Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co mysli katolik o wegetarianizmie i ochronie zwierzat ?  

Strona 8 / 23 Wstecz Następny
  RSS

rzymianin
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 190
30/03/2011 4:38 am  

No ale co to, bo niektórzy są antyfejsbukowi i nie mogą się zalogować, żeby zobaczyć

No właśnie ja też nie mam konta na facebooku, mógłby ktoś napisać o co wogóle chodzi?

A co do artykułu to to mnie najbardziej denerwuje u tych kardynałów-świętoszków, co tacy głęboko wierzący i przemądrzali. Wywyższają się nad zwierzętami jakby byli jakimiś "nadludźmi"!
Brzmi znajomo? Jak Hitler traktował ludzi tak jak ludzie traktują zwierzęta to od razu było wielkie halo, ale jak te kardynałki dają" boskie pozwolenie" na zabijanie i testy na zwierzętach to jest w porządku?Co oni mają monopol na moralność?! Nie lubię takich ludzi
😡


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
30/03/2011 4:47 am  

Nie wiem czy nie wklejałem kiedyś. Jak nas postrzega kler (w tym wypadku franciszkanie).
[url] http://www.youtube.com/watch?v=x0ZiEvShilU[/url]

[antyklerykalizm=on]
Coraz częściej mam dość tych konsekrowanych knurów.
[antyklerykalizm=off]

Religia katolicka (chrześcijaństwo) jest antropocentryczna, więc nie dziwię się, że tak traktują zwierzęta. Źle traktują również kobiety, chociaż jest już lepiej niż w wiekach wcześniejszych. Dziwię się, że mają jeszcze tak wielu wyznawców...

[edytowane 29/3/2011 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
rzymianin
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 190
30/03/2011 5:14 am  

Nie wiem czy nie wklejałem kiedyś. Jak nas postrzega kler (w tym wypadku franciszkanie).
[url] http://www.youtube.com/watch?v=x0ZiEvShilU[/url]

[antyklerykalizm=on]
Coraz częściej mam dość tych konsekrowanych knurów.
[antyklerykalizm=off]

Religia katolicka (chrześcijaństwo) jest antropocentryczna, więc nie dziwię się, że tak traktują zwierzęta. Źle traktują również kobiety, chociaż jest już lepiej niż w wiekach wcześniejszych. Dziwię się, że mają jeszcze tak wielu wyznawców...

[edytowane 29/3/2011 przez bułek]

Obejrzałem tych dwóch gamoni i przyznam się że takich farmazonów to ja dawno nie słyszałem.Przede wszystkim to ci goście chyba nawet nie czytali Biblii !!
Jeden gada "ja nie słyszałem żeby w Biblii były fragmenty o niejedzeniu zwierząt"
drugi "człowiek od początku był mięsożercą"

No co jak co, ale albo czytaliśmy dwie różne Biblie albo oni nie mają pojęcia o czym gadają!
Innymi słowy, parafrazując tych franciszkanów :"W Księdze Rodzaju jest napisane wyraźnie ale mamy to w dupie"
Jak zwykle ta sama gadka " wszystko dla człowieka" i "człowiek ponad wszystko"

Aż boję się, co się stanie z tą religią, jak ludzie będą wierzyć takim gamoniom, a nie Pismu Świętemu.I jeszcze ta gadka o sekcie, normalnie ręce opadają. :rotfl:

EDIT:
Będąc z Wami szczerym to działa mi już trochę na nerwy ten cytat z Pisma że "człowiek dostał panowanie nad zwierzętami", którzy katolicy tak chętnie wykorzystują.Człowiek nie jest wcale lepszy od zwierząt a pod wieloma względami nawet gorszy.Mimo wszystko w Biblii też są różne farmazony z którymi się nie zgadzam 😉

[edytowane 30/3/2011 od rzymianin]


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
31/03/2011 5:57 pm  

Ja uciekłam z katolickiego forum właśnie z powodu ostrej dyskusji na temat wegetarianizmu i niemożliwości dogadania sie bo bylam traktowana jak odmieniec bez jakiekolwiek tolerancji..
Teraz nie zaglądam na żadne takie forum bo jest tam więcej agresji i niezdrowych emocji niz na każdym innym.
Wiem ze katolicy bywają nieczuli co do zwierząt, ale inni ludzie także.
Bardzo mnie smuci wrzucanie wszystkich do jednego wora.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
31/03/2011 9:10 pm  

Wstaw linka- ciekawe co tam Ci odpisywali. Lubie czytac takie dyskusje ale później przeważnie wkurzam sie strasznie.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
31/03/2011 11:03 pm  

Wstaw linka- ciekawe co tam Ci odpisywali. Lubie czytac takie dyskusje ale później przeważnie wkurzam sie strasznie.

Masz skłonności masochistyczne :P?

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
27/04/2011 1:45 pm  

http://www.joemonster.org/filmy/34685/Sprawdz_czy_jestes_szatanista

Oni to nawet Buddyzmu nie znoszą 😀


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
27/04/2011 2:23 pm  

E tam, gdybym ja takich słuchał, to jako długowłosy miłośnik metalu i prozy Lovecrafta tudzież Anne Rice powinienem spłonąć żywcem w kruchcie kościoła, a jakoś jeszcze nic mi się nie stało (poza drobnymi poparzeniami przełyku - musiałem zrezygnować z uczestnictwa w Komunii :rotfl: )

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
27/04/2011 2:47 pm  

Pozytywne myślenie też?? 😮


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
27/04/2011 6:18 pm  

Właśnie się dowiedziałem że jestem Szatanistą! :(( :rotfl: 😎
Ale koles wymiata! 😮 Ciekawe czy sam wierzy w to co mówi?!?


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
28/04/2011 1:14 am  

http://www.joemonster.org/filmy/34685/Sprawdz_czy_jestes_szatanista

Oni to nawet Buddyzmu nie znoszą 😀

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Pokemony, Gwiezdne wojny, Tai Chi, Ufologia ......


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
28/04/2011 1:21 am  

Że cyklistów nie wymieniono, to tylko przez niedopatrzenie.... 🙂

call me Amber


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
28/04/2011 1:59 am  

No właśnie chciałem dodać cyklistę do autoopisu 😛 ale uznałem, że to zbyt naciągane....

[edytowane 27/4/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
29/04/2011 8:29 pm  

Swoją drogą Kuria wywiązała się z obowiązku i podjęła odpowiednie kroki co do tego dziwnego pana:

http://www.diecezja.pl/pl/dekrety/1600-komunikat-kurii-metropolitalnej-w-krakowie-w-sprawie-dziaalnoci-ks-dr-hab-piotra-natanka


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
05/05/2011 5:34 pm  

jestem katolikiem, mocno wierze i praktykuję, oczywiście nie urastam do miana mnich z zachowanie ( bo kto nie ma wad za uszami ) pomagam ludzią ( działam w pewnej fundacji, oraz tak jednorazowo tez ) pomagam zwierzętom ( nie jem ich , i cos tam jeszcze ) nie przeszkadza mi wizanie boga z wege . dla mnie Jezus uczył bycia dobrym i to mi wystarczy, ci co przytaczają biblijne przykłady o zabijaniu zwierząt to zwykli hipokryci i tyle , mówią o religii a nie wzrusza ich przemoc na zwirzetach, ale z drugie strony irytuje mnie pogarda wobec katolików, tak sie składa że większośc z nich nie robi szopek pod krzyżem nie ubliża czarnym i nie chce wprowadzac słowa bożego inkwizycją , z wyglądu daleko mi do kościoła o grilu bezmięsnym nie mówiąc .............a jednak NIE KAŻDY KATOLIK I WEGETARIANIN TO FANATYK


OdpowiedzCytat
Strona 8 / 23 Wstecz Następny
  
Praca