Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Green Way a prawa pracowników  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
31/05/2007 7:18 pm  

http://ip.hardcore.lt/?go=4

W biuletynie 9 i 10 artykuł 'wegetariański wyzysk'- Troche o moim BYŁYM pracodawcy. Nie wierzylam ale sie sprawdzilo, jest gorzej jeszcze niż o green wayu mówią.

Szkolenia nie ma żadnego, po zdawkowym wytłumaczniu gdzie sie jak naciska od razu jest sie odpowiedzialnym za kase- i krzyk bo np nie umiem zrobic czegos co wyjasniono mi raz albo i wcale. Każda niezgodnośc na kasie powyżej 1 zł, czy w góre czy w dól, jest zabierana z wypłaty. Ostatnio było mniej klientów- skończyło sie to przymusowymi bezpłatnymi dniami wolnymi, czyli de facto zabraniem mi około 150 zł. Umowy podpisywane z pracownikami sa lipne, podane są nieprawdziwe zarobki, funkcje i miejsce pracy- wszystko w celu zapłacenia mniejszych podatków i wyłudzenia dotacji. Własciciele zatrudniajac kolejne osoby, najpierw nie płaca im premii od zysów, bo to 'miesiąc próbny' (gdzie oczywiscie odpowiedzialnosc nie jest 'próbna' i kase za pomyłki zabiera sie faktycznie), a po kilku misiącach gdy pracownik upomina sie o umowe o prace (a nie zlecenie) i wspomniane premie, jest zwalniany i przyjmuje sie nowego. Premia od zyskow jest dzielona teoretycznie miedzy wszystkich pracowenikow, faktycznie częśc która powinna przypadac na nowych idzie prosto do kieszeni włacicicieli. Nagminna praktyka jest przygotowywanie tzw 'degustacji' z przeterminowanych produktów. Kierowników zobowiązuje sie do podkładania kasjerom pieniędzy w celu sprawdzenei co zrobia gdy bedzie ich za duzo. Kierowniczka która tego odmówiła, juz nie pracuje, obecna to bezwolna osoba gotowa na wszystko byle tylko utrzymac sie w pracy, o której od początku mnie ostrzegano że jest donosicielką, a jej stosunek do pozostałych pracowników jest karygodny. Średnio pracownik pracuje 3-6 miesięcy w sklepie, do 3 w barze.

Apeluje do wszystkich wegetarian: nie kupujcie w green wayu. Jesli o mnie chodzi, lipne umowy i pewne inne aspekty mojej pracy u tych państwa zostana przedstawione bardziej kompetentnej osobie. Wielu byłych pracowników green waya załozyło i wygrało sprawę z państwem H. Jednak to co sie tam dzieje, powinno zostac ukrócone całkowicie, bo tak kolejne osoby sa wykorzystywane przez oszustów.


OdpowiedzCytat
wykreconaZwyboru
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 136
31/05/2007 8:18 pm  

no tak własnie mialam iść do Green Way'a na okres próbny ale w końcowym efekcie odwołałam bo kazali mi przez 3 dni pracować za darmo;| chyba dobrze zrobiłam

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
31/05/2007 8:41 pm  

W jakim to było mieście Maze?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
31/05/2007 8:47 pm  

Moje w łodzi a tej dziewczyny z artykułu nie wiem, bo nie podała.


OdpowiedzCytat
wykreconaZwyboru
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 136
01/06/2007 7:03 pm  

maze tylko mi nie mów ze w manufakturze??:) bo własnie tam chcieli mnie wziąć...

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi


OdpowiedzCytat
braad
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 581
01/06/2007 8:21 pm  

moze nie dokladnie o pracy w green way ale o green way ... nie chcialem z nimi pracowac m.in. z takiego powodu: w zimie przygotowuja potrawy z mrozonek bo taniej a w lecie z mrozonek bo tez taniej, co w obliczu promowania zdrowego jedzenia bylo dla mnie kpina, nie wiem czy tak jest w innych barach i czy jest to normalne ale w lecie z mrozonek to juz kpina

[url=http://www.yasoda.pl]Salon kosmetyczny Opole[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]okna drewniane[/url] [url=http://www.oknadrewniane.co.pl]drzwi drewniane[/url]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
01/06/2007 9:38 pm  

Sieć Green Way opiera się na franchisingu, więc pewnie co właściciel, to inne zwyczaje, nie sądziłabym wszystkich na podstawie jednego konkretnego baru, ani nawet kilku, skoro w każdym jest inny szef.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Maze
 Maze
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 592
01/06/2007 11:22 pm  

Wykręcona, i manufaktura i zielona i pietryna 80 to wszystko habraty, czyli jeden pies.

Lily ja zanim tam zaczelam pracowac bylam ostrzegana przez osoby z innych miast i tez tak sobie tłumaczylam, ze moze to u nich, a niekoniecznie w łodzi tak jest. No to sie przekonałam. Opinia ze to taki wegetarianski mcDonalds jest niestety trafna pod każdym względem.


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
08/07/2007 1:18 am  

Nie mam pojecia jak to jest pracowac w Green Way'u bo nie pracowalem i nie znam nikogo kto tam pracowal, wiec moze jest kiepsko. Jednak jesli chodzi o jakosc jedzenia to wiem doskonale ze co bar to inaczej. Znam takie gdzie jedzenie jest bardzo dobre i nie czuc w nim mrozonek a sa i takie gdzie jadlem tylko jeden raz. To czy jem w Green Way'u czy nie, nie wplynie na pensje pracownikow jesli sami sie o nie nei zadbaja. Bardzo wazne jest by o tym pisac jesli to prawda co mowisz, moze jakas gazeta sie tym zainteresuje. Osobiscie wszystkim znajomym i nie znajomym mowie o wszystkim co jest zlego w mojej branzy by wiedzieli kto oszukuje a kto nie.

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
08/07/2007 10:13 pm  

szczerze mówiąc nie obchodzą mnie prawa pracowników ;PNie mam zamiaru rezygnowac ze zdrowego i pysznego jedzenia tylko przez to. Przecież sami wybieramy gdzie chcemy pracować . A taki "bojkot" do ktorego przylacza sie 2-3 osoby nic nie da .


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/07/2007 1:56 am  

Green Way działa w dużych miastach, gdzie o inną pracę w gastronomii nie jest jakoś strasznie trudno. Nie znam zresztą nikogo, kto pracuje w G.W., jadam w krakowskim czasem i smakuje mi, może jestem jakaś dziwna.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Azzahar
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 40
09/07/2007 2:18 am  

Moja koleżanka pracuje już ładnych parę lat w Green Wayu, tak samo jej dziewczyna (w innym) i nigdy nie słyszałam z jej strony ani narzekania na płace czy niesprawiedliwość (wręcz przeciwnie, szybko awansowała, w ciągu roku została kierowniczką) ani nic na temat nieświeżych produktów, przypuszczam, że ostrzegłaby mnie, kiedy przychodziłam do niej jeść. Więc z mojego doświadczenia wynika, że poznańskie green waye są OK 🙂


OdpowiedzCytat
e-anandas
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 195
09/07/2007 9:59 pm  

Azzahar*** Tak poznanskie sa ok. Bylem, potwierdzam, dobry na zeylanda i na wroclawskiej jest dobry ale to nie GW. Dzis zaskoczyl mnie jednak GW w Gdansku Wrzeszczu, sok z marchewki byl bardzo wodnisty a raczej sama woda. Zawsze mieli tam dobre jedzenie. Jednak przegiecie to GW w centrum i na zabiance gdzie podaja na plastiku i sa plastikowe sztucce jak mozna w czyms takim jesc?!!!

Tylko zycie poswiecone innym warte jest przezycia....


OdpowiedzCytat
mayinka
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 21
15/07/2007 3:05 pm  

🙁 mnie olsztyński green way roczarował, naiwnie kiedys poszlam pracować te 3dni za darmo bo cieszyłam się kurde w końcu green way idealna praca dla vege ludzia ale gupia byłam 😛 ganiali mnie cały dzień,po 1,5dnia mi powiedzieli nara. szefowa jest straszna jakiś potwór nieda sie znia gadać a personel też. to przykre bo zawsze myślałam ze w vege barze pracują ludzie w klimacie i sa vege a to zwykli ludzie którzy nielubia swojej pracy i to sie odbija na jakości jedzenia :casstet: ostatecznym ciosem w plecy była dla mnie duza podwyżka cen za jedzenie i picie i zmiejszenie ilośći wiec omijam olsztyński green way.

''Jestem wielkie dziecko słońca, nitk mnie nigdy nie rozumie do końca. Chodze zawsze własną droga i wspóczuje tym co tak niemogą'' 😛


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
17/07/2007 11:14 pm  

Ja od paru lat chodzę do "Złotego osła" w Katowicach. GW otworzyli dopiero w zeszłym roku. Byłam tam kilka razy, i uchybień żadnych nie zauważyłam, chociaż i tak uważam, ZO pobija GW i to wielokrotnie.

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca