Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy mieso wam smakowalo??  

Strona 10 / 18 Wstecz Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/09/2009 8:33 pm  

Ale dla mnie niejedzenie mięsa nie jest religią czy miłowaniem zwierząt jak dla was,

Wyolbrzymiłeś teraz całą sprawę. Nie znam wegetarianina dla którego dieta owa byłaby jakąś religią...


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
29/09/2009 3:32 am  

Wyolbrzymiłem, żeby jakoś podkreślić czym naprawdę jest wegetarianizm dla jego zwolenników. Mówię tu o ścisłym wegetarianizmie, nie o żadnym lakto-owo, bo to nie jest żaden wegetarianizm. Przecież to takie oczywiste - wegetarianizm powstał dla idei ratowania zwierząt przed śmiercią i uwolnienia ich z wykorzystywania dla korzyści ludzi. Zatem absurdem jest zaliczanie zjadaczy jaj, nabiału i miodu do wegetarian, bo to nadal wykorzystuje zwierzęta i przynosi śmierć, może tylko już bez tych dodatkowych cierpień w rzeźniach.
Jedno jest pewne - na pewno nie dla zdrowia wegetarianizm powstał i nie zdrowiem się kieruje, bo nawet tak zdrowej rzeczy jak miodu wegetarianizm zabrania. Nie rozumiem zatem jak wegetarianie mogą wychwalać swoją dietę jako najzdrowszą i argumentować zdrowiem, skoro takie pożyteczne rzeczy jak miód czy kefir odrzucają i próbują je szkalować na potrzeby "korzyści" z ich niejedzenia. Dla mnie to już jest przegięcie ponad miarę. Niby tak zachwalają, a pod płaszczykiem zdrowia kryją się prawdziwe intencje i cele wyznawców wegetarianizmu - wszystko dla zwierząt. "Korzyści" zdrowotne są naginane tak, żeby dopasować je do usuniętych artykułów, których spożywanie wykorzystywało zwierzęta. Na stronie wegelandia.pl jest to uwidocznione.


OdpowiedzCytat
Roach
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
29/09/2009 5:34 am  

Chyba nie znasz pojęcia weganizm. Wiedzę masz zresztą, wybacz określenie, wyniesioną z piaskownicy. Brzmi to jakbyś uznawał spot "pij mleko" za źródło naukowe. Rób co chcesz, jedz co chcesz. Jednak ja nie wchodzę na forum penspinnerów by powiedzieć im że uważam ich zainteresowanie za bezsensowne.


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
29/09/2009 7:00 am  

ty chyba nie wiesz dlaczego powstało pojęcie weganizm. Przez cymbałów którzy do wegetarian zaliczają ludzi jedzących odzwierzęce rzeczy oprócz mięsa. I jak byś nie skumał, to mówiąc o ścisłym wegetarianizmie miałem na myśli właśnie weganizm. Nie powinno być podziału na wegan i wegetarian! Powinno być weganie=wegetarianie! A laktoowo=jarosze! Jeśli nadal sądzisz że lakto-owo można zaliczać do wegetarianizmu, to nie można wtedy uznać weganizmu za przyjaciela wegetarianizmu, bo wiadomo weganie krytykują taki zwierzęcy wegetarianizm i nie pasują do niego! Oni nie chcą mieć nic wspólnego z czymś, gdzie zjada się rzeczy, które oni stanowczo wykluczają. Mówisz tu o weganizmie, a sam nie rozumiesz jak on się ma do 'wegetarianizmu' typu lakto-owo. Przez takich jak ty prawdziwy wegetarianizm tylko traci na wartości, bo dzieląc go na weganizm, przekręcasz jego pojęcie, nieświadomie ujmujesz mu znaczenia działania na rzecz zwierząt, powodujesz że ludzie przypisują zasługi w ratowaniu zwierząt weganizmowi a nie wegetarianizmowi. Przez takie coś ludzie zaczną myśleć że wegetarianizm nie pomaga zwierzętom, bo zawiera sery, jaja, mleko, miód, a to przecież wyzysk zwierząt.
I powiedz w którym miejscu nie posiadam wiedzy? Pewnie powiesz że w każdym miejscu, zatem i tam gdzie mówiłem że świat lakto-owo byłby tylko troszkę lepszy dla zwierząt. Jeśli więc tu się mylę, to jest to na moją korzyść, bo jeśli hodowla na sam nabiał i jaja nie byłaby ani trochę lepsza, lecz tak samo straszna dla zwierząt, to zyskuję mocniejszy argument, by lakto-owo nie zaliczać absolutnie do wegetarian!
Jeśli chodzi o "pij mleko" to akurat w przeciwieństwie do ciebie nie sądzę że mleko to to samo co jogurt czy kefir, więc popieram raczej slogan "pij mleko będziesz kaleką".

[edytowane 29/9/2009 przez szymon1980kat]


OdpowiedzCytat
Roach
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
29/09/2009 7:07 am  

Teraz to już naprawdę niełatwo zorientować się kto jakich racji broni.


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
29/09/2009 7:13 am  

no teraz to może nie, ale jakbyś tu wlazł o 5 minut później a nie tak odrazu, i wtedy to przeczytał, to może byś się mógł łatwiej zorientować;)

[edytowane 29/9/2009 przez szymon1980kat]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/09/2009 12:52 am  

Szymon, trochę nie trzyma się kupy to co piszesz. Lakto - owo to dla ciebie żaden wegetarianizm, ale "ulegasz" od czasu do czasu do czasu i jesz mięso..... 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
30/09/2009 2:54 am  

Wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie. Nie widzę związku między tym, że laktoowo'wegetarianie' to nie żadni wegetarianie, a tym, że kilka razy w roku jem mięcho. Przecież ja nie jestem wegetarianinem lecz jaroszem (wprawdzie przez 5 dni w roku nim nie jestem:P). Nie chcę być uważany za wegetarianina. Chyba że ty uważasz że wegetarianizm to to samo co jarstwo, to wtedy już jesteśmy skazani na wieczne nieporozumienie.
Aż mnie skręca gdy czytam takie bzdury: "narazie jestem wegetarianinem ale niedługo będę weganinem". Przecież cały lud na wzmiankę o wegetarianizmie i tak ma takich ludzi za zjadaczy samej zieleniny, bez żadnych odzwierzęcych rzeczy!!!!! Spędziłem dużo czasu na forach onetu i interii i przekonałem się jak społeczeństwo odnosi się do wegetarianizmu. Oni nie wiedzą o weganizmie. Dla nich wegetarianizm to to samo co dla was weganizm. A wy tu jeszcze mieszacie i tworzycie własny świat, w który wegetarianie to tacy pół-mięsożercy, zaś tylko weganie to roślinożercy.


OdpowiedzCytat
Roach
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
30/09/2009 5:03 am  

Wybacz że nie jesteśmy wierni kanonowi forum Onetu i Interii.


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
30/09/2009 2:51 pm  

To tak jak byście nie byli wierni kanonowi prawie całego społeczeństwa. Trzeba coś zreasumować. Według ogółu społeczeństwa wegetarianizm jest uważany za czystą postać bezmięsnego i niezwierzęcego nurtu pomagającego zwierzętom, a jego zwolennicy postrzegani jako zjadacze jedynie przysłowiowej sałaty, soi i marchewki. Zaś wy tutaj, jako odszczepieńcy mający swój świat, traktujecie wegetarianizm jako coś niekompletnego, bezwartościowego (bo splamionego krwią zwierząt), co może być jedynie kładką do przejścia na nurt prawdziwie pomagający zwierzętom - weganizm.
Przez takie coś zawsze będzie super pomieszanie z nazwami i nie będzie można dociec o co komu chodzi w niejedzeniu mięsa.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
30/09/2009 3:51 pm  

Ktoś kiedyś powiedział, że myślał iż mamy inteligentne społeczeństwo dopóki nie zaczął korzystać z internetu. Po pierwsze więcej na onecie i interii jest agresji niż czegoś napisanego składnie i przemyślanego. To dotyczy wielu tematów objętych dyskusją. Dotyczy również śmiesznego człowieczka który zwie się sławni.wegetarianie.

Według ogółu społeczeństwa wegetarianizm jest uważany za czystą postać bezmięsnego i niezwierzęcego nurtu pomagającego zwierzętom, a jego zwolennicy postrzegani jako zjadacze jedynie przysłowiowej sałaty, soi i marchewki.

Całkowicie się z tym nie zgadzam. Większość ludzi których ja znam było przekonanych, że wegetarianie jedzą ryby a pojęcia weganizmu całkowicie nie znali. I nie mam tutaj na myśli tej teminologii którą nam zarzuciłeś tylko tego, że myśleli iż bez jajek i mleka nie da się funkcjonować i nie ma ludzi którzy potrafili by żyć w taki sposób.
Jak czytam komentarze internautów onetu i interii jestem coraz bardziej przekonana, że piszą to dzieci dla zabawy a nie dorośli inteligentni ludzie. Przynajmniej mam taką nadzieję...
Zarzucasz nam złą terminologię i hipokryzję a sam masz pretensje o to iż światek wegetariański nie akceptuje ludzi którzy przestali jeść mięso tylko z powodów zdrowotnych czy ekologicznych. Chcesz akceptacji to sam ją okaż. Wydaje mi się, że większość osób ma gdzieś Twoje powody przejścia na wegetarianizm.
Bycie weganinem to nie jest jakieś miłowanie zwierząt tylko ogromna empatia do wszystkich istot. Ja to przynajmniej tak odbieram patrząc na moich znajomych. Umiejętność wczucia się w miejsce innej istoty. Uważam to za dobrą cechę a to iż sama weganką nie jestem za swoją słabość.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/10/2009 12:43 am  

Wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie. Nie widzę związku między tym, że laktoowo'wegetarianie' to nie żadni wegetarianie, a tym, że kilka razy w roku jem mięcho.

Trudno. Widzisz dla ciebie lakto-owo to żadni wege, a dla mnie ty jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz 😉

Przecież ja nie jestem wegetarianinem lecz jaroszem (wprawdzie przez 5 dni w roku nim nie jestem:P) Chyba że ty uważasz że wegetarianizm to to samo co jarstwo, to wtedy już jesteśmy skazani na wieczne nieporozumienie.

Dla mnie nazewnictwo nie jest ważne, jak zwał tak zwał - po prostu nie jem mięsa, z różnych przyczyn. Nie wiem dlaczego tak się zagłębiasz w "tytuły" wegetarianin, jarosz... 😎

A wy tu jeszcze mieszacie i tworzycie własny świat, w który wegetarianie to tacy pół-mięsożercy, zaś tylko weganie to roślinożercy.

Jedząc nabiał czy jaja nie jestem pół mięsożercą.
A poza tym - sam sporo mieszasz 😉

[edytowane 30/9/2009 od xxl]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
01/10/2009 3:26 am  

hipiska "mieszam" wg ciebie bo nie rozumiesz znaczenia zawartego w moich słowach. Ty odczytujesz zdania dosłownie, zaś w nich jest głębszy sens. W stwierdzeniu że laktoowo to tacy pół-mięsożercy miałem na myśli że w podobnym stopniu przyczyniają się do cierpienia zwierząt co mięsożercy, a nie że np. jedzą dwa razy mniej mięsa, jak pewnie se pomyślałaś, bo tylko dosłownie wszystko odczytujesz.
Zarzucasz mi niekonsekwencję w pisaniu i działaniu tylko dlatego, że kilka razy w roku zaszaleję sobie z mięsem? Co to za różnica? Czy alkoholikiem jest ten, co nie pije w ogóle? Nie. Czy alkoholikiem jest ten, co się urżnie 5 razy w roku? Też nie. No ale dobra, jeśli od dziś ani razu nie zjem mięsa, to czy mam już prawo powiedzieć że laktoowo to nie żadni wegetarianie? Teraz już mogę?
I nie wiesz dlaczego tak się zagłębiam w "tytuły" wegetarianin i jarosz? Sprawdź se definicje na stronie wegelandia.pl. Nawet na wegetarianie.pl już gdzieś stwierdzono że to wielka różnica. Ale ty pewnie nikogo nie chcesz słuchać i myślisz że sama wiesz najlepiej, a żadne opracowania cię nie przekonają.

Bellis czy naprawdę myślisz że pospolity Kowalski czy Kowalska wiedzą że istnieje takie coś jak weganizm? Oni słyszeli tylko o wegetarianizmie i kojarzą to tylko ze samą zieleniną; z anemią spowodowaną brakiem żelaza które jest w odzwierzęcych choć niemięsnych rzeczach, i z wieloma innymi negatywami, które tłumaczą brakiem pożywienia odzwierzęcego, które nie musi pochodzić z mięsa. I uważają wegetarianizm za całkowite oddanie się sprawie zwierząt, empatię itp. Szkoda że wy też tak nie uważacie jak reszta ogółu tylko wymyślacie jakieś dodatkowe terminy jak weganizm, pozostawiając w tyle wegetarianizm, w jakimś słabym świetle.
Mówisz że nie mam prawa zarzucać wam pomieszanej terminologii, bo sam nie akceptuję że część z was czepia się powodów dla niejedzenia mięsa? No dobra, więc od dziś będę akceptował wegetarian którzy nie akceptują niejedzenia mięsa dla zdrowia i ekologii. Czy wobec tego mogę już wytykać wam niespójność w nazewnictwie? Hehe coś za coś, no nie? No sorry ale ja jestem wyczulony na punkcie logiki i chciałbym żeby wszystko było takie uporządkowane, achhhh.


OdpowiedzCytat
Roach
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
01/10/2009 3:40 pm  

Szkoda że wy też tak nie uważacie jak reszta ogółu

Cóż, chyba będziesz musiał jakoś przełknąć ten ból.


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
01/10/2009 4:39 pm  

Nie tylko ja będę musiał przełknąć, bo również ci wprowadzani przez takich jak ty w błąd i potem niesłusznie o coś oskarżani przez innych.


OdpowiedzCytat
Strona 10 / 18 Wstecz Następny
  
Praca