Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czy mieso wam smakowalo??  

Strona 17 / 18 Wstecz Następny
  RSS

GreenThumbTM
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 34
20/08/2012 3:18 am  

Ja sczerze mówiąc uwielbiałem mięso ale też bardzo kochałem zwierzęta no i 2 lata temu postanowiłem wybrać pomiedzy moją przyjemnością a cierpieniem zwierząt. No i wybrałęm mam nadzieję właściwie 🙂 Uświadomiłem sobie że jak jem mięso to przykładam ręke do mordowania zwierząt a tydzień temu po obejrzeniu pewnego filmu uświadomiłem sobie że pijąc mleko i jedzą sery tak samo sie przyczyniam do cierpienia zwierząt no i od tygodnia jestem weganinem 😛


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
22/08/2012 2:43 am  

Zielony Kciuku, chyba oglądaliśmy ten sam wykład. Gary rządzi!
Chociaż ja przeszłam z wegetarianizmu na weganizm wcześniej, pod wpływem tego forum właśnie 🙂


OdpowiedzCytat
Olinek
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 3
25/09/2012 8:55 pm  

kiedyś baaardzo dawno temu podobno uwielbiałam mięso, wykradałam kiełbasę z lodówki i nie chciałam jeść zupy bez "wkładki". Odkąd skończyłam jakieś 3 lata, zaczęło mnie obrzydzać, więc stopniowo rezygnowałam z różnego rodzaju mięska. Brzmi poważnie jak na 3-latkę, rodzina do tej pory twierdzi, że zwyczajnie wymyślam 😉 I tak po godzinnych lamentach i płaczu przy stole, po wmuszaniu 3 minikawałeczków kotlecika i zapychaniu ich tona ziemniaków, mama w końcu dała za wygraną i wkrótce odkryłysmy soję <3


OdpowiedzCytat
zuzik
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 41
13/11/2012 11:20 am  

Ja jak byłam mała bardzo lubiłam mięso zwłaszcza gulasz mojej mamy ale te czasy się skończyły.


OdpowiedzCytat
morusek
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 49
18/11/2012 1:01 am  

nigdy nie jadlam duzo tylko wtedy jak nie bylo nic innego to troszke wiec nie bylo mi trudno calkiem z niego zrezygnowac


OdpowiedzCytat
KociaMama
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 6
23/02/2013 1:58 am  

Smak mięsa nie był dla mnie zły, lubiłam mięso ale nie żałuję, że przestałam je jeść, nie tęsknię i nie brakuje mi go.


OdpowiedzCytat
Aryenne
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 73
23/02/2013 1:05 pm  

Ja nie cierpiałam mięsa od najmłodszych lat, ale dopiero w pierwszej gimnazjum mama pozwoliła mi przejść na całkowity wegetarianizm. A do dzisiaj nie jest z tego całkiem zadowolona...


OdpowiedzCytat
śliwka
rozmówca
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 53
16/03/2013 8:55 pm  

Mnie smakowało, ale teraz, kiedy jadam wyłącznie produkty roślinne, zupełnie nie tęsknię, a wręcz przeciwnie, uważam, że dopiero teraz moja dieta jest urozmaicona. Smaki, które poznałam i dalej poznaję jedząc tylko rośliny, są niesamowite. Nigdy wcześniej nie zwracałam uwagi na to, że jest tyle rodzajów fasoli, soczewicy czy kaszy. Odkryłam również świat przypraw, którego wcześniej znałam tylko wycinek. Nie, nie tęsknię za smakiem mięsa, bo smak zależy od przypraw, a ciało innej istoty nie przeszłoby mi już przez gardło (oczywiście pomijam fakt, że gdybym mieszkała na Grenlandii nie miałabym wyboru, ale teraz mam...).

"W kraju gdzie normą jest nienormalność, gdzie hipokryzja znaczy moralność, gdzie głos rozsądku jest zagłuszany, jesteśmy sektą ludzi normalnych"
----------------------------------
http://pracownia.org.pl/dzikie-zycie


OdpowiedzCytat
ssaper
świeżaczek
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 3
22/03/2013 9:53 pm  

no jasne, że smakowało 😉 żałuję tylko że nie "zdążyłem" skosztować ludzkiego , wtedy gdy byłem miesożerny ;P

ssaper


OdpowiedzCytat
Vegmara
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 36
25/03/2013 11:48 pm  

żałuję tylko że nie "zdążyłem" skosztować ludzkiego , wtedy gdy byłem miesożerny ;P

hahahaha :rotfl:
Ja w sumie ako dziecko byłam mięsojadem. Ryb nie znosiłam. Z czasem powoli mi przestały smakować wołowina i wieprzowina (tyle chrząstek, tłuste to i śmierdzi), o wędinach nie wspomnę, ale kurczaka uwielbiam, ale jeść nie będę już nigdy 🙂 Mimo, że sojowe zamienniki nigdy nie będą smakować mięsem to jednak mi takie zamienniki o wiele bardziej smakują niż jedzenie zwłok 🙂
Moja mama właśnie nie mogła tego pojąć, że lubiłam kurczaka i nagle mi ''coś w łeb strzeliło'' i nagle wywołuje u mnie obrzydzenie. Ale już jest dobrze. Mama nie ma już nic przeciwko.


OdpowiedzCytat
klaidua
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 11
13/04/2013 1:55 am  

Ja nienawidziłam mięsa, najbardziej odrzucał mnie jego zapach, do tej pory robi mi się niedobrze jak np. wspóllokatorka przyrządza jakieś smażone zwłoki 😉

Zapraszam na bloga wegetarianki dbającej o rozwój osobisty


OdpowiedzCytat
Mateusz91
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 136
13/04/2013 2:28 am  

Nie wiem czy tu to pisałem, ale mnie smak mięsa zawsze odrzucał.
Zapach? Odruch wymiotny - w szczególności chodzi o wieprzowinę.
Wyjątkiem były ryby. Tuńczyk, Makrela - jadłem z uśmiechem na ustach, dziś delektowanie się ich smakiem wspominam z przykrością i wyrzutami sumienia.


OdpowiedzCytat
Vegmara
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 36
14/04/2013 12:01 am  

Wieprzowina i wołowina śmierdzi jak nie wiem, ale kurczak tak już mniej, da się znieść, ryby śmierdzą za to zaglonioną wodą.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
14/04/2013 12:44 am  

No, moim zdaniem kurczak śmierdzi gorzej od wołowiny, zwłaszcza gotowany.


OdpowiedzCytat
Sima
 Sima
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 566
14/04/2013 1:08 am  

Każde mięso obleśnie śmierdzi :casstet:

http://www.youtube.com/watch?v=lHdLRrUocOA&feature=player_embedded


OdpowiedzCytat
Strona 17 / 18 Wstecz Następny
  
Praca