Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegetarianie VS. Weganie : kogo więcej??  

Strona 9 / 19 Wstecz Następny
  RSS

Baby_lemonade
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 35
22/01/2008 12:19 am  

Mialabys silna wole jakbys zobaczyla w jaki sposob wyzyskiwane jest mleko i w jakich warunkach zyja kury.


OdpowiedzCytat
rudafranca
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 18
22/01/2008 12:28 am  

Zdaję sobie sprawę z tego że mimo iż mleko i jajka nie pochodzą od zabitego zwierzęcia to jednak są one hodowane tylko po to żeby to mleko czy te jajka uzyskać, Może kiedyś przeje na weganizm, ale jeszcze nie teraz.

Dopiero kiedy zostanie ścięte ostatnie drzewo
A ostatnia rzeka będzie zatruta
I schwytana ostatnia ryba
Wtedy uświadomimy sobie
Że nie możemy jeść pieniędzy


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
27/01/2008 6:33 pm  

ścisła weganka (bez miodu, jedwabiu, wełny) 😉

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Merryananas
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
28/01/2008 5:28 pm  

Wegetarianka

mleka nie uzywam wogole, jajka bardzo sporadycznie, ale sera zoltego sie nie wyrzekne 😉


OdpowiedzCytat
Milunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 305
29/02/2008 2:27 pm  

Jestem wegetarianką 🙂 pozdrawiam

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
29/02/2008 3:25 pm  

Wegetarianka 😛
Choć zdążyła się pożegnać żółtym serem i mlekiem :d


OdpowiedzCytat
Aleksandra_23
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 33
02/03/2008 5:49 pm  

Wegetarianka 🙂 Pozdrawiam 🙂


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 263
09/03/2008 6:27 pm  

Wegetarianin, w niedalekiej przyszłości napewno Weganin 🙂 (chociaż z miodu ciężko bedzie zrezygnować)

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
AMELIA888
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 22
09/03/2008 8:48 pm  

Wegetarianka :red:


OdpowiedzCytat
Krzysiek
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 97
09/03/2008 10:19 pm  

Weganin.


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
09/03/2008 11:38 pm  

po 1,5 roku weganizmu zaczęłam jeść jajka, ale sporadycznie i wyłącznie "zerówki". Było to dla mnie trudne, ale przeważyły bardzo ważne względy dotyczące życia innej osoby, nie chcę wdawać się w szczegóły. Do produktów mlecznych zaś nie zamierzam nigdy wrócić, wydzieliny zwierzęce oraz ich skrzepy są dla mnie w najwyższej mierze obrzydliwe. Poza tym, sama kiedyś produkowałam mleko i nie wyobrażam sobie karmić nim przedstawicieli innych gatunków 😉

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
verufer
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 442
11/03/2008 2:25 pm  

Ja jestem wegetarianinem, ale nie pije mleka (spozywam je czasem w innych produktach) i dosyc rzadko jem jajka. Pozwole sobie wtracic moje 3 grosze do dyskusji co jest lepsze weganizm czy wegetarianizm. Problem jest z praktycznym trzymaniem sie zasad weganizmu. Nawet jesli jestes weganinem, to jaka masz pewnosc, ze zywnosc ktora jesz nie byla nawozona nawozami pochodzacymi z hodowli, w ktorej krzywdzi sie zwierzeta? Tak samo nie mozna byc pewnym w 100% rzeczywistego pochodzenia skladnikow posilkow weganskich (ale i wegetarianskich) z produktow u nas dostepnych (I nie tylko u nas. Np. w tak zachwalanym Londynie zdarzaja sie kwiatki w postaci oznakowania produktu jako wegetarianski, ktory w wykazie skladnikow ma rybe!). Zatem zostaje tylko zaufanie do producentow, ze nie beda probowali robic nas w balona, bo kogo stac na zalozenie wlasnej fakryki zywnosci? Pozdrawiam

Chi vuol veder il ciel, poi morir'


OdpowiedzCytat
moniULA
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 27
11/03/2008 4:42 pm  

wegetarianka.
wiem, że świata tym nie zbawię, ale lepiej mi z tym żyć.
pozdrawim wszystkich forumowiczów

Słysząc wołanie o pomoc -pomagamy... wołać


OdpowiedzCytat
moniULA
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 27
21/03/2008 1:01 pm  

I przestańcie się kłócić, proszę, podpisuję się pod słowami Amidaris obiema rękami.

masz rację, w elementarzu pierwszoklasisty pisano: "zgoda buduje, niezgoda rujnuje" 🙂

Słysząc wołanie o pomoc -pomagamy... wołać


OdpowiedzCytat
Aucik
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 28
31/03/2008 4:06 am  

Mialabys silna wole jakbys zobaczyla w jaki sposob wyzyskiwane jest mleko i w jakich warunkach zyja kury.

szkoda,ze wiekszosc ludzi dopiero po obejzeniu filmikow z krwawym udzialem zwierzat dopiero podejmuja jakies kroki,ale dobre i to.
Ja jestem veganka. Od niespelna 2 lat 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 9 / 19 Wstecz Następny
  
Praca