Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Witamina B12  

Strona 17 / 26 Wstecz Następny
  RSS

Kejli
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
25/04/2010 9:07 pm  

Właśnie, lekarz jest niedouczony. To jest jakaś bzdura żeby nawet lekarz patrzył na weganizm przez jakiś pryzmat, który mu się tam uroił w głowie. Nie wiem, może chciał mnie nastraszyć tymi zastrzykami 😀 W każdym razie nie zamierzam rezygnować, skoro 10 lat z wegetarianizmem było wszystko ok, to teraz z weganizmem musi być podobnie 😉
Chociaż przyznaje, że moja mama uważa, że branie leków nie zalecanych przez lekarza nie jest najlepszym pomysłem. W każdym razie wole brać niż się nabawić niepotrzebnych niedoborów 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/04/2010 11:40 pm  

A mama jest przeciwna też witaminie C? 😉 B12 to nie jest lek, to suplement, nie ma leczyć, tylko zapobiegać niedoborom. Gdybyś czekała na sygnały niedoboru, to pewnie byłby on już znacznie zaawansowany. A więc zapobieganie to podstawa 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Kejli
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
28/04/2010 10:20 pm  

I właśnie dlatego się zdecydowałam na branie 😉


OdpowiedzCytat
tefl89
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
29/04/2010 10:23 pm  

Ja tam wcinam Drożdże 😎 mało smaczne ale B12 posiada


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
29/04/2010 10:40 pm  

Drożdże nie są źródłem B12.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
29/04/2010 11:40 pm  

Mam takie dziwne wrażenie, że ogólnie choroba zaczyna się pojawiać wtedy, kiedy naukowcy ją odkryją.i :scared: Kiedy dowiedziano się o istnieniu tej całej B12? Na pewno nie więcej niż ~200-300 lat temu. A wcześniej? Ludzie wpieprzali różne rzeczy, niektórzy zapewne wpieprzali dajmy na to same ziemniaki z ogniska przez parę dni i nic im nie było... Jakby zobaczyli to całe "zapotrzebowanie na dobę" to by chyba ze śmiechu nie mogli się długo podnieść 😀 W Średniowieczu ludzie byli znacznie bardziej zaprawieni w walce niż w obecnych czasach, a na pewno nie trzymali się "porządnej diety" (wtedy chyba takiego słowa nawet nie było). Dlatego moim zdaniem jak w tych czasach się nie przeżyje na samych owocach (nawet bez warzyw) to gdzie indziej tkwi problem...choroby cywilizacyjne, skażone powietrze? komputery & telewizja? Ja bym bardziej w tych doszukiwał się problemu, a nie w "niepełnowartościowej diecie". Ja jestem weganem i nie suplementuje nic, ale niestety sporo siedzę na komputerze, co pogarsza moje samopoczucie. Jakbym dał radę z tym skończyć to nie wierzę, że bym umarł z takiej błahostki jak źle dobrana dieta, spędzając czas na świeżym powietrzu i uprawiając różne sporty 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/04/2010 1:03 am  

Nie ma się czym chwalić. Jesteś facetem, ryzykujesz tylko swoje zdrowie, natomiast kobiety mogą ryzykować wadami wrodzonymi swoich dzieci. To, że ludzie nie znali B12 kiedyś nie znaczy, że nie chorowali. W dodatku żyli krócej niż teraz.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Kejli
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
30/04/2010 6:57 pm  

A jak ma się niedobór to branie Naturellu wystarczy czy rzeczywiście trzeba się kłuć?

Bo ja, mówią szczerze, na widok igły już jestem w innym świecie więc kłucie się raz w tygodniu totalnie mnie przeraża... 🙁


OdpowiedzCytat
Maksymilian1997
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 108
07/05/2010 10:34 am  

kochani
kupiłam sobie wegavit -jestem veganką ale ma pewien problem. ile trzba przyjmowac suplementu b 12 dziennie? Słyszałm o 10 miligramach w wegavicie jest 5 miligarmów na jedna tabletkę-na etykiecie jest napisane ze trzeba brac 1 dziennie. Moze wy dokładnie wiecie?
pzdr

vegevit trzeba jedną tabletke , bo tam są drożdze , a w drożdzach piwnych też są witaminy z grupy B więc jest ok 😀


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
18/05/2010 12:24 am  

jeśli podzielisz tabletkę np na pół i jedną połówkę weźmiesz rano, a drugą wieczorem to więcej z niej przyswoisz niż przy połknięciu 1 na raz. Żeby dostarczyć jednorazowo odpowiednią dawkę B12 trzeba zjeść o wiele więcej niż wynosi norma, bo przyswajanie tej witaminy przez organizm drastycznie spada powyżej 2,5 mikrograma (zjadanych jednorazowo). Jędruś to tłumaczył dokładnie w poście w tym wątku (kilka stron wcześniej).

Dawniej firma Naturell produkowała tabletki, w których było 10 razy więcej zawartości B12-wtedy bardzo opłacało się robić roztwór wg przepisu Jędrusia.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
18/05/2010 2:18 am  

Aaa, to już wiem, czemu mi coś nie grało z tą Naturell, wcześniej była mowa o 10 000% dawki, a teraz tylko 1000%.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
18/05/2010 11:09 pm  

vegevit trzeba jedną tabletke , bo tam są drożdze , a w drożdzach piwnych też są witaminy z grupy B więc jest ok 😀

W drozdzach nie ma witaminy b12 dopóki sie jej tam nie doda, a dawka 5 mcg moze byc za mala, zalezy od diety i od przyswajania

Dawka 10 mcg nie jest szkodliwa i nie jest za duza

ania


OdpowiedzCytat
munky.
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 10
24/06/2010 12:48 am  

Witam...
Jestem wegetarianką od ok 8 miesięcy ( Mam 14 lat) i dość często nawet gdy jeszcze jadłam mięsa miałam problemy ze stawami tz. bolały mnie często kolana itp., ale to dlatego, że jestem wysoka i szybko rosnę ( Tak stwierdził lekarz)
I mam pytanie od niedawna zaczęły bolec mnie "chrzątki" tz. na ramionach, na palcach itp.
Czy powinnam zacząć brać wit B12? Czy zacząć jeść więcej serów, jogurtów ( Co tam jeszcze jest źródłem tej wit.?) Bo jem ich dość mało...
Wolałabym jednak jeśli to możliwe nie łykać sztucznych witamin, bo mama nie była i nie jest zwolenniczką tego, żebym nie jadła mięsa, chociaż gotuję sobie sama…Mówi, że to od tego, że dawnoooo nie jadłam galaretek itp. Więc wolałabym, żeby nic sztucznego dodatkowo nie łykac…
Z góry Dziękuje za pomoc. 😉


OdpowiedzCytat
AlproSoya
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 4
24/06/2010 3:26 pm  

[b]Munky[/b], w przypadku sporych niedoborów witaminy B12 najlepiej ją suplementować. Oraz oczywiście wprowadzać do diety te produkty, które sa jej źródłem (niestety głównie mięso) lub takie, które są w nią wzbogacane (nasze produkty Alpro wzbogacamy witaminą B12).

http://www.alprosoya.pl


OdpowiedzCytat
animal_lover
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 29
03/09/2010 6:55 pm  

ja zakupilam wtaminke B12 w kropelkach ( duuuuzo lepsze od tabletek ! )
- biore cztery dziennie i jest git ! 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 17 / 26 Wstecz Następny
  
Praca