Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianie VS. Weganie : kogo więcej??  

Strona 12 / 19 Wstecz Następny
  RSS

xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/06/2008 11:15 pm  

Stanisławie - no to gites, bo niedługo stuknie mi rok stażu w weganizmie 😎

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
18/06/2008 11:34 pm  

mogę dorzucić swoje wsparcie cząstkowe- cząstkowe nie z powodu małej chęci wsparcia Cię Stanisławie, ale z powodu postawionych warunków:nie jem nabiału, ale jem jajka(wiejskie, średnio 4-5 na miesiąc, czasami przez kilka tygodni w ogóle) i miód z pasieki sąsiada. Ale rozumiem i wspieram wegan całym sercem.
a co to ciastek, drożdżówek itd- przecież można spróbować zrobić samemu. a czekolada gorzka wegan, dostępna jest w rossmanie, wedel i lindt też takie produkują-można sie czasem skusić.
Myślę xxl, że Stanisława trzeba wesprzeć jakimiś pysznymi wegańskimi zdjęciami potraw 😛 😛


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
18/06/2008 11:50 pm  

Dziekuję Ci Jago. Od Ciebie oczekiwałbym przepisu, ktory kiedyś mi podalaś ale nie zapamietałem. Dotyczył on zastapienia czekolady prawdziwym kakaem z jakimiś dodatkami. Przed chwilą sprawdziłem skład czekolady wedlowskiej, ktorą ostatnio jadłem i tam jest emulgator: lecytyna sojowa.

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
19/06/2008 1:04 am  

jeśli chodzi o lecytynę sojową w czekoladach wedla to był wątek na ten temat na forum: kilka osób pisało do wedla:używają wege lecytyny sojowej. A przepis zaraz prześlę na priv


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
19/06/2008 2:08 am  

Dzięki serdeczne Jago. 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
19/06/2008 1:21 pm  

Myślę, że dalbym radę gdybym mial wsparcie psychczne. 😉

Nie jestem autorytetem w tym względzie...............wiesz mam na myśli miodek. Jeśli to by Ci nie przeszkadzało to chętnie będę wspierać Twoje postanowienie i masz moje wsparcie psychiczne. Nie zapominaj o B-12 ! 🙂 Stanisławie , czy z miodu też rezygnujesz ? Prosiłeś kiedyś bym na Ciebie poczekała .... z rezygnacją.... :rotfl:


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
19/06/2008 2:16 pm  

Dziękuję Ci Ayno za wsparcie.
Z miodu również chcę zrezygnować. Wiesz, albo pipka albo rybka. Chcę być prawdziwym veganinem a to jak się okazuje wymaga poświęceń. To jest walka z samym sobą ale po zwycięstwie jest wielka satysfakcja. A zwycięże wtedy, gdy nie będę odczuwał już ochoty na słodkie, pieczywo z bialej mąki i na wspomniany miodzik. Może przyłączysz się do mnie Ayno. Razem będzie nam raźniej 😀
Czy zaglądasz czasem na swoją pocztę priv na portalu ?

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
19/06/2008 2:42 pm  

Z całego serca życzę powodzenia Stanisławie. Nie mam wątpliwości, że osiągniesz sukces! 😉

=


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
19/06/2008 2:49 pm  

Dziękuję Ensifer. O sukcesie to może będę mógł powiedzieć za rok jeśli wytrwam w postanowieniu. 😎

I jeśli przeżyję. 🙂

[edytowane 19/6/2008 przez Stanisław]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
19/06/2008 3:55 pm  

Spoko, postawię OIOM w stan największej gotowości 😀

=


OdpowiedzCytat
Megana
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 5
20/06/2008 3:28 am  

Wegetarianka od 8 lat, mój mężczyzna od 14. Jajka kupujemy uważnie, wyłącznie z 0 lub 1. Mleka na szczęście nie lubimy, masła nie jemy. Sery niestety na naszym stole bywają.
Miodu używam do robienia miodów pitnych, kupuję je od znajomych pszczelarzy. Możliwe, że pszczołom dzieje się jakaś przy tym krzywda, ale oni z taką miłością o nich piszą, że trudno mi wymyślić jaka...
Jeśli gdzieś na forum jest coś na ten temat, to poproszę linka.


OdpowiedzCytat
verufer
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 442
20/06/2008 6:28 am  

Dopiero dzisiaj przeczytałem Twój post, ktory mnie bardzo zaskoczył. Jeśli dasz mi Veruferku wsparcie psychiczne to od jutra zostaję czystym 100%-owym veganinem.

Sorry ze dopiero teraz odpisuje ale bylem zajety robieniem bazy plyt... No to co? Zaczynamy? Moze ustalimy, ze kto pierwszy zrezygnuje bedzie musial sie jakos odplacic? 😉

Odrzucę ze swojego pożywienia chałkę , ciasto drożdżowe i czekoladę. Co Ty na to ? :red:

OK:) A nie mozesz sam sobie robic chalki? Mam nadzieje ze sa jakies czekolady weganskie bo w przeciwnym razie chyba dlugo nie pociagne bycia weganinem 🙁 Ewentualnie gdybym mogl prosic Ciebie lub Jage o przepis na to kakao to bylbym bardzo wdzieczny 🙂 Pozdrawiam 🙂

Chi vuol veder il ciel, poi morir'


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
20/06/2008 4:16 pm  

No to co? Zaczynamy? Moze ustalimy, ze kto pierwszy zrezygnuje bedzie musial sie jakos odplacic? 😉

Ale to niesprawiedliwe bo Ty rezygnujesz tylko z czekolady a ja z miodu, chałki, ciasta drożdżowego i z czekolady. Czyli moje wyrzeczenie jest większe.
Przesylam Ci mailem przepis na pyszny czekoladowy napój.
Pozdrawiam. 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
20/06/2008 4:23 pm  

wegańska czekolada jest w sprzedaży: 70% z Linda 😉 można zrobić też samemu z kakao i margaryny "planta", wiem że to nie to samo ale jak się człowiek uprze... 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
20/06/2008 5:05 pm  

nie wiem bo się nie spotkałam z takowymi 😉 u mnie do dostania jest tylko 70% 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Strona 12 / 19 Wstecz Następny
  
Praca