Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Typowy miesozerca  

Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  RSS

leslie
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 415
14/08/2008 4:18 pm  

ja nie byłam żłosliwa i nie zauwazylam, abyś Ty była 😀 😉


OdpowiedzCytat
caliban
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
14/08/2008 11:16 pm  

Leslie ja nadal będę utwierdzać wszystkich w fakcie (fakcie a nie hipotezie), że rośliny nie czują. Jest to udowodnione... Opieram się na opinii moich autorytetów naukowych.

Zależy, co rozumiesz przez 'czują'. Zgodzisz się zapewne, że w roślinie, w momencie uszkodzenia albo stresu związanego z presją otoczenia, dochodzi (w skrócie, żeby nie zanudzać nie-biologów) do transdukcji sygnałów w odpowiedzi na to zdarzenie i dalej, sygnały te wywołują określone fizjologiczne reakcje. A zatem przewodzona jest informacja, którą można nazwać 'bólem' - przez analogię z, na przykład, bezkręgowcami o prostych systemach nerwowych, które reagują na uszkodzenie, choć jest dla nas oczywiste, że nie odczuwają bólu w sposób świadomy.


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
15/08/2008 12:13 am  

Uświadomiłaś mnie o losie???
Przeczytaj dokładnie co niektórzy piszą,to jest śmieszne.Nie pisze (taka osoba) która żre mięso.,konkretów tylko wypisuje swoje poglądy i nie trzeba być mądrym,żeby doczytać się ,że ktoś wpaja swoje poglady.
Wiesz niektóre posty i tematy nie maja prawie nic wspólnego z wege.
Wprowadzają i próbują osmieszyć i podważyć nasze poglądy.
Ja pisze co myślę i mówię wprost kto jest kim.Nie mam żadnego szacunku do ludzi,którzy są perfidni.

Co do tematu;
Wole jadać rosliny niż przelewać krew istnień,które myślą i czują tak jak człowiek.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
15/08/2008 12:23 am  

Zależy, co rozumiesz przez 'czują'. Zgodzisz się zapewne, że w roślinie, w momencie uszkodzenia albo stresu związanego z presją otoczenia, dochodzi (w skrócie, żeby nie zanudzać nie-biologów) do transdukcji sygnałów w odpowiedzi na to zdarzenie i dalej, sygnały te wywołują określone fizjologiczne reakcje. A zatem przewodzona jest informacja, którą można nazwać 'bólem' - przez analogię z, na przykład, bezkręgowcami o prostych systemach nerwowych, które reagują na uszkodzenie, choć jest dla nas oczywiste, że nie odczuwają bólu w sposób świadomy.

Masz rację. Z drugiej strony, mięsożerca 'zjada' znacznie więcej roślin niż wegetarianin. Pewnie byłoby inaczej, gdyby zwierzęta, które zjada, żywiły się światłem 😛 . No i, zwierzęta odczuwają ból [u]świadomie [/u] . Zatem, skoro nie możemy obejść się bez zjadania czujących istot, możemy obejść się przynajmniej bez zabijania tych posiadających ośrodkowy układ nerwowy.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
15/08/2008 8:51 pm  

Marines, jeśli dasz się podpuścić, to zaczepiacz zyskuje punkt, bo tylko o to mu chodzi. Czasem lepiej takiego klienta zignorować. Znudzi mu się i pójdzie. Takich typów się nie uniknie. Można próbować się od nich odgradzać, ale szkoda żeby tracili na tym przyzwoici ludzie.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
16/08/2008 8:57 pm  

Masz racje......

Napewno wiesz jak to jest..czasem nerwy puszczają..


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
16/08/2008 9:13 pm  

Marines , trochę Cię poniosło.....Musimy nauczyć się z tym żyć i nie reagować tak emocjonalnie bo na co dzień wszyscy spotykamy się z podobnymi do Zarathosa osobami.
Na mnie już nie robią one wrażenia. No właśnie działa tu zasada akcja , reakcja , interakcja.
😉


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 263
26/08/2008 12:28 pm  

caliban
Zależy, co rozumiesz przez 'czują'. Zgodzisz się zapewne, że w roślinie, w momencie uszkodzenia albo stresu związanego z presją otoczenia, dochodzi (w skrócie, żeby nie zanudzać nie-biologów) do transdukcji sygnałów w odpowiedzi na to zdarzenie i dalej, sygnały te wywołują określone fizjologiczne reakcje. A zatem przewodzona jest informacja, którą można nazwać 'bólem' - przez analogię z, na przykład, bezkręgowcami o prostych systemach nerwowych, które reagują na uszkodzenie, choć jest dla nas oczywiste, że nie odczuwają bólu w sposób świadomy.

...to może teraz zacznij się znęcać nad roślinami, co'? :thumbdown: :diablo:

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 2:52 am  

Przeraża mnie to, że niektórzy utożsamiają odczuwanie bólu z posiadaniem neuronów. Strasznie to ograniczone. 😉 Nie potraficie sobie wyobrazić, że istota ich pozbawiona może też w jakiś sposób odczuwać, może nawet być świadoma? Co wy sobie wyobrażacie, że jeżeli przylecą do nas kiedyś ufoludki, to będą miały neurony? Pewnie będziemy się od nich różnic znacznie bardziej niż od grzybów... Ech, kurka, to trzeba mieć calkiem ciasny umysł żeby zakładać, że bez neuronów nie może być myśli. Dzicz, patologia i pierwsze miejsce w kolejce do spożycia przez inteligentną istotę.:p


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
14/09/2008 4:43 am  

bla bla bla. I tak tu nikogo nie przekonasz do tych bzdur. Daremny Twoj czas

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 2:55 pm  

spłyń, mącicielu


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
14/09/2008 3:44 pm  

Bardzo ciekawa polemika, naprawdę 😀 (szczególnie to "bla bla bla") 😉 No tak, wszyscy to mąciciele, ale my jesteśmy the best 🙂

=


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
14/09/2008 4:46 pm  

Wiesz co zapisz się na forum militarne,pogadasz sobie lużno.No chyba ,że musisz udowodnić swoje małe ego.No chyba,że tam nie chcą z tobą gadać.....


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 4:54 pm  

No jaki ze mnie straszny mąciciel! Myślałem że fora dyskusyjne służa do tego, zeby dyskutować.:p


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
14/09/2008 4:54 pm  

Kto tu chce coś udowodnić, wszyscy widzą. Niestety, takimi tekstami nic nie osiągniesz. Wiesz, ja czuje się bardzo dobrze i nie musze zwiększać swojej samooceny, szczególnie w taki sposób. Nie jestem na żadnym forum militarnym i to nie dlatego, że nie chcę tam ze mną gadać, po prostu wolę pogadać o takich sprawach z kumplami w realu lub przez gg 😀 Naskujesz na mnie, jakbym był niewiadomo kim, na dodatek robisz to w sposób wulgarny i obraźliwy. Ja rozumiem - są duże emocje, ale kurcze starajmy się zachowywać przyzwoicie. Jeśli ktoś nie wyrabia, to nie niech odczeka chwile, aż mu przejdzie.

[edytowane 14/9/2008 od Ensifer]

=


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 5 Wstecz Następny
  
Praca