Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

kranówa  

  RSS

Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
11/06/2006 10:58 pm  

Jest wiele artykółów na ten temat, a co Wy o niej sądzicie, czy jest naprawdę tak szkodliwa, że się od niej uzależniamy:)?

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
11/06/2006 11:31 pm  

Jest niezdrowa, bo nie jest przefiltrowana tak,by nadawała się bezpośrednio do spożycia. Dopiero po przegotowaniu, kiedy giną bakterie itd. Nie radze pic 😉


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
12/06/2006 1:11 am  

W kranowie nie ma bakterii, skad ten ciekawy pomysl? Jest za to sporo wapnia i jeszcze wiecej fluoru (albo chloru, zalezy czego sie do uzdatniania uzywa). Co zreszta jest przyczyna, ze nie ma bakterii.

Nie wiem, czy od chloru albo fluoru mozna sie uzaleznic, na pewno nadmiar jest szkodliwy - jak nadmiar wszystkiego. No i na pewno taka woda to strasne swinstwo smakowo. Jak ktos nie wirzy, to niech zaparzy herbaty na kranowi i na oligocenskiej. Poczuje roznice.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Ireth
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 264
12/06/2006 1:35 am  

Kranowe mozna pic w kazdym kraju Europy Zachodniej. W Szwecji niemowleta poi sie woda prosto z kranu. Nie wiem, czemu w Polsce ta woda jest taka niedobra...

Nie jadam niczego, co moze spojrzec mi w oczy.


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
12/06/2006 3:02 am  

prawda, kranowa to syf, w dodatku w niektorych miastach truje sie ludzi fluorem 😡

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
12/06/2006 3:28 am  

u mnie w wodzie z kranu jest STRASZNY kamien, widac jak sie na dnie czajnika zbiera taka gruba warstwa i juz po kilku miesiacach jest do wyrzucenia, wiec zdrowym to ja bym tego nie nazwala... a fluoru to specjalnie sie dodaje - robi to panstwo, w trosce o nasze uzebienie

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 87
16/06/2006 11:36 pm  

No bakterii rzeczywiście raczej nie ma. 😀 sama nie wiem czemu tak napisałam


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
18/06/2006 7:26 am  

Woda;

Osobiście ma dostęp tylko do kranówki dlatego dentysta polecił mi zakup destylarki, teraz używam wody destylowanej, do soków, mleczek kiełkowych, zup witariańskich. Po wizycie u dentysty postarałem się o destylowaną wodę zaciekawiony jako to będzie smakowało, po jednokrotnym spróbowaniu wiedziałem od razu, że kupię sobie destylarkę, po zakupie wszelkie problemy z uzębieniem przeszły jak ręką odjął.

Pozdr.
Jędruś

Wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:

[edytowane 18/6/2006 od Jędruś]

[edytowane 18/6/2006 od Jędruś]


OdpowiedzCytat
Neti
 Neti
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 24
21/06/2006 1:42 am  

chyba jest niezdrowa ale co to za rpoblrm zagotować? 😛 Albo pić zdrową mineralną bez gazu? 🙂

[b]Eight men will never play again, who met destruction there, the flowers of English football, the flowers of Manchester[/b] Joga Bonito :* :*


OdpowiedzCytat
janek576
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3
21/08/2006 2:56 am  

czy przegotowana kranowke mozna porownywac jakosciowo ze zwykla woda mineralna ze sklepu?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/08/2006 3:19 am  

Nie jest zdrowa, ale co robić. Mnie nie stać na filtry i inne duperele, innego źródła wody nie mam - chyba że strumyk.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
21/08/2006 3:42 am  

Dlaczego kranówka jest niezdrowa:
http://www.chem.uw.edu.pl/people/AMyslinski/cw3/minzdr2.html

Najtańsza destylarka:
http://www.elkon.pl/sterylizacja/meladest.html

Przed destylacją trzeba zagotować wodę aby usunąć łatwo parujące substancje (ww. mogą się skroplić i nadal być w wodzie po przedestylowaniu) najszybcie gotować 2-3 garnkach równolegle minuta osiem i zagotowane 4 litry wody.
Do tej destylarki należy założyć filter węglowy który napowietrza wodę, jest wtedy smaczna. Zbieranie wody do naczynia szklanego, przechowywanie wody również (bardzo ważne, żadnych plastików).
Wieczko destylarki od wewnątrz wyłożyć folią aluminiową osłaniając gumę silikonową, to właśnie ta guma dawała gumowy posmak tej wodzie (dopracowałem to po wielu próbach i błędach).
Po każdej destylacji trzeba wyszorować dno aby się kamień nie na warstwiaj, nie trzeba szorować ścianek bocznych bo wszystko schodzi na dno (to zjamuje minutę), wtedy destylarka pracuje bez zarzutu. Ciągle jest czysta.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
shiri
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 84
21/08/2006 10:55 am  

Aaaa 😉 to dlatego u nas na laborkach tak sie wydziarają żeby tyle destylowanej nie lać - boją sie ze powlewamy do butelek 😀 nie wpadłam na to 😛

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
21/08/2006 1:14 pm  

Najtańsza czyli? Na pewno nie za 20 zł.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
21/08/2006 2:28 pm  

Lily witam;
Ja mam swoją destylarkę już 4 lata działa bez zarzutu.
Koszt powyżej 1000 zł. Dlatego opłaca się kupić nawet na raty.
To jest długoterminowy zakup.
Wypłaci się w ciągu 1-2 lat zależy, ile osób korzysta, t.j. w porównaniu z zakupem wody mineralnej i to plastikach. Do tej destylarki dokupiłem dwa 5L słoje (odbieralniki) oraz dwa 8 litrowe słoje (przechowywanie). Taka woda nigdy się nie psuje, nie ma zapaszków itd.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
  
Praca