Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Zelatyna, galaretka, zelki...  

Strona 4 / 4 Wstecz
  RSS

Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
07/01/2011 10:15 pm  

Bellis bardzo ci dziękuję spróbuje chociaż tego agaru poszukać, a jak mi się uda to rozpocznę masową produkcje galaretek owocowych z biszkoptem 😉
jestem bardzo wdzięczna i pozdrawiam


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
07/01/2011 11:11 pm  

Też jeszcze agaru nie używałem. Leży ponad rok i aż boje się o jego przydatność. Kupiłem w Evergreenie przy okazji innych zakupów, ale jakoś nie tęskniłem (jak widać) za galaretkami i zapomniałem. Będę wdzięczny za proporcje. 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
24/01/2011 11:22 am  

Z solą? Z sokiem raczej.

no z solą też, tak piszą.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
24/01/2011 11:44 am  

Mnie wreszcie wyszła galaretka :spryciarz:
Sama galaretka brzoskwiniowa z syropu z puszki i kompotu plus owoce brzoskwini, truskawki i wiśnie mrożone. Owoce jeszcze zamrożone zalałam gorącą galaretką przez to nie zmieniły się w gluty 😉

Następnie mam zamiar zrobić na słono:
http://puszka.pl/przepis/4673-galaretka_warzywna.html


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/01/2011 12:34 pm  

No tak, w evergreen piszą o soli (ale szczypta nie zaważy na smaku nawet owocowej galaretki). Na opakowaniu nic o soli nie ma, przynajmniej nie po czesku 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
03/02/2011 9:49 pm  

Mnie wreszcie wyszła galaretka :spryciarz:
Sama galaretka brzoskwiniowa z syropu z puszki i kompotu plus owoce brzoskwini, truskawki i wiśnie mrożone. Owoce jeszcze zamrożone zalałam gorącą galaretką przez to nie zmieniły się w gluty 😉

no ale jak to zrobiłaś? mam syrop brzoskwiniowy z puszki, agar i banany. i co dalej? 😛

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/02/2011 9:56 pm  

Zagotowujesz syrop z agarem, zalewasz owoce i czekasz 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
trafka
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 52
03/02/2011 11:03 pm  

a czy ktos z was robil kiedys galaretke z czerwonego wina???
jedyny przepis jaki znalazlam, jest na bazie zelatyny, aczkolwiek slyszalam, ze produkuja ja zageszczana samą pektyna......

taka galaretka - troche moze o konsystencji gestego dzemu - jako dodatek do potraw (jak zurawina) do różnych ostrych serów, grilowanych warzyw musi byc pyszna.......

mała lady punk


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
04/02/2011 9:55 pm  

Zagotowujesz syrop z agarem, zalewasz owoce i czekasz 😉

no czyli normalnie, tak jak każda galaretka 😛

zrobiłem, wyszło super, tylko następnym razem dodam więcej różnych owoców.
pytanie retoryczne: po co robi się galaretki w proszku, skoro wystarczy agar, który kosztuje grosze? 😡

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
09/03/2011 6:50 pm  

mam pytanko robił może ktoś z was galaretę z warzywami?na litr bulionu dałam 10 g agaru ale mi nie zgęstniała!czy ma ktoś sprawdzone proporcje?

[edytowane 9/3/2011 od waris]


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 4 Wstecz
  
Praca