Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zbilansowane śniadanie  

  RSS

fistaszek
świeżaczek
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 3
25/05/2016 1:38 pm  

Hej. Staram się wpleść w moje życie diete wegetariańską. Do tej pory nigdy długo nie wytrzymałem.
Postanowiłem zrobić jakiś system i zacząć rezygnować z mięsa przy konkretnych posiłkach.
Padło na sńiadania. Pewnie dlatego, że jako mięsożerca raczej śniadań nie jadałem.
Więc, jakie produkty powinienem zawrzeć w porannym posiłku. Tak by zawierały te wszystkie witaminy, czy minerały, czy białka, czy co tam mają zawierać.
Dodam tylko że z chleba chciałbym zrezygnować więc kanapka z pomidorem i ogórkiem owszem. Ale da się chyba lepiej to śniadanie zorganizować.


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
26/05/2016 2:03 am  

owsianka z orzechami i suszonymi owocami (na mleku krowim, kozim bądź roślinnym)
np z miodem

koktajl bananowy lub shake
np. taki jak tu
http://witarianizmpolski.blogspot.com/

hummus (czyli pasta z ciecierzycy) do warzyw

wszelakiego rodzaj eowoce shake i soki

sałatki - przepisów mnóstwo

kasza jaglana i zamiast owsianki jaglanka

omlet- jajecznica z warzywami bądź tofucznica z warzywami


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
26/05/2016 4:03 pm  

Ja jem obiady na śniadanie :angel:

Obiad gotuję rano, przed pracą- i jedną porcję serwuję sobie od razu do kawy. Ostatnio był to ryż z leczo (papryka, cukinia, pomidory, tofu wędzone) i było pycha, trzymało mnie sytą długo... burgery jaglano buraczane w sosie z surówką też się przytrafiły w tym tygodniu.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
fistaszek
świeżaczek
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 3
27/05/2016 1:11 pm  

czarymary - owsianki to jadłem. Tylko że bez mleka. W wodzie gotowałem, potem przez sitko. Z początku dodawałem suszone owoce. Później dawałem surowe owoce.
Ach nie przecież w końcu zacząłem dawać gęstą śmietanę a zrezygnowałem ze owsa. Więc wyszło na to że jadłem owoce polane śmietaną... i miodem.
Fatty - z tym gotowaniem obiadu na śniadanie było by super gdybym szedł po śniadaniu do pracy i wracał w obiad. A tak moje motto ''zostało ugotowane musi być zjedzone'' sprawi że reszte jedzenia łykne w ciągu godziny od śniadania.

W ogóle zadałem w niewłaściwy sposób pytanie.
Jeśli wziąć witaminy minerały białko węglowodany. To czego powinno być na śniadanie najwięcej.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/05/2016 9:38 pm  

Ja od dawna jem śniadanie wyłącznie węglowodanowe, ewentualnie z małą ilością białka.
Po białkowych zawsze czułam się ociężała.
Z tym, że chyba lepiej się na mnie nie wzorować, bo obecnie mam sporo niedoborów 😉 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
29/05/2016 1:05 am  

fistaszku, wszystko zależy: m.in od trybu zycia.

Dobry start gwarantują wariacje z kaszą jaglaną(np. z owocami i orzechami), albo wszelakie owsianki.

Jeżeli dopuszczasz jajka, to proponuję placek owsiany , często się z nim spotykałam na forach sportowych - 6 łyżek płatków owsianych zalewa się wrzątkiem(równo z poziomem) i zostawia pod przykryciem do napęcznienia, później dodaj się jajko, miesza i smazy na patelni z niewielką ilością tłuszczu, na małym ogniu, pod przykryciem. Jak się zetnie, to przewrócić na drugą stronę. Tak przygotowanego placka wcinałam z bananem lub z konfiturą- trzymał długo.

Robiłam też bezjajeczna wersję, z mąką besan ale smak mąki zdominował placka 😡

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/05/2016 1:36 am  

fistaszku, wszystko zależy: m.in od trybu zycia.

Dobry start gwarantują wariacje z kaszą jaglaną(np. z owocami i orzechami), albo wszelakie owsianki.

Jeżeli dopuszczasz jajka, to proponuję placek owsiany , często się z nim spotykałam na forach sportowych - 6 łyżek płatków owsianych zalewa się wrzątkiem(równo z poziomem) i zostawia pod przykryciem do napęcznienia, później dodaj się jajko, miesza i smazy na patelni z niewielką ilością tłuszczu, na małym ogniu, pod przykryciem. Jak się zetnie, to przewrócić na drugą stronę. Tak przygotowanego placka wcinałam z bananem lub z konfiturą- trzymał długo.

Robiłam też bezjajeczna wersję, z mąką besan ale smak mąki zdominował placka 😡

Chyba można też upiec, prawda?
Mam też pytanie- jaka powinna być konsystencja? Mnie zawsze wychodził nieco za twardy po usmażeniu/upieczeniu...

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
29/05/2016 5:39 pm  

Nigdy nie piekłam- jakoś mi łatwiej na patelni.

Co do konsystencji: taka, żeby Tobie odpowiadała. Jak jest twardawy, to może płatki trzeba troche dłużej moczyć?

Mnie sie zdarzało w drugą stronę- bywal tak wiotki, że sie rozłaził, ale w 9 przypadkach na 10 się udaje, tylko chwilowo mam wstręt do owsa (z powodu znaleziska w płatkach)

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Kolejarka
świeżaczek
Dołączył: 8 lat  temu
Posty: 2
04/08/2016 11:54 am  

Ja od dłuższego czasu robię coś takiego:

Do miseczki wrzucam:
3 łyżki płatków owsianych
2 łyżeczki płatków jaglanych
1 łyżeczka otrąb (pszennych, żytnich lub owsianych)
do tego:
1 łyżka miodu spadziowego
3-4 łyżki jogurtu naturalnego
1/2 banana
garść owoców sezonowych lub suszonych w zimie


OdpowiedzCytat
  
Praca