Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

reggae reggae reggae 🙂  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
EvilOne
stały bywalec

ooo zgadzam się z Siwcią:) Naturalsi na koncertach są boscy-zakwasów idzie się nabawić od hulania:D

I jeszcze pisząc o polskiej scenie warto wspomnieć o Vavamuffin-troche bardziej może komercyjne, ale "bujające" również:) i teksty całkiem, całkiem

hide and seek

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 07/02/2007 5:31 pm
melanrz
bywalec

Wlasnie... ma ktos moze plytki East West Rockers albo jah meek??

Akon tez ma przyjemne rytmy... np. mama africa...

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2007 2:35 am
siwcia
stały bywalec

Taaaa....a do tego jeszcze Tumbao, Złodzieje Głów....hmmmm.....trochę się tych kapel ciepłoklimatycznych utworzyło 😀 🙂

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2007 8:29 pm

hmm..a ktoś coś ciekawego jeśli chodzi o ska moze polecić?? ostatnio słyszałam jeszce o jakiejś odmianie(disko regge?) włąsnie nie jestem pewna nazwy-moze jest ktoś doinformowany i mnie dokształci:D

Szpitale, wiezienia i burdele - oto prawdziwe uniwersytety zycia. Mam dyplomy wielu takich uczelni. Mówcie mi

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 05/04/2007 10:44 pm
melanrz
bywalec

moze chodzi Ci o dancehall?

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 06/04/2007 2:01 am

hehe chyba napewno o danshal!
właściwie teraz to nie bardzo się wogule da rozdzielić współczesne reggae od dancehallu, wlasciwie to mało jest już muzyki reggae w klasycznym znaczeniu tego slowa, zwłaszcza na Jamajce, wszystkie riddimy, nawet te reggaeowo brzmiące są dygitalne, całe współczesne reggae to "zaangażowany dancehall" 😀
A jeżeli chodzi o klimaty mocno taneczne to polecam wykonawców takich jak: Elephant Man, Mr. Vegas, Collie Buddz, Beenie Man, Lady Saw, T.O.K i mogłabym tak godzinami wymieniać 😛

[img]http://imagegen.last.fm/pencilauto/recenttracks/luca_rudegirl.gif[/img]

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 24/04/2007 3:21 am
_Maya
forumowicz

O! ;D
Jak tu jest temat o reggae to mogę sobie popisać 😉

Ostatnio poznałam świetnego człowieka, jamajczyka.
Chociaż miałam niemały problem z porozumiewaniem się z nim, bo używał jamajskiego slangu, to udało mi się porozmawiać z nim o muzyce i poglądach. Okazało się, że słucha klasyki reggae i new-reggae ale najbardziej podoba mu się muzyka house.
Na pierwszy rzut oka wydawało mi się że taki człowiek może fascynować się tylko rastafarią i muzyką reggae, bo miał dredy do pasa, chustę w kolorach rasta i jakoś tak nie pasował mi do muzyki house. No i teraz widzę, że pozory mylą 😉 Oczywiście marihuana jest jego nieodlącznym przyjacielem ;D
Także nasza rozmowa w niektórych chwilach stawała się 'dziwna' i nic nie rozumiałam ;D bo opowiadał jakieś 'historie nie z tej ziemi' 😉
Dredy ma od kąd skończył 3 lata i takie cieniutkie zadbane jak zobaczył moje (narazie) dwa to miał minę w stylu 'Oooł zobaczyłem jeden wielki kołtun' ;D
Polskich zespołów niestety nie znał, ale nie dziwię mu się ;D Za to mogliśmy wymienić się opiniami na temat jamajskiej muzyki ;D
Ogólnie to świetnie, że można poznać ludzi z różnych kultur i wymienić się z nimi poglądami 😉 Wspaniała przygoda jak dla mnie poznać tak odmiennego, a jednak podobnego człowieka 😉

A co do moich upodobań muzycznych to reggae uwielbiam 😉
Oczywiście klasyka czyli Bob Marley ;D
A z polskich zespołów to bardzo lubię Vavamuffina, Habakuka, Indios Bravos no i sporo grających pnky reggae jak np. Farben Lehre. A na koncertach to można się wyszaleć ;D

Pozdrawiam ;*

No i widzę, żę ALchemik jest znawcą ;D Podziwiam, podziwiam ;D

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/08/2007 3:11 am
melanrz
bywalec

ma ktos moze plytke Anima Liberti ???

Gdyby ściany rzeźni były ze szkła, nikt nie jadłby mięsa...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2007 1:24 pm
andzia
początkujący

cieszę się że taki temat tu powstał. Ja słucham reggae od dość dawna, właściwie zawsze, odkąd pamiętam (mimo iż miałam wycieczki w stronę metalu czy bluesa). Zawsze było jakoś tak że mama wprowadzała mnie w muzyczne klimaty i tak od małego towarzyszyła mi muzyka UB40, potem Inner Circle i w końcu sama świadomie zaczęłam poznawać tę muzykę.
Jestem zwolenniczką rootsowych brzmień, nie lubię plastikowcyh dancehallów - uwielbiam słuchać korzennej muzyki na żywo, co niestety w moich, lubelskich stronach jest raczej trudne. :(( U nas "w stolicy buraka i pszenicy" mamy do czynienia raczej z klubowymi, około-reggaeowymi imprezami, ale z braku innych alternatyw chodzę i na takie. 🙂 Jakoś kapele reggaeowe skutecznie omijają nasze strony...ale może kiedyś się to zmieni, Np w tym roku odbyła się pierwsza edycja Crocodile Reggae Festivalu ok 50 km od Lublina nad jeziorem Białym - mam nadzieję że będzie kontynuacja za rok.
Możemy się za to pochwalić najstarszym w Polsce soundsystemem Love Sen-C Music, który dość często organizuje jakieś ciekawe klimatyczne imprezy i zaprasza do współpracy inne soundsystemy, nawijaczy i muzyków. Poza tym w ich szeregach działa wschodząca gwiazda polskiego reggae - Jr. Stress, który potrafi skutecznie ściągnąć tłumy na imprezy, na których się pojawia.
a tak poza tym moim ulubionym zespołem jest bysgodka kapela DUBSKA - polecam 🙂

niektórzy z czasem mieszają się z tłumem, ci niezniszczalni tańczą o świcie...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 21/08/2007 6:47 pm
czarna
bywalec

Zapraszam do Gryfina w piątek 07 09 o godz 20:30 w" palacyku pod lwami" Paprika Korps:)kto lubi oczywiście:) Może>>>>> PANI BLANKA<<<<<< bo ma niedaleko raczej:)

Live and let live!

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2007 8:27 pm
andzia
początkujący

a ja jako lubelska patriotka zapraszam na strony naszych gwiazd (już świecących lub dopiero wschodzących:) :

http://www.myspace.com/lsmsound

http://www.myspace.com/mionfayah

http://www.myspace.com/tallibmc

bless 😉

niektórzy z czasem mieszają się z tłumem, ci niezniszczalni tańczą o świcie...

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 10/09/2007 9:24 pm
Saint
forumowicz

'reggae jest w sercu mym
reggae jest dla mnie tym
czym dla żagla jest wiatr'

🙂

Pozdrawiam reggae-maniaków!

Bless Ya! 😎

Żyję dla: Mojej TZ/ szkolenia psów/ koszykówki/ fotografii... To takie jasne - znajdź w sobie pasję..

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 30/08/2008 3:30 am
/ula/
bywalec

"ja mam reggae wydrapane w sercu jak tagi w tramwajach" 🙂
może był ktoś z Was na Ostróda Reggae Festiwal? w tym roku lub wcześniej...
"kiedy przed oczami ciemność, a wokół tylko burza, to jedno, co nam zostaje, uwierz mi, to Ostróda"

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 13/09/2008 6:26 pm
StellaArtois
weteran forum

"za reggae i ska wypijmy do dna" 😉
ja nigdzie nie byłam w te wakacje-praca 🙁

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 14/09/2008 2:16 am
badba
bywalec

reggae uwielbiam.. szcvzególnie te rytmy pochodzące z Mustique czy Barbudy.... a zespół Promise świetny.... ale muzyka Zouk też godna zauwazenia... 🙂 ... aż sie tańczyć chce... :hiya:

SEMPER FI

OdpowiedzCytat
Opublikowany : 20/09/2008 9:24 pm
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca