Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

pomozcie...nie chce miec anmii!  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

priscila8
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
15/06/2007 11:35 pm  

Witajcie Moji Drodzy !
Mam nastepujaca prosbe do Was...Juz jak jadlam mieso mialam problmy z anemia. Teraz jak go wcale nie jem to troszke mam strach,ze znow sie zacznie... Doradzcie co jesc,zeby tego unikna?
To bede wiedziala i wiecej tego bede jesc niz normalnie. Ostatnio zaczelam sie slabo czuc,nie wiem czy przez pogode czy cos innego. I mam obawy wlasnie co do braku czgos?!
Czytalam juz troche o tym ,ale moze co Wy poradzicie?
Dziekuje Kochani jezeli cos odpiszecie 🙂


OdpowiedzCytat
priscila8
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 26
15/06/2007 11:36 pm  

przepraszam w temacie zjadlam e.... juz por kolacji ,)


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
15/06/2007 11:51 pm  

Priscilo wiesz napewno skąd sie bierze anemia i że to jest niedobór żelaza więc wcinaj to wszytsko co go zawiera. teraz pamietam, że pietruszka, ale w necie jest informacji od groma i ciut ciut. powodzenia !


OdpowiedzCytat
karotka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 84
16/06/2007 12:11 am  

Podobno bardzo ważna jest [b] wit. C,[/b] bo sprzyja wchłanianiu się żelaza (więc jedz jakieś cytruski i inne owocki ją zawierającą 😎 ) a poza tym... no cóż ja szczerze polecam [b] kwas foliowy[/b] (mylnie się uważa, że jest on przeznaczony tylo dla kobiet w ciąży lub tuż przed, jest on potrzebny każdemu), więc najlepiej gnaj do apteki, bo ilość kwasu foliowego w warzywkach może Ci nie wystarczyć, skoro jestes bardziej "podatna" na anemię... to chyba tyle....
Powodzenia, 3maj się :*


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
16/06/2007 12:51 am  

Priscillo radze Ci isc do dietetyka sadze ze ktos taki ma dosc informacji by podzielic sie nimi z innymi:) tez sie wybieram ale z braku czasu ciagle przekladam wizyte. Mieszkam w Lodzi i slyszalam o dobrej poradni dietetycznej w moim miescie, poszukaj w swoim miescie takiego miejsca. Jesli nie poradnia to dietetycy sa takze w klubach dla puszystych.


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
16/06/2007 1:31 am  

hm... wystarczy wejsc na strone www.gazeta.pl a tam poszukac forum dietetyka gdzie dietetycy udzielają informacji. 😛


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
16/06/2007 1:53 am  

hmm a czy ustali jadlospis na kazdy dzien do wieku do trybu zycia itd? watpie ... nie ma to jak rozmowa w realu, nie ma niedomowien:)


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
16/06/2007 1:59 am  

ustalić jadłospis? Hm... przegiecie jak na mój gust. Jeśc trzeba to naq co ma się ochote i co się lubi. BYle by było zdrowe. Jak ktoś miałby mi ustalać co ja mam jeśc jeszcze to bym sie załamała :casstet:


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
16/06/2007 2:00 am  

😉 tia

jadlam na co mialam ochote i to nie byly slodycze czy jakies przetwozone swinstwa, same warzywa owoce, orzechy, nasiona kielki i co i mam anemie:/

[edytowane 15/6/2007 przez Aniusia]


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
16/06/2007 2:09 am  

sama wiesz, ze są ludzie, których organizm wręcz lubi anemie czyli u nich ona sie może pojawić łatwo. Jak znasz już swój organizm to możesz zapobiegać anemii i to niekoniecznie już w zastrzykach gdy jest za późno na dostarczenie w sposób naturalny czyli konsumpcje.

NO ale co kto woli. Ja wolę jeść to na co mam ochote byle było naturalne czyli surowe.


OdpowiedzCytat
aniusia
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 165
16/06/2007 2:14 am  

boje sie polegac tylko na sygnalach mojego organizmu ale tez boje sie skrycie ze trafie na jakiegos zacofanego dietetyka ktory stwierdzi ze mieso to istna kopalnia skladnikow mineralnych i witamin... brrr


OdpowiedzCytat
Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
16/06/2007 2:17 am  

widzisz... bo wystarczy wiedza czyli kniżki + co jakiś czas badanie i to tylko po to by zobaczyć czy idzies z w dobrym kierunku i finito !

a TY jak sądzisz?


OdpowiedzCytat
Ulka
 Ulka
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 252
16/06/2007 2:35 pm  

Mniej więcej wiesz gdzie jest żelazo-strączkowe, kasza gryczana , zielone (swieże ) liscie-postaraj się to popijaćnp herbatą z mocnej róży -dostaniesz w każdej aptece , w formie fix jest wygodna i tania , jest to dobre żródlo wit c , oczwiście jest wiele innych żródeł vit c ale akurat herbata pasuje np do śniadania Ja kupuję też czekoladę rozpuszczalną , w formie klasycznej jest trudniej strawna Czytałam też wypowiedzi lekarzy takie jak-poziom żelaza u vegan bywa często zaniżony ale jest wystarczający Na górnym śląsku np często ludzie mają extra hemoglobinę w związku z tym ze jest to jakas samoobrona organizmu orzed zatruciem srodowiska (mówię o dawnym gornym slasku , teraz już tam tez tak kominy nie dymią ) Jeśli jednak czujesz się zafrożona zażyj od czasu do czasu (tylko nie przesadzaj z nadmiarem bo jest on grożniejszy jak niedobór ) np rozpuszczalne Zelazo z wittzw Plusz Zelazo z multiwitaminą (8 zL)

Aha, nie zapominaj o kwasie foliowym którego jest dużo w świezych liściach , surowych warzywach oraz o vit B12 -z powodów higienicznych i braku kobaltu w glebie trzeba ją niestety suplementować (jesli nie używasz nabiału , jajek ) Preparat Vegevit b12 dostaniesz w każdej aptece Wymienione vit biorą ważny udział w trworzeniu krwinek

[i] Na przyszłość, życie ułatwia opcja "zmień", kiedy chce się coś dodać do posta. Pozdrawiam - S.[/i]

[edytowane 16/6/2007 przez Srebrna]


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
16/06/2007 5:42 pm  

Duzo zaleza posiada kasza jaglana, dlatego polecam. DO nniej mozna ndodac rozne pestki z dynii, orzechy laskowe, wloskie daktyle morele i zorbic taka mieszana papke. Robię wyniki regularnie i nie stwierdzono u mnie jeszcze anemii a jestem weganka.. pozdr


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/06/2007 4:31 am  

Lepsza niż Plusssz będzie Polferyna albo coś innego z fumaranem żelazawym - z tego co wiem, to najlepsza forma żelaza dla nas...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca