z tego wynika, że najlepiej nie podgrzewać miodu powyżej 40 st.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
27/10/2012 6:33 pm  

No tak, nie trawiony przez enzymy ludzkie, czyli niezbyt zdrowy... A wiecie czy syrop z agawy/daktylowy może być rozpuszczany w gorących płynach?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/10/2012 12:58 am  

A ja właśnie za 5 minut dodam miód do gorącego płynu, bo robię herbatkę z imbiru. Wy to zawsze mi popsujecie humor. Nie lubię Was! 😉 😀


OdpowiedzCytat
Strona 6 / 6 Wstecz
  
Praca