Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Lublin  

  RSS

Wampirek
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 4
16/12/2006 3:50 am  

W lublinie znam 1miejsce, ale ŚWIETNE.
Jest to bar-sklep "wegetarianin" przy ul. Narutowicza (centrum), w bramie, po schodkach w dół, w połowie drogi między Galerią Centrum a placem z fontanną i sklepem spożywczym.
Ceny są zawrotnie wręcz niskie, falafel to wydatek rzędu 4 złotych, cały obiad (popity sokiem brzozowym i z deserem) to max. jakieś 11 złotych. Danie obiadowe to ok. 4-6 złotych. Wprawdzie podawane na plastikowych talerzach, czyli bez superelegancji, ale przepyszne, dużo i naprawdę zdrowe. Miejse jest zarazem sklepem, gdzie można kupić po rozsądnej cenie pełen wachlarz wega(-etaria)ńskich produktów, alternatywne mleko (sojowe, owsiane, ryżowe-co kto lubi), książki, produkty z tofu, przyprawy. Maleńki lokalik z przyjemną muzyką i fantastyczną atmosferą. Polecam wszystkim!


OdpowiedzCytat
nuala
świeżaczek
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2
22/12/2006 12:50 pm  

zgadzam się! niedrogo, pysznie i sympatycznie! 🙂


OdpowiedzCytat
siwcia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 661
22/12/2006 1:20 pm  

Hmmmm....dobrze wiedzieć, jak będę w Lublinie to musze koniecznie tam zajrzeć;)
Pozdrówki 😛


OdpowiedzCytat
andzia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 19
26/08/2007 5:30 pm  

od pierwszego posta w tym temacie narazie zupełnie nic sie nie zmieniło...chyba że o czymś nie wiem 😉

niektórzy z czasem mieszają się z tłumem, ci niezniszczalni tańczą o świcie...


OdpowiedzCytat
aska05
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 7
10/03/2008 9:02 pm  

ostatnio otworzono green waya na narutowicza, niedaleko UMCSu
bardzo miły lokal 🙂 dobry na spotkania we dwoje

choć w wegetarianinie też jest przyjemnie i tanio. przeszkadzać może brak toalety i plastikowe naczynia


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
23/04/2008 2:01 am  

W "Wegetarianinie" jest tanio, dużo, dobre i szybko:) Kiedyś zamówiłam sobie zupę z zielonego groszku, właściwie nie byłam głodna, ale zjadłam pierwszą łyżkę i zaczęłam się martwić, że zupa niedługo mi się skończy (nie ze względu na jej ilość, tylko na smak 😉


OdpowiedzCytat
Ankas
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
21/08/2008 3:03 am  

W Wegetarianie jest w porządku, jedzenie jest prawie jak domowe, niskie ceny, duże porcje, nie wygląda to miejsce zbyt ciekawie wizualnie, jednak mimo tego mankamentu lokal jest warty polecenia. W roku akademickim w porze obiadowej brakuje miejsc, dużo ciekawych ludzi.

Anka


OdpowiedzCytat
patka0135
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 8
06/09/2010 12:20 am  

mam pytanko, czy w tym lokalu na ul. Narutowicza sprzedają tofu i różne inne tego typu rzeczy wegetariańskie????
Mam zamiar tam się wybrać ale mieszkam na Czechowie i nigdy raczej w tamtą okolicę się nie wybieram a rodziców nie namówię bez konkretnego powodu


OdpowiedzCytat
Pietras1988
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 29
17/10/2010 3:07 pm  

szkoda, że w Kurowie nie ma czegoś takiego, a także w Białej Podlaskiej (studiuję tam, ale nigdy nie słyszałem o tym, że są tam takie lokale)

http://pl.kurow.wikia.com


OdpowiedzCytat
vegesmile
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 224
20/03/2012 12:14 am  

Zapraszam Was Lublinianie do grupy http://www.facebook.com/groups/266638313410875/ gdzie jest już 120 wegów i o barze dużo powiedziane 😉

jestem lewakiem.


OdpowiedzCytat
Shirinis
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 2
23/04/2013 10:48 pm  

Aktualizacja:
"Wegetarianin" owszem jest tani, porcje są sensowne, ale trzeba pamiętać, że oni podgrzewają w MIKROFALI - co nie ma nic wspólnego z "żywnością", a tym bardziej "zdrową".
Najfajniejszą rzeczą są świeżo wyciskane soki!
Jeśli chodzi o zaopatrzenie sklepiku - jest i tofu (w kilku odmianach), różne mąki, kasze i produkty w słoiczkach (sojowe pasztety, sosy, etc.), nawet ciastka.

"GreenWay" padł dość szybko, niestety...

Obecnie najlepszy lokal oferujący GŁÓWNIE wegetariańskie i wegańskie jedzenie (miewają potrawy mięsne, ale co jest wege to jest wege!) to "Zielony Talezryk" na miasteczku akademickim - ul. Obrońców Pokoju 23 (niedaleko Radia Lublin). Mają świetne koktajle!!! Promują zdrową żywność, organizują kiermasze i warsztaty, są na fb.
Jest też wegetariańska Kawiarnia "Kawka" (czyli do kawy można dostać np. mleko sojowe), gdzie odbywają się też spotkania edukacyjno-kulturalne, pokazy filmowe, etc.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
23/07/2013 2:35 am  

Miałem przyjemność gościć w "Zielonym Talerzyku".
Miła obsługa, w niedzielę rano znaleźli nam jedzenie wegańskie i bezglutenowe.
Nawet ciastka były i kawa z syropem kardamonowym.
Polecam!

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
kuchenka88
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 1
12/08/2013 12:05 am  

szukacie tylko restauracji czy sklepów? bo jeśli chcecie gotować sami to dużo wege składników znajdziecie w Secret Garden w Galerii Orkana, większość jest ekologiczna 🙂


OdpowiedzCytat
PannaZuzanna
świeżaczek
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 1
27/08/2014 7:39 pm  

jeśli wciąż szukacie sklepów ze zdrową żywnością, wege w Lublinie znalazłam kilka namiarów na: http://spozywczak.info/mapa.php oraz kilka namiarów na restauracje: http://ekotarg.pl/restauracje/dieta_wegetarianska,3/1/2


OdpowiedzCytat
  
Praca