Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

skrzypce  

  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
11/03/2007 11:55 am  

Mam pytanie. W sumie to ono mnie nie dotyczy ale mnie to bardzo zastanawia. Wiem że smyczek do skrzypiec czy wiolonczeli jest robiony z włosa końskiego. Czy ktoś z was gra na skrzypcach? Jak do tego podchodzicie.


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
11/03/2007 1:11 pm  

Nie gram na skrzypcach ani innym instrumencie smyczkowym, ale raczej nie przeszkadzałoby mi to. Konie nie są hodowane specjalnie dla produkcji smyczków, ani nie cierpią przy pobieraniu włosa, tak sądzę. Weganie za to powinni mieć wątpliwości.
Wiem natomiast, że do dziś używa się instrumentów smyczkowych ze strunami robionymi z jelit, i takiego instrumentu nie uzywałabym.


OdpowiedzCytat
Faithful
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
11/03/2007 11:17 pm  

też nie gram na skrzypcach, ale przypuszczam, że teraz bym to olała. Pewnie bym grała 10 rok a podczas zaczynania nauki gry nie wiedziałabym o tym z czego się robi smyczki.
Nie mam takiego problemu bo gram na pianinie :p

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
12/03/2007 11:21 am  

a czy koń ginie gdy mu sie wyrywa wlos? no chyba ze jest on brany z koni, ktore ida na mieso "konina" i te wlosy wtedy wkladaja do instrumentu 😮

[edytowane 12/3/2007 od Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
12/03/2007 11:34 am  

Smyczki również wytwarzane są z syntetycznych materiałów
http://pl.wikipedia.org/wiki/Smyczek
Cytata z linku poniżej:
Do budowy tańszych instrumentów stosuje się również materiały sztuczne, np. włókna węglowe do drzewca, oraz syntetyczne włosie.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
18/06/2007 11:59 pm  

Nie gram na skrzypcach, aletak, smyczek jest robiony z końskiego włosia ale to włosie wydaje mi się ze biorą z tych koni co jadą na rzeź. Babcia mi kiedyś opowiadała że na wsi była rzeźnia, i jak te konie tam wchodził to miały ogony i grzywy poobcinane. ;/ Nie wiem jak teraz. Też coś słyszałam że coś sie chyba robi z żaby ale nie kojarze co i czy to prawda.

[edytowane 20/6/2008 przez Koniara]

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
20/06/2008 12:35 am  

smyczki, te z jelit, z tego co się orientuję, sa w skrzypcach barokowych, ponoć są kiepskie(kolezanka mi mówiła) gram na istrumencie detym, taże średnio się orientuję, ale przecież konia nie zabijają dla włosów


OdpowiedzCytat
pijanaxpowietrzem
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 105
20/06/2008 1:11 pm  

Ojć, ja się w ogóle nie znam na skrzypcach, ale chyba można też kupić jaklieś smyczki syntetyczne> O.o każdym razie nie mam tego prsoblemu bo gram na keyboardzie^3^(chociaż niezbyt to lubię, ale mama się uparła, ehh)

Watashi wa Monió desu.


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
20/06/2008 7:43 pm  

właśnie oglądałem na Discovery program z serii "jak to jest zrobione" i właśnie robili skrzypce, klei używany do tego celu zawiera płatki skóry zwierzęcej 😮


OdpowiedzCytat
  
Praca