Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witamina B12  

Strona 1 / 26 Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/07/2006 7:08 pm  

Ale ktoś mnie trochę zmylił. Jestem wegetarianką, nie weganką. Jem sery i jogurt, czasem jajka. Z tego co wiem, zawierają B12. Dziś jednak ktoś na innym forum zadał mi pytanie: jak to, jesteś wegetarianką i nie suplemetujesz B12? A Wy, czy łykacie tabletki, czy tylko ci z Was, którzy są weganami?

[edytowane 11/11/2011 od xxl]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bezciała
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 200
07/07/2006 9:36 pm  

Jeżeli jesz regularnie sery i jogurt nie musisz łykać B12.


OdpowiedzCytat
ivi
 ivi
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 72
07/07/2006 9:37 pm  

Jeszcze nie suplementuję. Zrezygnuję całkowicie z nabiału będę suplementować


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
07/07/2006 9:45 pm  

jestem weganka
i suplementuje b12 od kiedy niedawno malo co nie oszalalam zod roznych niedoborow 😛
ale to nie ma nic wspolnego z rodzajem mej diety tylko z moja psychika jakby co


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
07/07/2006 10:36 pm  

gdy byłam wegetarianką nic nie suplementowałam było ok:), teraz jestem weganką, ale dopiero od jakiegoś miesiąca, założyłam sobie "dzienniczek" w którym wpisuję codziennie co zjadłam i jakie witaminy dostarczyłam, największy problem mam z B12 i B3, dziś kupiłam B12 w tabletkach

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
Inesita
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 85
07/07/2006 11:04 pm  

Byłam ostatnio u lekarza i napierw mi nagadał , m.in., że jestem manipulowana itp. a później gdy spytałam go o B12 to powiedział, że ta w tabletkach i tak nie jest przyswajana i nie ma sensu jej brać, ja teraz sama nie wiem co mam robić. W aptece w której byłam jest tylko jeden rodzaj tej witaminy i to w dodatku bardzo drogo:/

raaraa swami raaraa!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
07/07/2006 11:14 pm  

Nie no, bez przesady - weganie biorą B12 i jest OK, na pewno jest przyswajalna. A lekarze się nie znają na wege zazwyczaj.
Ja nie mam objawów wymienionych przy niedoborach B12... więc chyba nie jest źle.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Ambrozja
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 194
08/07/2006 1:03 am  

Jedyne co jem z nabiału to maślanka ale tez w niewielkich ilościach i narazie nie nazekam na niedobory...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/07/2006 2:20 am  

No tak, ale te zapasy też się skończą. Ja kiedyś chorowałam na dość ciężką depresję, ale wbrew pozorom nie ma to związku z wegetarianizmem, bo to było parę lat wcześniej, zanim zostałam wege. Tak a propos tego, do czego moga prowadzić niedobory...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
obłudna
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 178
08/07/2006 2:26 am  

skoro jesz przetwory mleczne to o niedobor b12 nie masz sie co martwic z tego co wiem

a przyswajalna chyba jest jednak skoro biore i dziala

Lily - znam ten bol...


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/07/2006 2:27 am  

który ból - depresji...?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
08/07/2006 3:36 am  

Jajka i produkty mleczne zawieraja wystarczajaco b12 - nie trzeba jej suplementowac jezeli sie je je. Natomiast jezeli sie nie je (weganie), to niestety trzeba. B12 z preparatow multiwitaminowych jest przyswajalna przez czlowieka. Co ciekawe, sporo produktow amerykanskich zawira ta witamine, np platki sniadaniowe. nie wiem jak polska wersja.

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/07/2006 3:50 am  

Płatki Nestle mają B12.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
08/07/2006 4:16 am  

hurra a sa "czyste"?? (zadnej zelatyny lecytyny mleka jajek innych pochodnych zwierzat? jesli tak to naprawde hurra ;] )

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
08/07/2006 4:49 am  

Tak a propos tego, do czego moga prowadzić niedobory...

to zależy jakiej witaminy Ci brakuje, np.z grupy B wywołuje, rozdrażnienie, nerwowość itp. ale równiez zaburzenia pracy mięśni, serce, wątroba, a tak ogólnie brak witamin wywołuje anemię, osłabienia, łamliwośc paznokci i włosów, zaburzenia metabolizmu, koncentracji i wiele innych. Przyznam, że kiedy byłam wegetarianką nie zwracałam na to tak wielkiej uwagi, ale weganizm jednak wymaga jej więcej;)

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 26 Następny
  
Praca