Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Niech każdy myśli za siebie.  

Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  RSS

Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
26/03/2008 12:32 am  

No i lipa 🙁
Koniec z czekoladą. Bu... x(

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
26/03/2008 1:08 am  

Koniareczko ale Ty jesteś nieubłagana dla swojego żołądka.
To ja musiałbym zrezygnować z mojej jedynej słodkiej przyjemności jaką są bułeczki drożdżowe i pachnąca chałeczka. 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
26/03/2008 1:31 am  

łech...
przynajmniej schudne xD

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
26/03/2008 2:29 pm  

No pięknie... Jak tak czytam Wasze wypowiedzi... Kurde... Nie wiem co mam myśleć o tym wszystkim! Z miesiąca na miesiąc odmawiam sobie kolejnych produktów, bo coraz częściej dowiaduje się o ich odzwierzęcych składnikach. No i teraz jeszcze czekolada?! [u] Paranoja[/u] jakaś! :(( No cóż... Będę musiała to sobie na spokojnie przemyśleć.
Ale powiedzmy sobie szczerze - w dzisiejszym świecie niestety trudno jest o czysto wegetariańskie czy wegańskie produkty...

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
26/03/2008 3:08 pm  

po części się zgadzam ale z drugiej strony jak każda ideologicznie nastawiona grupa, wegetarianie pewnych zasad muszą przestrzegać aby tymi wegetarianami rzeczywiście być!!!!!!!! 😮 no kurde, widział ktoś katolika który nie wierzy w boga bo nie jest mu to potrzebne? ale on naprawdę czuje się katolikiem i dlatego że nie wierzy w Boga ma czuć się gorszy!!!??? ludzie no nazywajmy rzeczy po imieniu nie wierzysz w Boga-nie jesteś katolikiem. jesz żelatynę/lecytynę-nie powinieneś nazywać siebie wegetarianinem!! jeszcze trochę a wegetarianinem będzie ktoś kto je mięso ale tyyyylko na śniadanie! proste pytanie- [b] JEMY DO CHOLERY TRUPY CZY NIE!!!???[/b].

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
26/03/2008 3:25 pm  

Aj Natasha-dzis Ty jestes strasznie nerwowa ale spoko, kazdy ma swoj dzien gniewu;P w sumie to masz racje! ale SXE pisal gdzies na forum ze z lecytyna sojowa to bzdura i ta w slodyczach jest absolutnie wegetarianska/ Moze uda mi sie znalezc jego post

[b] [/b]znalazlam! co sadzicie otych info?

http://www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=3016#pid39759

[edytowane 26/3/2008 przez Włochata21]

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
26/03/2008 3:43 pm  

Natasha a w bułkach drożdżowych i w chałce są jakieś trupy zwierzęce ? :oo:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
justa
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 14
26/03/2008 3:47 pm  

Popieram w 100% i niech kazdy bedzie w porzadku wobec Siebie Samego! Pozdrawiam:)


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
26/03/2008 5:39 pm  

Nie potrzebuję aprobaty ze strony innych ludzi. Przez pierwsze dwa lata nie mówiłam że jestem wegetarianką tylko : nie jem mięsa. Nie wiedziałam do końca co znaczy być wegetarianinem więc wolałam nie ryzykować , by ktoś mi w głupi sposób nie docinał. 🙂

Teraz mówię o sobie wegetarianka, a tak naprawdę stosuję dietę wegańską. Ten nieszczęsny miód, bardzo go lubię, chyba dlatego że mój dziadek był pszczelarzem. Mam skórzane rękawiczki sprzed lat i nie mam zamiaru ich wyrzucić. 🙂
Staram się " Na tyle , na ile to możliwe , bez posuwania się do skrajności " 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
26/03/2008 5:46 pm  

Ayna mądzrze piszesz. Aż przyjemnie jest poczytać Twoje wypowiedzi. Dobrze, że jesteś z nami na forum. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
26/03/2008 6:12 pm  

Dziękuję Stanisławie za miłe słowa 😀 Bardzo lubię tu być. 😀


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/03/2008 6:28 pm  

W bułkach może być smalec, podobnie w lodach bywa smalec.

No cóż, rozpatrując tę kwestię rygorystycznie to ja też nie jestem wegetarianką. Co prawda nie jadam galaretek czy jogurtów z żelatyną, ale lekarstwa w kapsułkach zdarza się, np. teraz biorę probiotyk (wysypywanie zawartości mija się z celem, bo wtedy bakterie zginą w żołądku, a kapsułka i tak nikomu życia już nie uratuje). Jadam słodycze sklepowe z lecytyną i Bóg wie co w nich jeszcze jest. Nie potrafię i nie chcę wpatrywać się obsesyjnie w każdy produkt zastanawiając się nad składem. Nie kupuję wege mydła. Odżywiam się głównie "naturalnymi" produktami typu warzywa, owoce, zboża, zup czy sosów z torebki nie jadam, zdarzy się gulasz sojowy czy kotlety. Trudno jest żyć wśród ludzi trzymając się aż tak rygorystycznie różnych "reguł". Staram się, ale nie jestem doskonała i raczej nigdy nie będę.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
26/03/2008 6:47 pm  

No właśnie . Czy ja jedząc od czasu do czasu bułkę drożdżową zasługuję na wykluczenie z grona wegetarian. Myślę, że nie. Może przyjdzie kiedyś taki moment, że zrezygnuję z bułeczek ale na razie nie stać mnie na to. Będzie to dla mnie trudniejsze niż rezygnacja z mięsa. Już łatwiej przyjdzie mi nie jeść czekolady i zastąpić ją naturalnym kakaem.
Każdy jest wegetarianinem na tyle, na ile potrafi i już samo zrezygnowanie z jedzenia mięsa jest dużym sukcesem. Tak uważam. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
27/03/2008 1:43 pm  

Przez pierwsze dwa lata nie mówiłam że jestem wegetarianką tylko : nie jem mięsa.

Dobre podejście:) Ze mną było podobnie. Zgadzam się w 1000000(...)0%, że już samo podjęcie starań w rezygnacji z pewnych produktów jest czymś wielkim. Ja najpierw przestałam jeść mięso, potem zrezygnowałam z ryb (swoją drogą śmieszy mnie, że ryby to nie mięso!), później dopiero z zup na mięsie. Na początku jest się trudno przestawić, trudno zrezygnować nagle ze wszystkiego na raz - to normalne. Cały proces zależy od silnej woli i charakteru. Ważniejsze jest żeby umieć dostrzec SWOJE błędy i w miarę możliwości je naprawiać, niż wytykać innym "ty jesz to czy tamto, więc nie jesteś godny należeć do weg*ańskiej wspólnoty". Powinnismy się wspierać!

PS. Poczytałam sporo o tej lecytynie i... Strasznie trudno mi by było zrezygnować z czekolady (bez której nie mogę żyć :D), ale życie zwierząt jest ważniejsze niż moja przyjemność! Jednak mogę (nie lubie tego powiedzenia!!!) "upiec dwie pieczenie na jednym ogniu" i zacznę po prostu lepiej wybierać 😛

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
27/03/2008 8:46 pm  

Powinnismy się wspierać!

PS. Poczytałam sporo o tej lecytynie i... Strasznie trudno mi by było zrezygnować z czekolady (bez której nie mogę żyć :D),

Właśnie. Ja też chciałbym zrezygnować z czekolady , którą lubię i zastąpić ją kakaem z dodatkami tak , jak mi doradziła Jaga.No bo tam jest drogocenny magnez. Na razie od czasu gdy mi zaszkodziła nutella czekolady nie tknąłem i mam nadzieję, że już jej więcej nie będę jadł. :spryciarz:

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 7 Wstecz Następny
  
Praca