Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianie VS. Weganie : kogo więcej??  

Strona 16 / 19 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
10/08/2008 2:33 pm  

Dlatego,że wielu wegan uważa się za lepszych niż wegetarianie ten post zarysowuje to w jakimś tam stopniu.
Po co nam kłócić się bez potrzeby i roztrząsać .
Oczywiście każdy ma prawo powiedzieć kim jest ,to bardzo dobrze i nie miałam nic złego na myśli a twoja odpowiedz xxl wydaje mi się naniesiona silnymi emocjami przecież nic takiego nie powiedziałam.
Dziękuje wam za miłe słowa do mnie zrobiło mi się bardzo miło.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
10/08/2008 2:53 pm  

"jednośc i zwycięstwo
to nasza droga życia
to nie jest szaleństwo
my wychodzimy z ukrycia!"
ska ska ska!!!

Łączmy się więc razem w jedną brać
W trudnych chwilach wspierajmy sie razem
Patrzmy jaką jeden drugiemu może pomoc dać
I do przodu prujmy pełnym gazem !

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
10/08/2008 2:56 pm  

Po prostu męczy mnie wszechobecne doszukiwanie się kłótni, sporów i przejawów "wywyższania się". Nawet w tym niewinnym wątku.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
10/08/2008 5:29 pm  

W porządku ,rozumiem 😉

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Angelika111
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 18
28/08/2008 1:11 am  

Wegetarianka i chyba już nie chcę byc veganką 🙂 Bo pzrecież to nie meczy zwierzat ze jemy to co one nam "dają" xD


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
28/08/2008 1:53 am  

oj żebyś się nie zdziwiła 😉


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
28/08/2008 2:58 pm  

to i ja ogłoszę światu, że jestem wegetarianinem (mam swoje płytkie, męskie powody)
jak będę stary to pewno się to zmieni na lepsze...dla zwierząt rzecz jasna 😀

stay classy...


OdpowiedzCytat
Inessa
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 26
04/01/2009 12:12 am  

Wegetarianka 🙂

Inessa


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
14/05/2009 2:03 am  

Myślę, że nazwa wegetarianizm dotycząca jedzenia wszystkiego oprócz mięsa jest wprowadzaniem w błąd. Zawsze, gdy na jakimś forum propaguję odejście od mięsa, to inni odrazu zarzucają wegetarianizmowi, że jedzenie samych kiełków jest wyniszczające, że niedostarczanie białka zwierzęcego powoduje przykre skutki u dzieci, zaburza rozwój; że potem same kaleki by się rodziły z takich niedożywionych matek. Wtedy im mówię, że to nie jest wina wegetarianizmu, lecz weganizmu 🙂 Wegetarianizm zawiera bowiem nabiał i jaja, czego nie zawiera weganizm. Tłumaczę wtedy, że te chore dzieci musiały być chowane przez vegan.
Aby nie było już takich nieporozumień, wg mnie na laktoowowegetarian powinna być nazwa jarosze; jarstwo. Dla zwykłych ludzi nie istnieje podział na wegetarian i wegan - dla mięsojadów cokolwiek ma wyraz wege, zawsze kojarzy się z jedzeniem tylko samej trawy i niczego więcej. Może więc nazwa jarosz już nie będzie ich tak raziła ani odstraszała, a wszelkie ich złe doświadczenia i skojarzenia będzie można przypisać weganom, czyli inaczej już wegetarianom.
Przecież nawet w słowniku wyrazów pisze z definicji, że wegetarianizm to sposób odżywiania się polegający na spożywaniu wyłącznie pokarmów roślinnych. Zatem nie ma tu mowy o nabiale, miodzie czy jajach - jest to domena jarstwa. Zresztą nawet pewien doświadczony weganin przyznał mi, że jedzący nabiał i jaja nie są wcale wegetarianami, lecz jaroszami, bo normalnie jedzą odzwierzęce rzeczy.


OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
30/05/2009 3:41 am  

wegetarian z krótkimi przerwami od 1981 roku,wegan - obecnie, szczęśliwy i pełen nadziei na rychłe przejście na fruktarianizm, naturalnie nic na siłę, raczej za głosami płynącymi z ciała niż z mózgu jedynie, który tak lubi w sposób niepohamowany spekulować, rozważać, podejmować plany roczne, pięcioletnie itd.:)
innymi słowy chciałbym aby moje życie przypominało laboratorium doświadczalne, gdzie wiecznie ciekawa życia tkwi dziecięca natura, świerzość i odwaga:)


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
30/05/2009 4:18 am  

Drop czy Ty nie jesteś moim bratem bliźniakiem ? 🙂
A może się znamy z poprzedniego wcielenia 😀


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
31/05/2009 4:58 am  

Fakt, że veganizm ideologicznie jest spójniejszy, ale niech każdy robi co może. Chciałabym kiedyś przejść na veganizm, ale to wymagałoby ode mnie większej samodyscypliny, zaangażowania, a na etapie życia w jakim się znajduję, jest to niemożliwe. Nie wiem jak to jest, ale czasami czuję, ze muszę zjeść jajko.. po prostu tak jest. Nie będę robić czegoś na siłę, wbrew sobie. Niektórzy tutaj piszą, że zjedli kawałek sera, czy miód i czują się winni. Ja muszę do pewnych decyzji dorosnąć, niepotrzebne jest mi uczucie niezadowolenia z siebie. Pozdrawiam wszystkich, którzy robią coś dobrego dla innych i dla siebie. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
31/05/2009 5:19 am  

Niektórzy tutaj piszą, że zjedli kawałek sera, czy miód i czują się winni.

Ja ostatnio objadam się pełnoziarnistym chlebem razowym posmarowanym miodem i wcale nie mam poczucia winy 😛
[img] [/img]


OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
02/06/2009 3:19 am  

Drop czy Ty nie jesteś moim bratem bliźniakiem ? 🙂
A może się znamy z poprzedniego wcielenia 😀

Czemu nie?:) Może jesteśmy.

A dzisiaj mi się wyśnił miód i nie odmówiłem sobie.To spadłem znowu do wegetarian. Nie czuję się winny, stopniowo to się zmieni, bez napinania się. Na razie mam zaliczone z produktów wegetariańskich zero nabiału i jaj. Miód jest cudowny:) Bardzo mi pomaga w pracy (wytrwać w ciężkich chwilach).:)

[edytowane 1/6/2009 przez drop]


OdpowiedzCytat
Dorochet
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 26
11/07/2009 5:08 am  

Wegetarianin 😉


OdpowiedzCytat
Strona 16 / 19 Wstecz Następny
  
Praca