Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianie VS. Weganie : kogo więcej??  

Strona 11 / 19 Wstecz Następny
  RSS

Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
04/06/2008 11:33 pm  

Przyszedł czas, ze i ja dojrzalam wreszcie do weganizmu i mam wielka nadzieje ze juz tak zostanie (choc rodzinka nie daje odpoczac moim nerwom). Parenascie dni temu bylam swiadkiem wydarzenia z udzialem malego cielaczka, ktore do tej pory wywoluje lzy w moich oczach i do reszty odrzucilo mnie od szczatkowych ilosci nabialu, ktory zjadalam. I co z tego ze lubie zolty ser? to nie powod, aby zwierzeta cierpialy. Koniec z egoistycznym zaspokojaniem swoich zachcianek kulinarnych!

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
05/06/2008 12:00 am  

Bardzo się cięszę , że do nas wrociłaś. Juz myślałem, że straciliśmy Cię bezpowrotnie.
Gratuluje Ci, że dojrzalaś aby zostac veganką. Tak trzymaj ! :thumbsup:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
05/06/2008 12:07 am  

dzieki Stanislawie;) i nawet do bulek drozdzowych mnie nie ciagnie;] jest fajowo:D

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
05/06/2008 12:19 am  

No mnie niestety ciagnie. Może nie tyle do bułek drożdżowych ile do chałki. Nie potrafię odmowić sobie chałeczki na śniadanie od czasu do czasu. Mniam 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
05/06/2008 12:38 am  

Stanislawie-mowisz sobie KONIEC, nie myslisz o tym, w sklepie nie patrzysz na chalke i tym podobne, a w tym sezonie bedzie duzo slodziutkich truskaweczek i czeresinek-wiec mysle ze dalabys rade;)

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
05/06/2008 1:01 am  

Myślę, że dalbym radę gdybym mial wsparcie psychczne. Trudniej mi będzie niż z mięsem. Chyba znowu bedę musial uzupelniać "B" pijac sparzone drożdże no i jeszcze suplementować B 12. Kurcze to nie takie łatwe. 😉

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
verufer
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 442
05/06/2008 5:25 am  

Myślę, że dalbym radę gdybym mial wsparcie psychczne.

Mowisz i masz 😛 Przynajmniej moje 🙂

Trudniej mi będzie niż z mięsem. Chyba znowu bedę musial uzupelniać "B" pijac sparzone drożdże no i jeszcze suplementować B 12. Kurcze to nie takie łatwe. 😉

A masz jakies na to dobre sposoby? Bo ja zdecydowalem ze jednak zostane weganinem, na razie mam staz 3 dniowy:) Pewnie bedzie ciezko mi wytrzymac (ach ta mleczna czekolada 😛 ) ale mam nadzieje ze jakos sie uda 🙂 Pozdrawiam 🙂

Chi vuol veder il ciel, poi morir'


OdpowiedzCytat
Luu
 Luu
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 17
07/06/2008 7:31 pm  

Wegetarianka..:)

' Myślę, więc jestem wegetarianinem.' (((:


OdpowiedzCytat
ricky
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 10
18/06/2008 6:48 pm  

Też jestem wegetarianką

Zwierzęta górą!!!^^


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/06/2008 7:10 pm  

A masz jakies na to dobre sposoby? Bo ja zdecydowalem ze jednak zostane weganinem, na razie mam staz 3 dniowy:) Pewnie bedzie ciezko mi wytrzymac (ach ta mleczna czekolada 😛 ) ale mam nadzieje ze jakos sie uda 🙂 Pozdrawiam 🙂

Dopiero dzisiaj przeczytałem Twój post, ktory mnie bardzo zaskoczył. Jeśli dasz mi Veruferku wsparcie psychiczne to od jutra zostaję czystym 100%-owym veganinem. Odrzucę ze swojego pożywienia chałkę , ciasto drożdżowe i czekoladę. Co Ty na to ? :red:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/06/2008 7:17 pm  

Stanisławie, jeśli moje wsparcie psychiczne w tym względzie miałoby dla Ciebie jakieś znaczenie, do mogę Ci je dawać wiadrami 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/06/2008 8:05 pm  

Dobrze, bardzo się cieszę ale sama musisz być pełną veganką bo ja muszę czerpać siłę z kogoś, kto jest dla mnie autorytetem pod tym względem. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
18/06/2008 10:28 pm  

Stanislawie, a moze to slodkie, biale pieczywo Ci nie sluzy? To pewnie te candidy w przewodzie pokarmowym, o ktorych pisala Lily w dziale "Kuchnia i odzywianie"

"obawiam się, że głód cukru niekoniecznie jest objawem zdrowia... często jest objawem uzależnienia od cukru albo candidy w jelitach, bądź też zarobaczenia, które dotyczy w zasadzie nas wszystkich w większym lub mniejszym stopniu..."

byc moze weganizm pomoze oczyscic jelita:) ja takze Cie wspieram 😉

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/06/2008 10:46 pm  

Przeczytałem dokladnie objawy, które powoduje drożdżyca i nie mam żadnego symptomu jej występowania. Zreszta nie jem tych słodkich bułek i czekolady tak dużo.
Poniżej wklejam info o drożdżycy jakby kogoś interesowało. 😎
-U dorosłych występują: migrenowe bóle głowy, problemy z widzeniem (złe widzenie tła, widzenie synchroniczne), zapalenia dróg oddechowych, astma, ciągły kaszel, wysięg z nosa, biegunka, zaparcie, wzdęcia, nadmiar gazów brzusznych prowadzący, aż do konieczności pozostawania w domu, świąd odbytu, różne alergie otyłość i ból żołądka.
Badania przeprowadzone z powodu bólu żołądka wykazują obecność helikobakter i nadmiar kwasów. Na tej podstawie zwykle jest stosowane leczenie antybiotykowe. Ale przeciwnie do oczekiwań stan chorego jeszcze bardziej się pogarsza.
Osoby, które dotknięte są Candidą mają wielkie zapotrzebowanie na czekoladę, słodycze i słodkie wypieki z delikatnej mąki. Może występować również zapotrzebowanie organizmu na piwo i inne alkohole. Osoby te nie mogą schudnąć nawet przy diecie sprowadzonej do 0. W przypadku pojawienia się powyższych objawów można przypuszczać, że mamy do czynienia z Candidą. Pewności nabieramy wówczas, gdy wszystkie badania są negatywne, a pacjent ma jednak dolegliwości.
Gdzie umiejscawia się Candida.
W jamie ustnej – pleśniawki, w kanale trawiennym, w pochwie

Jak można udowodnić, że mamy do czynienia z Candidą?
-W przypadku zastosowania colon hydroterapii widzimy, że wypłyną z wodą całe kolonie grzybów. Są one w formie śluzowatej. Normalnie te grzybo-drożdże są bardzo mocno przyczepione do ścianek jelita grubego i nie znajdują się w kale. Dlatego badanie laboratoryjne kału nie wykazuje ich obecności.
-Candida znajdująca się w pochwie może być jednoznacznie wykazana przez badanie laboratoryjne śluzu. Jeżeli w pochwie znajduje się Candida, można prawie w 100% być pewnym, że zakażenie Candida jest w jelicie grubym. Należy wówczas zastosować leczenie kompleksowe, a nie tylko miejscowe.
-Jeżeli u człowieka otyłego w wyniku badań jest ustalone zniszczenie wątroby w takim stopniu, że jest podejrzenie nadmiernego używania alkoholu, a chory stwierdza, że nie nadużywa alkoholu, to nie wolno przyjmować, że mówi on nieprawdę i jest alkoholikiem. W jego przypadku powodem zniszczenia wątroby może być Candida, ponieważ wytwarza ona alkohol w ogromnych ilościach.

Jeszcze znalazłem ciekawy fragment jak domowym sposobem sprawdzić czy mamy w organiźmie drozdzaka :

[edytowane 18/6/2008 przez Stanisław]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
pijanaxpowietrzem
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 105
18/06/2008 11:07 pm  

weganka 😛 chociaż mama zgadza się tylko na wegetarianizm ^^'

Watashi wa Monió desu.


OdpowiedzCytat
Strona 11 / 19 Wstecz Następny
  
Praca