Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Gdynia - Trojmiasto  

  RSS

euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
05/02/2006 5:32 am  

hej, witam was! 😀

pomyslalam, ze moze jesli ktos z forumowiczow by sie wybieral do trojmiasta (a glownie do gdyni), to dobrze zeby wiedzial gdzie moze zjesc cos wegetarianskiego, no i moze ktos z tych okolic podzielilby sie ze mna wiedza o miejscach serwujacych jakies vege-dania, bo zbyt wielu nie znam.

moze napisze co nieco o gdynskim greenway'u - znajduje sie na ulicy Abrahama 24 i jest spory - ma duzy dol i kilka stolikow na gornym poziomie. ja mam tam swoje ulubione miejsce - na dole, na takiej drewnianej laweczce umocowanej do sciany, w kacie, przy (ogromnym) oknie - super sie tam siedzi i jest widok na wszystkich wchodzacych, a czasem jest na co popatrzec 😉 . ogolnie to nie bywam tam zbyt czesto, brak czasu i wogole, ale czasami udajemy sie tam ze znajomymi i wtedy jest bardzo pozytywnie - sam lokal jest bardzo ladny, ma fajny klimat, obsluga jest mila, jedzenie smaczne - polecam.

w godzinach szczytu - od 14 do ok. 16 az trudno sie tam dopchac - takie kolejki sie ustawiaja! i bardzo dobrze - niech ludzie widza, ze vege jedzonko jest smaczne i zdrowe, i ze mozna sie nim najesc. wiadomo, ze duza czesc tych co przychodza nie jest vege, ale moze dzieki greenway'owi zastanowia sie nad zrezygnowaniem z miesa?

w sezonie wczesnowiosennym do poznojesiennego polecam "zupe dnia" - codziennie inna tylko za 90 gr - to czesto jedyne na co stac moja "vege-ekipe" ;P .

jesli przypomna mi sie jeszcze jakies vege miejsca w gdyni to dopisze ale teraz wszystko wylecialo mi z glowy, bo jest troche pozno.

dobranoc i pozdrawiam.

euridice.

[edytowane 26/5/2006 od euridice]

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
rumun
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 8
01/04/2006 3:48 am  

w Gdańsku na Długiej też otworzyli Greenweya ale nierobią naleśników 🙁


OdpowiedzCytat
locked_dblfa_Aga15
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
12/04/2006 11:42 pm  

też jestem z Gdynii i też kocham Greenwaya 😛 a tak to nie znam zadnych wegetariańskich miejsc innych, własciwie w kazdej restauracji znajdzie sie pare takich dan (no może oprócz francuskiej-naprzeciwko Greenwaya, ostatnio jak tam byłam to oprócz jakis tam 2 dan ze szpinakiem którego nienawidze nie było NIC wegetariańskiego...tylko owocowe nalesniki 😐 musiałam sie pocieszyc nimi...tak wiec nie polecam tej restauracji dla wegetarian 😛 )


OdpowiedzCytat
kazamuko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 630
13/04/2006 3:48 pm  

Ja na organizowanym ognisku dla psiarzy robię małą degustację żywności eko-wegetariańskiej, z myślą właśnie by ludzie sróbowali, jak to smakuje, może im to da do zastanowienia się. Najgorzej to jak coś, jest wielce tajemnicze i nieznane. W ogóle to fajnie, że z tak bliska piszecie, ja z Pruszcza Gd. pozdrawiam przedświątecznie, choć może jako ateista to nie powinnam nic obchodzić.

http://www.wegestudio.pl/Na_krawedzi_marzen-98.html


OdpowiedzCytat
sarna
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 17
14/04/2006 3:26 pm  

Witam 🙂 Coś nie typowo wege, ale daja tam też dobre jedzonko - naleśniki 🙂
Lokomotywa - naleśnikarnia-80-846 Gdańsk, Garncarska 30 tel.305-51-10,
Opis miejsca mojego autorstwa jest następujący:
Naleśnikowa ciuchcia 🙂
przyciągający wystrój wnętrza. klimacik stylizowany na ciuchcię z ciekawymi widokami za "oknami", czyli obrazami na ścianach. Naleśniki z warzywami ciekawie przyrządzone i podane, natomiast pierogi ruskie, mimo zapewnień, że są delikatne, w smaku okazały się ostro doprawione. Warto posiedzieć i posmakować. http://www.trojmiasto.pl/ob.phtml?id_ob=13353&akcja=wyniki#wyniki
Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Majowa
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 175
15/04/2006 6:36 am  

Jadłam naleśniki w Lokomotywie - całkiem mogą być i fajny bluesik leci w tle zawsze.

No a we Wrzeszczu koło dworca otworzyli nowego Green Waya + Sklep Wege + Bio Piekarnia.

A z miejsc gdzie coś można wege zjeść na zakupach - w centrum Manhatan we Wrzeszczu na pierwszym piętrze jest taka restauracyjka tylko nie pamiętam jak się nazywa - i mają tam olbrzymi wybór sałatek (chyba ze 30 samych w wersji wege, a wszystkich to prawie 100) polecam tam świetne koktajle podane w wielkim pucharku - np. energetyczny - z miodu, jabłka, melona, kiwi, banana i czegostam jeszcze.


OdpowiedzCytat
locked_dblfa_Aga15
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
16/04/2006 2:06 am  

A z miejsc gdzie coś można wege zjeść na zakupach - w centrum Manhatan we Wrzeszczu na pierwszym piętrze jest taka restauracyjka tylko nie pamiętam jak się nazywa -

z tego co wiem to chyba chodzi ci o Pasibrzucha czy jakos tak 😉


OdpowiedzCytat
Smoczi
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 39
07/09/2006 2:22 pm  

tak się rozpisujemy o greenwayach w 3city a ja się zastanawiam czy ten na żabiance skm jest jeszcze czy juz nie ma? jak jade do pracy to czytam książki i zapominam zerknąc na żabie:)

Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.


OdpowiedzCytat
sarna
początkujący
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 17
08/09/2006 12:13 pm  

jest!!! 🙂 I ma się dobrze Pozdrowienia 🙂


OdpowiedzCytat
Wolfescu
początkujący
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 6
05/03/2007 5:31 pm  

W Gdansku (a konkretniej we Wrzeszczu przy Grunwaldzkiej 44, niedaleko od skrzyzowania z Do Studzienki) oprocz GW warto polecic jeszcze Aleppo - nie jest to co prawda lokal wegetarianski, ale ich falafel jest wysmienity (choc mi osobiscie brakuje jeszcze jakichs weganskich sosow, a zwlaszcza hummusu). Warto tez podkreslic, ze w duzej porcji znajduje sie az 9 kotlecikow 🙂
http://www.trojmiasto.pl/ob.phtml?id_ob=13232&akcja=wyniki

Ponoc w Gdyni tez jest b. dobry falafel (i nawet z hummusem!), ale z racji rzadkiej mej tam bytnosci jakos nie mialem okazji sprobowac.

[edytowane 5/3/2007 od Wolfescu]


OdpowiedzCytat
AMELIA888
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 22
12/01/2008 1:03 pm  

Ja osobiście polecam Greenway'a na ul.Długiej w Gdańsku....Niestety w wakacje w godzinach "obiadowych" jest tam naprawde bardzo dużo ludzi...i bardzo mało miejsca.

[edytowane 12/1/2008 przez AMELIA888]


OdpowiedzCytat
naiada
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
16/09/2008 3:42 pm  

W gdańsku polecam restaurację 'Masala" co prawda nie jest w 100% wege ale każdy milośnik warzywek powinien z powodzeniem znaleźc coś dla siebie.Mają jedzonko tajskie indyjskie i chińskie (do najtańszych nie należą ale domu zastawiac też nie trzeba;) ) menu jest na www.glodni.pl

kolejne nowo otwarte miejsce jest w Sopocie na Kościuszki 12. Ten lokal zalicza się do kategorii bary:) więc cenowo jest porównywalny do greenway-a a mają parę orginalnych dań i wszystkie wegetariańskie

smacznego:)

naiada


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/08/2015 2:46 am  

Naprzeciwko dworca głównego w Gdyni jest burgerownia Krowa Cała.
Polecam, mają super burgery i napoje w dobrych cenach.
Taaaakie dobre było!

[edytowane 24/8/2015 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/08/2015 5:18 am  

Dobrze wiedzieć. Często bywam w 3city. Dzięki za cynk.


OdpowiedzCytat
  
Praca