Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

reggae reggae reggae 🙂  

Strona 1 / 3 Następny
ALchemik
bywalec

no wiec tak 😛 wkoncu sie doczekalem tego dzialu a teraz nie wiem dokonca co mam tu napisac 😛 🙂 tz mam tyle do napisania w tym temacie ze nei weim od czego zaczac i co napisac coby was jakos zainteresowac ta muzyka 🙂 no ale moze zaczne od poczatku :p
na sam przod napisze ze czuje sie troche w obowiazku zalozyc ten temat coby moc krzewic pozytywna energie wsrod was ale rowniez dlatego ze wielu uwaza reggae jako karaibska muzyke a prawda jest taka ze jak wege nie jest tylko rodzajem diety lecz swego rodzaju swiatopogladem i stylem zycia tak reggae nie jest tylko muzyka lecz czyms wiecej !
kurde ! =/ to jest tak obszerny teren ze mozna o nim mowic i mowic gdzy samo reggae ma swoje odrebne galezie jak np ragga, ska , dancehall , roots reggae , dub o ktorych mozna dlugo pisac a warto wposmniec ze muzyka reggae i jej odmiany sa tylka czescia calej kultury w ktorej kazda czesc wspolgra ze soba ! moim takim malym forumowym marzeniem bylo by miec taki swoj maly dzial reggae/rasta gdzie bym sobie wszytko mogl podzielic na tematy pod tematy i wogle wszytko fajnie , ale z braku laku ciesze sie choc te mam to 😛 nie wiem czy was to wogle zainteresuje ale naparwde postara sie odpowiadac na wasze wszytkie pytania dotyczace reggae , rasta , rastafari i chetnie wyslucham jak wy sposrzegacie ta muzyke i kulture ! narazie na tym zakoncze , lecz postaram jakos sbie to w glowie poukladac i napisa jakos to sensowanie bo teraz wszytko pomotalem i wogle 😛 wiec zapraszam i pozdrawiam 🙂

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 3:18 pm
Blanka
bywalec

Ello!:D

powiem tak...nie obracam sie w tej muzyce...oczywiscie mi nie przeszkadza bo swietnie sprawdza sie na imprezach itp:D...sa organizowane rozne potancowy np "rock, reggae, ska" strasznie mi sie to podoba:Dale tak poza zabawa to mysle ze nie wytrzymalabym sluchac jej na okraglo...hmm...kwestia gustu:D

Mam rowniez wielki szacunek do rastamanow,a znam ich bardzo wielu.Sa to ludzie otwarci i bardzo szczerzy.Maja swietny styl i podoba mi sie to ze sa soba:D

Dopisze jeszcze ze wole np zespoly, w ktorych graja reggae wstawki...:Dnie wiem czy moge tu pisac o Akuratach, Farben Lehre...jak nie to sorry ale wydaje mi sie ze moge je zaliczyc...np w piosence "kolory"(FL),a w akuratach tez reggae pobrzmiewa:D

pozdro ludki:Dpapa

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 4:11 pm
ALchemik
bywalec

hmm...kwestia gustu

otoz to Blanka 🙂 ja zaczynam dzien i koncze go przewaznie reggae 😛 chociaz slucham tez innej muzyki 🙂 a oczywiscie od nastroju rozne odmiany reggae 🙂
a co do Farben Lehren to jest takie pnky reggae 🙂 byl okres kiedy namietniue sluchalem ich piosenek , szczegolnie podoba mi sie "wiecznie mlodzi" , "JUDASZ" ,. matura" i oczywiscie "kolory" , a od lutego rusza wlasnie trasa koncertowa "punky reggae live" w ktorej rowniez bieze udzial FL 🙂

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 4:37 pm
Blanka
bywalec

no wiem, wiem...Prl:Djuz niedlugo:D u mnie akurat 25 marca i nie moge sie doczekac:D

a mnie np nudza te reggae'oee piosenki...jestem przywiazana do tych takich zywszych:D

aaa...a z takich kapel to uwielbiam Vavamuffin, Habakuk...itp:D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 4:45 pm
ALchemik
bywalec

a teraz chcialem cos napisac o jednej z odmian reggae ktora ostantio wyjatkowo namietnie slucham a to za sprawa sytuacji ... na naszej scenie polotycznej :p
a rozchodzi mi sie tu mianowicie o ragga lub inaczej "raggamuffin" , czli w skorcie jest to odmiana reggae w ktore posiadaja mocny przekaz , mowiac a nawet atakuja polityke , rzad, brak tolerancji a tazke sprawy godne w mnemaniu artysty potepienia ! no i wlasnie tu mozna powiedziec lezy pies pogrzebany .... 😛 poniewaz rozni ludzie postrzegaja rozne sprawy inaczej i wyodrebnia sie tu cos takiego jak grupa bobos dread lub inazcej BOBO ASHANTI ! czyli w skrocie mowiac jest to ruch/sekta ktora zostala zalozona przez księcia Emmanuela na Jamajce ! a na czym polegal ten ruch ! juz mowie , polegal on na tym iz nawolywano czarnoskorych ludzi o powrot do Afryki tam gdzie sa ich korzenie a takze walcza o odszkodowania z niewolnictwo ! i to jest ta jasniejsza strona bobosow ! ciemniejsza strona poleta na tym iz jest to bardzo ortodoksyjna grupa/ruch odnosza sie przewaznie do Starotestamentowego Prawa Mojżeszowego ale nie o to mi chodzi lecz o to iz w podswiadomosci zcuja nienawisc do bialcyh , bobo dreadem mogl zostac tylko czarny ( choc teraz podbno sie juz to zmienilo ) a takze nawoluja do "spalenia" odmiencwo czyli czytaj gejow i lesbijek ! uwazaja ze Bog stworzyl mezczyzne i kobiete na swoje podobienstwo i ujma sa dla niego homoseksualisci i tzreba ich zniszczyc ! wedlog mnie zatracony jest tu przekaz ONE WORLD ONE LOVE ! A NAWIAZYWANIE DO JAKIEJ KOLWIEK NIENAWISCIE NIE lezy w gescie rasta ! dlatego jak dla mnie ten ruch jest jedna z kontrowesyjnych czesci reggae ! 😛 wiec sami widzicie ze nei wszytko jest takie proste jaks ie wydaje i reggae to nie tylko muzyka to czego bede przekonywal rowniez w innych postach ! zeby nie byc goloslownym dam wam probke ragga i cos w rodzaju bobo dreadsow z naszej rodzimej sceny ! 🙂 powiem ze mp3 sa dostepnei legalnie wiec smailo mozna sciagac 🙂
http://www.0700team.org/d...PAN_inwazja.mp3 bardzo fajny kawalek raggowy , np robil na mnie wrazenie ! polecam ! 🙂
http://www.0700team.org/d...AN_bas_mowi.mp3 ten sam artysta w innej oslonie i z innym przekaze ! czyli taki poslki bobo dread !? 🙂 😛
hmmmm ... chyba ten linki nie dzialaja jednak , ale daje inny link i tam juz smailo mozecie sobie sciagnac jesli chcecie a polecam 🙂 oto on : http://www.rrr.com.pl/forum/viewtopic.php?t=690 !
pozdrawiam 🙂

[edytowane 11/1/2007 od ALchemik]

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 5:19 pm

Alchemiku nie wprowadzaj ludzi w błąd z tym paleniem gejów i lesbijek,bo to wcale NIE TAK!
CAŁA AFERA Z "SPALANIEM" TO NIEPOROZUMIENIE!!!!
Cała ta sprawa wynika z niezrozumienia kultury i symboliki Rasta, zwłaszcza symboliki ognia.
Też przez jakiś czas myślałam że to jakiś negatywny "zgrzyt" w tej całej pozytywnej kulturze, dopóki nie obejrzałam sobie wywiadu z niejakim Capeltonem (a.k.a Krol Ognia, dee jay, uznany za proroka w społecznościach Bobo Ashanti)

Cytat z wywiadu przeprowadzonego na Uppsala festival w Szwecji w moim wolnym tłumaczeniu z patois 😉 :
"Chciałbym powiedzieć teraz o ogniu, ludzie często są zdezorientowani, ten ogień nie jest ogniem w sensie dosłownym, jest on ogniem metaforycznym, ogniem duchowym, który jest w tej muzyce, w dźwiękach. Nie jest on destruktywny. "Spalić" nie oznacza zabić, zastrzelić czy też nic podobnego. Kiedy mówimy spalić, mamy na myśli oczyścić, zawsze na myśli mamy oczyszczenie. Nie chce żeby ludzie dali zwieść się Babilonowi .
Nic nie może zatrzymać tego ognia, który oczyszcza i inspiruje"

Byłabym wdzięczna gdybyście przekazali to dalej, bo strasznie mnie denerwuje cała ta nagonka na Bobo Dredow, jak również na dęshol!!!!

😡 😡 😡

[edytowane 11/1/2007 od luca_rudegirl]

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 6:13 pm
ALchemik
bywalec

Przyznam sie szczeze ze Bobo dreadsami zaczalem interesowac sie dosyc niedawno , lecz od pewnego czasu zaczalem szukac jakich kolwiek artykulow , wiadomoci na ich temat lecz w internecie nei moge znalesc nic co by do konca wyjasnilo moje watpliwosci , wiec nie ukrywam ze moge sie mylic co do ocenytego ruchu , a jesli wprowadzam kogos w blad robie to niecelowo ! ale ....
tez czytalem wwiad z Capeltonem lecz nie bylo poruszonej tam rej kwesti choc miedzy wersami mozna bylo zjak by si ktos uparl rowniez znalesc tam do tego odniesienie ! ale zauwazylem ze iz moze w zalozeniue "spalic" ma znaczenie to co napisalas , ale patrzac na to co sie dzieje mozna odniesc calkiem inne wrazenie ! wezmy chocby nasza rodzima scene reggae gdzie znajduje sie kilku ludzi kreujacych sie na bobo i spiewaja oni wprost

palic pedalow mowi dabrowski dread
kazdy sodomita spalic sie musi
wymordowac ich, zaraze ta wydusic
nie jest to agresja niczym nie sprecyzowana
jah jah jasno mowi palic teraz batty mana
strzal strzal ulica bedzie wolna
sodomitom smierc i sodomitom wojna [...]
bije serce rasta kultury - jak bije wielki dzwon
strelaj strzelaj strzelaj do batty mana
strelaj zeby zabic ztrzelajh do chi chi mana
strelaj strzelaj strzelaj do mamma(?) mana
strzelaj zeby zabic strzelaj do batty mana

i z tego nie mozna chyba wywnioskowac zeby oczyscic dusze gejow i lesbijek !? a sa to slowa Bas Tajpana ktory wedlug wielu kreowany jest na polskiego przedstawiciela bobo !
a druga sprawa jest taka ze jak wiadomo rastafaranie analizuja biblie bardziej dokladnie niz chrzescijanie i napewno zauwazyli fragment

(1) Dalej Pan powiedział do Mojżesza: (2) (....) (13) Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. (Kpł 20,13). .

ktory w moich oczach podwaza Twoja teorie slowa "spalic" !
Nie mowie ze ogolnie bobo dreadow powinno nie byc i jesli naparwde maja na mysl oczyszzcenie duszy hmoseksualistow to bardzo wielu ludzi to zle interpetuje i potem wynikaja z tego rozne nei przyjemne sytuacje ! ja osobscie nie ejstem zwolennikiem gejow i lesbijek ale nie patepiam ich , kazdy ma prawo do wlasnego wyboru a skoro oni wybrali taki t jest ich undywidualna spawa !
tak ta sprawa wyglada w moich oczach ! jak juz pisalem nei jestem specjalista co do tego ruchu i wielu zreczy moge jeszce nie wiedziec lub zrodla z ktorych zcerpalem wiadomosci mogly byc niewlasciwie napisane ! ale poki co utozsamiam sie z wyzej napisana wiadomoscia !

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 8:07 pm

Powyższy fragment z Capeltonem nie był drukowany to był tylko taki mały wywiadzik zarejestrowany po koncercie, konkretnie był przesłaniem dla fanów (szwedzkich :D).
Jeżeli chodzi o rodzimą scenę to wogóle jestem szczerze powiedziawszy zniesmaczona, musze się przyznać że nie słucham polskiego reggae. Niektórzy polscy artyści chyba zapomnieli o co w filozofii Rasta chodzi, to że Bas Tajpan ma takie durnowate teksty i jeszcze udaje Bobo Dreda, to świadczy wyłącznie o tym że zbłądził i w ogóle nic nie rozumie, takimi tekstami przynosi wstyd tej kulturze, nie znałam tego kawałka i szczerze powiedziawszy jestem zbulwersowana.
Bobo Dredzi nie są lubiani i przypisuje im się różne niepozytwne historie, cóż są dość konserwatywni, prawda nigdy nie jest popularna, a oni głoszą ją bezkompromisowo, szczerze powiedziawszy podziwiam ich, nie widzę w ich zachowaniu hipokryzji, ich styl życia jest naprawdę imponujące zazwyczaj są wege/wgan nie spożywają przetworzonej żywności i soli, prowadzą prosty styl życia, blisko natury.
Za to na polskiej scenie hipokrytów jest na pęczki, dlatego radzę sięgać wszystkim do źródeł jeżeli chodzi o reggae.
Jeżeli chodzi o fragment Biblii, wątpię aby Bobo Dredzi uzurpowali sobie prawo do wykonywania wyroków boskich własnoręcznie, oni po prostu mają rodzaj bezkrwawej krucjaty przeciwko zepsuciu tego świata, potępiają oni homoseksualizm ale jakoś nie słyszałam żeby jakiś Bobo Dred zamordował geja.

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 11/01/2007 9:30 pm
EvilOne
stały bywalec

wchodze na kacu na forum patrze a tu przebudowa:) o jak ładnie-cały dział o muzyce mamy:)

co do reggae... to dopiero niedawno zaczęłam zagłębiać się w tą muzyke, odkąd słucham czegoś spokojniejszego:) Inner Circle "Sweat" królowało w sylwka:D w ogóle lubie tą kapelke, wcześniej słuchałam Vavamuffin itp. a co do FL to tylko na koncertach ich toleruje, tak w domciu nie lubie ich słuchac:) a na żywo ich z 5 razy widziałam i idzie sie wybawić jak nie wiem!!

ale i tak nie ma lepszej kapeli niż Placebo:P 😉

pozdrowionka wege ziomki:*

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/01/2007 9:13 am
ALchemik
bywalec

owyższy fragment z Capeltonem nie był drukowany to był tylko taki mały wywiadzik zarejestrowany po koncercie, konkretnie był przesłaniem dla fanów (szwedzkich ).

nie nie 😛 🙂 nie chodzilo mi chyba o ten sam wywiad , ja czyatlm kiedys wywiad albo raczej jakis fragment wywiady Capeltona 🙂

Jeżeli chodzi o rodzimą scenę to wogóle jestem szczerze powiedziawszy zniesmaczona, musze się przyznać że nie słucham polskiego reggae

a aj wlasnie z namietnoscia sledze to co sie dzieje na polskiej scenie i przyznam sie ebz bicia ze troche sie zniedbalem z scen miedzynarodowych ale zamierzam sie wziasc za siebie i powrocic do korzeni tj p. Toots and the Mytals , The Wailers i wiele innych bo naparwa to "pierwotne" reggae jesli moge tak poiedziec ostanio mnie jakos tak ciagnie do sibie i mam tam duzo do odkrycia 🙂 😛

Niektórzy polscy artyści chyba zapomnieli o co w filozofii Rasta chodzi, to że Bas Tajpan ma takie durnowate teksty i jeszcze udaje Bobo Dreda, to świadczy wyłącznie o tym że zbłądził i w ogóle nic nie rozumie, takimi tekstami przynosi wstyd tej kulturze, nie znałam tego kawałka i szczerze powiedziawszy jestem zbulwersowana.

no mysle ze nie tylko polscy artysci zapomniali o co tak naparwde chodzi ! jestem pewien ze w innych krajach sa rowniez podobni "bobo dreadsi" ktorzy glosza podobne poglady ! a jak wiadomo klamstwo powtarzane pzrez dlugi czas i nono stop staje sie wkoncu prawda ! wiec jesli artysci majacy sie za bobo dreadsow glosza takie tezy ze

wymordowac ich, zaraze ta wydusic
nie jest to agresja niczym nie sprecyzowana
jah jah jasno mowi palic teraz batty mana

to ludzie utozsamiaja jzu ta "teze" z saymi bobo dredsami i nie dziwota ze ten ruch jest szeroko krytykowany !

Tz ja nie chce krytykowac Ashati Dread , powiedzialem tylko to co slyszalem i to co sam zauwazylem na naszej polskeij scenie ! jak juz pisalem stosunkowo nie dawno zainteresowalem sie tym ruchem a w necie nie ma za duzo sprecyzowanych inf na ich temat wiec sam jzu powoli nie wiem jak to z nimi jest 😮 ale chetnie bym sie dowiedzial bo nie ukrywam ze bardzo mnie zaintrygowali 🙂 z jakiego zrodla czerpiesz info na ich temat luca_rudegirl jesli mozesz zdradzic 🙂

Bas Tajpan ma takie durnowate teksty i jeszcze udaje Bobo Dreda

tz powiem szczereze ze ma kilka naparwde dobrych wedlog mnie tekstow np "inwazja" , "nefretari" ale nei ukrywam ze jego ciemna strona mocy troche mnie zaniepokoila ! a to czy sam uwaza sie za bobo dread to nie wiem , ale tak zosaje kreowany pzrez ludzi , a czy sie z tym utorsamia to nie dam reki uciac 🙂

Jeżeli chodzi o fragment Biblii, wątpię aby Bobo Dredzi uzurpowali sobie prawo do wykonywania wyroków boskich własnoręcznie, oni po prostu mają rodzaj bezkrwawej krucjaty przeciwko zepsuciu tego świata, potępiają oni homoseksualizm ale jakoś nie słyszałam żeby jakiś Bobo Dred zamordował geja.

nie no , nie twierdze ze nawoluja do mordowania 😛 ale fakt faktem ze tworza bariere "my" i "oni" a jak wiadomo takie podzialy nie koncza sie dobrze i jest to swego rodzaju porednie nawolywanie do nienawisci ! no ale to jest tylko moje skromne zdanie 🙂
pozdrawiam 🙂

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 12/01/2007 10:39 pm

Informację czerpię głównie ze źródła absolutnie najbardziej oczywistego czyli z muzyki z wywiadów i całego mnóstwa filmików które są w necie, a także wymiana informacji z ludzi którzy wiedzą na ten temat więcej ode mnie, w gazetce anglojęzycznej "riddim" też się jakieś info trafia zwłaszcza że czołowi przedstawiciele modern-roots to właśnie Bobo.

Postanowiłam nie sugerować się różnymi obiegowymi opiniami i zamiast szukać opinii na ich temat po prostu posłuchać co oni sami mają do powiedzenia i przyznaję że jestem pozytywnie zaskoczona i przekonana o tym że nie nawołują do nienawiści raczej mówią stanowcze nie dla tej całej współczesnej paranoi ( jeżeli chodzi o gejów to musze przyznać że oni też chyba nie mają pojęcia co to tolerancja bo nie wiem czy słyszałeś ale większość artystów którzy są Bobo mają zakaz wstępu na terytorium Wielkiej Brytanii, a co poniektórzy też USA, geje stosują zasadę oko za oko, sami robią różne akcje mające na celu obrazić pewnych artystów).
Często ich kawałki brzmią agresywnie i to też można źle zinterpretować, na pewno nie każdy jest w stanie ich zrozumieć, ale osobiście zawsze będę ich bronić.

Jeżeli chodzi o niejamajskie reggae to nie interesuje mnie zbytnio bo zawsze wolałam esencję od jakiś europejskich popłuczyn, chociaż na pewno jest mnóstwo świetnych artystów, ale póki co nie jestem zbyt zaabsorbowana.
Jeżeli chodzi o jamajskie starocie to też mam trochę tyłów ale staram się nadrabiać systematycznie 😀

Polecam wszystkim świetnych współczesnych artystów z Jamajki większości Bobo Shanti takich jak: Capelton, Sizzla, Turbulence, (mr.) Perfect, Jah Mason, Lutan Fyah, I Wayne, Richie Spice czy Chezidek i właściwie mogłabym wymieniać i wymieniać...

[edytowane 13/1/2007 od luca_rudegirl]

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/01/2007 3:46 pm

Szukam jakiegoś dynamicznego reagge (reggae^^) ze wzruszającym pozytywnym przeslaniem... najlepiej po polsku.
Chadzam czasami na male koncerty i grywa tam zespół Razturaztam- i jedna ich piosenka jest piękna. Refren brzmi 'cieżka kara, ciężka kara za to go spotka!".
POza tym można sobie skakać z czystym sumieniem. Zespoły punkowe miewaja często tkaie teksty, że mnie hamują.

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/02/2007 10:06 pm

ja z polskich wykonawców polecam Ras Lutę związanego z EastWest Rockers i Dreadsquadem, naprawdę pozytywna, zdolna i uduchowiona jednostka 🙂

a z jamajskich klimatów takich energetycznych i ciepłych polecam płytkę: Chezidek: Rising Sun ostatnio się zakochałam w jego muzyce naprawde bujające i budujące 😀

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2007 2:35 am

dziękuję pasjonatko (:

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2007 12:53 pm
siwcia
stały bywalec

East West Rockers dali nieźle czadu na Afryce w Toruniu oprócz nich jeszcze Alians do których mam straszny sentyment;) Polecam też Naturall Dread Killaz, Bakshish, Izrael - klasyka;), Lion Vibration, Parika Korps....
Jest tego trochę, nasza scena reggae wcale nie jest tak skromna jakby się mogło wydawać;)

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2007 4:36 pm
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca