Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"To NIEWEGETARIAŃSKIE ale jednak tego używam"  

Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  RSS

waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 1:08 am  

No właśnie...to pochowanie przyszło mi na myśl...przecież te zabite zwierzęta powinny byc pochowane?


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
02/08/2007 12:00 pm  

Ja bym sprzedała- zawsze znajdą się jacyś miłośnicy takich rzeczy, a pieniądze z tego zawsze można przeznaczyć na jakąś akcję np.: ratowania zwierząt,wesprzeć jakąś fundację itp

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
owle
 owle
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 42
02/08/2007 1:43 pm  

butów żadnych skórzanych nie mam.. jest gorzej 😮 używam niewege kosmetyków (szampon, pasta do zębów, etc.)


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 1:47 pm  

OWLE dlaczego? Przecież jest masa wege kosmetyków! Są firmy które nie mają w składzie niewege składników (ZIAJA). No i popatrz do działu "Naturalne kosmetyki domowej roboty". Tam znajdziesz dużo ciekawych porad.

[edytowane 2/8/2007 od waszakicia]

[edytowane 2/8/2007 od waszakicia]


OdpowiedzCytat
owle
 owle
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 42
02/08/2007 2:16 pm  

OWLE dlaczego? Przecież jest masa wege kosmetyków! Są firmy które nie mają w składzie niewege składników (ZIAJA). No i popatrz do działu "Naturalne kosmetyki domowej roboty". Tam znajdziesz dużo ciekawych porad.

słyszałam, że Ziaja jest wege, ale w sklepach chyba tylko kremy jakieś widzialam i odżywki do włosów, a po szamponach ani śladu. no i kiedyś kupiłam raz przez internet szampon i płyn do kąpieli ziołowe, całkiem nadające się do użytku, tylko że teraz na to pieniędzy nie mam - trzeba jeszcze płacić za przesyłkę (-10zł, szampon tyle samo.).
Te przepisy na kosmetyki domowej roboty już chyba widziałam, przynajmniej z pierwszego posta:) przeglądnę jeszcze trochę może znajdę coś ciekawego. w każdym razie dzięki za pomoc

aa, szukałam wczoraj i znalazłam wreszcie szampony Ziaji 🙂

[edytowane 10/8/2007 przez owle]


OdpowiedzCytat
vanityy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 186
02/08/2007 2:16 pm  

Ziaja nie jest wege


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
02/08/2007 2:17 pm  

ja mam też problem z kosmetykami, ale nie tymi pielęgnacyjnymi.
chodzi mi mianowicie o wody toaletowe i perfumowane - jestem po prostu uzależniona 🙁
a te, które zakładamy, że są wege i cf (o zapachu lawendy, bananów lub innych jakiś truskawek i pomarańczy) bardzo mi nie odpowiadają i najzwyczajniej nie podchodzą...


OdpowiedzCytat
owle
 owle
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 42
02/08/2007 2:29 pm  

Ziaja nie jest wege

..nie jest?

a do mycia włosów chyba będę testować siemię lniane z przepisu Wege-Anety 😀


OdpowiedzCytat
Jakub
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 135
02/08/2007 3:18 pm  

Nie, Ziaja nie jest vege. Kiedyś mieli co prawda króliczka na opakowaniach, ale to już przeszłość.

Co do wód toaletowych i perfumowanych, cóż.... Jak dla mnie to żaden problem, to nie jest coś na tyle ważnego, że nie mógłbym z tego zrezygnować. W Twoim przypadku jest, [b] moniulekm[/b]?

U mnie sprawa z kosmatykami mygląda tak:
mam krem do rąk DAX cosmetics, nie testowany i bez el. z tkanek zwierzęcych, którego używam jako kremu do golemia [zamiast pianki] i już. To koniec listy moich kosmetyków. Nie używam mydła - wystarczy silny strumień wody i szczotka. Nie mam szamponu - wystarczą silne dłonie i krótkie włosy. Nie mam żadnej wody toaletowej czy perfum. Nie mam innych kremów, odżywek etc. Żyję i nie czuję się z tego powodu pokrzywdzony. 🙂

[img]http://i25.photobucket.com/albums/c62/hamletron/priceless.gif[/img]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 3:18 pm  

Ziaja nie jest wege

a to niby czemu? Ja używam. Ich produkty nie zawierają produktów odzwierzecych. Może kiedys testowali ale teraz tego nie robią.


OdpowiedzCytat
Jakub
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 135
02/08/2007 3:34 pm  

Eeeee, aaaaaaA!!! Cholera, nie wiem, co o tym myśleć, właśnie wklepałem DAX i w niektórych listach nie testowanych jest, w niektórych nie ma. Grrrrrr, chyba jak mi się skończy to pudełko, to następne będzie już bez żadnej wątpliwości wybrane z listy OK. Ha, może Pani Walewska z Miraculum. 🙂

Co do Ziai, to znalazłem coś takiego w sieci:
[i] "Szanowna Pani,
Dziękujemy za miłe słowa skierowane pod adresem naszej firmy.
W związku z Pani wątpliwościami, postaram się jak najszerzej odpowiedzieć
na Pana pytania.
Istnieją surowce, które były w przeszłości testowane na zwierzętach. Testy
te wykonywano w latach osiemdziesiątych lub wcześniej. Były to, co trzeba
podkreślić, testy jednorazowe. Tak więc nigdy potem zwierzęta nie były
narażane na cierpienie. Działo się tak, ponieważ nie istniały metody
alternatywne zapewniające bezpieczeństwo surowców
dla człowieka i wykluczające jednocześnie testy na zwierzętach. W
przypadku opracowywania nowych produktów, dobieramy surowce kierując się
zasadami:
- aby były bezpieczne i nie powodowały podrażnień
- aby nie były testowane na zwierzętach.
To tyle w sprawie surowców.
Natomiast jeśli chodzi o produkty Ziaja mogę Panią zapewnić, że żaden z
preparatów (leków czy kosmetyków) nie był i nie będzie testowany na
zwierzętach.

Mam nadzieję, że udało mi się wyczerpująco odpowiedzieć na Pani pytanie.
Ale przede wszystkim - że nadal będzie Pani traktowała firmę Ziaja jako
godną zaufania czy polecenia i nie zrezygnuje z używania naszych
preparatów.
Z poważaniem

Joanna Kowalczuk
Kierownik Działu Marketingu
Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków"[/i]

Niestety, samej Ziai nie ma na większości list kosmetyków nie testowanych. A z DAX-em rozstaję się natychmiast, jako że gdzieś przed sekundą znalazłem, że jakoby w jakimś ich produkcie jest wyciąg z ostryg. Jestem zniesmaczony i nimi i swoją naiwnością. Głupi Kubuś o bardzo małym rozumku. :-/

[img]http://i25.photobucket.com/albums/c62/hamletron/priceless.gif[/img]


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 606
02/08/2007 3:42 pm  

Wyciąg z ostryg? heheheheh ktoś tam sobie to wymyślił i od razu w to wierzysz? "głupi kubuś o bardzo małym rozumku"? tak...musze się zgodzić..."Jestem zniesmaczony i nimi i swoją naiwnością" z tym tez .....ze szczególnym naciskiem na 'naiwny'...
Tak jak pisałam wcześniej....KIEDYŚ testowali, już tego nie robią i jak sami twierdzą NIE BĘDĄ!


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
02/08/2007 3:49 pm  

Co do wód toaletowych i perfumowanych, cóż.... Jak dla mnie to żaden problem, to nie jest coś na tyle ważnego, że nie mógłbym z tego zrezygnować. W Twoim przypadku jest, [b] moniulekm[/b]?

Tak, jest. Moja próżność w tej "dziedzinie" nie zna granic 😉

[edytowane 2/8/2007 przez moniulekm]


OdpowiedzCytat
Jakub
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 135
02/08/2007 3:55 pm  

Wyciąg z ostryg? heheheheh ktoś tam sobie to wymyślił i od razu w to wierzysz? "głupi kubuś o bardzo małym rozumku"? tak...musze się zgodzić..."Jestem zniesmaczony i nimi i swoją naiwnością" z tym tez .....ze szczególnym naciskiem na 'naiwny'...
Tak jak pisałam wcześniej....KIEDYŚ testowali, już tego nie robią i jak sami twierdzą NIE BĘDĄ!

Noooo, chyba nie tak do końca naiwny. Tutaj link:
http://www.raan.istore.pl/sklep,1846,,,03,,pl-pln,338227,0.html
A tutaj to co w linku:
" Dax Cosmetics - Perfecta Body mus nawilżający 250 ml

[b] Zawiera sole mineralne z muszli ostryg[/b] o działaniu rewitalizującym komórki naskórka, proteiny zbożowe, które nawilżają i napinają oraz witaminy E, C, F o właściwościach antywolnorodnikowych, chroniących skórę przed przedwczesnym starzeniem. Efekt końcowy to miękka, gładka, dobrze nawilżona i jędrna skóra. Test przeprowadzony na grupie 20 kobiet wykazał 100% skuteczności w głębokim nawilżaniu.Sposób użycia: Po kąpieli nanieść balsam na osuszoną skórę i rozprowadzić po całym ciele."

Raczej nie podejrzewam, żeby ostrygi po dobroni rozstawały się ze swoimi muszlami. :/

...
I z innej strony skład poduktu DAX:

"Skład: (INCI) Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Dicaprylyl Ether, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Paraffin Oil, Glycerin, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium pantothenate, Amino Acids, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Propylene Glycol, [b] Ostrea[/b], Maris Limus, Sea Salt, Urea, Disodium Phosphate, Biotin, Citric Acid, Pearl Powder, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum"

[edytowane 2/8/2007 przez Admin]

[img]http://i25.photobucket.com/albums/c62/hamletron/priceless.gif[/img]


OdpowiedzCytat
moniulekm
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 188
02/08/2007 3:59 pm  

bardzo fajne kosmetyki ma firma floslek- jest na liście klubu ok, używam i mogę szczerze polecić
🙂

na liście ok jest też farmona - ale jak się otwiera ich stronę to "biją" po oczach jakieś tabletki na powiększanie biustu 😛 , które w składzie mają żelatynę (kapsułka)


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 4 Wstecz Następny
  
Praca