Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Plastelina nie dla wegetarian ?  

  RSS

Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
10/01/2008 9:50 pm  

Przeglądając sobie wikipedię znalazłam taką definicję plasteliny:

[i] [b] Plastelina - [/b]masa plastyczna wykonana z wazeliny zmieszanej z węglanem wapnia (kredą) i kwasami tłuszczowymi (głównie stearynowym) służąca do modelowania przestrzennego.[/i]

z kolei:
[i] [b] Kwas stearynowy[/b] występuje w postaci estru z gliceryną w tłuszczach zwierzęcych, a także w mniejszym stopniu w roślinnych. Otrzymuje się go w wyniku hydrolizy tłuszczów zwierzęcych w wysokiej temperaturze i pod zwiększonym ciśnieniem. Jest używany do produkcji mydeł, kosmetyków, leków oraz do zmiękczania gumy.[/i]

:question: :hallucine: 😮 :question:


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
10/01/2008 11:49 pm  

Uf, na szczęście nigdy mi nie smakowała 😉


OdpowiedzCytat
zapapalka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 71
11/01/2008 1:09 pm  

Uf, na szczęście nigdy mi nie smakowała 😉

mi nigdy nawet przez myśl nie przeszło,żeby ją jeść 😮

Nie wiem jaka broń zostanie urzyta podczas trzeciej wojny światowej,ale czwarta będzie na maczugi. . .


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
11/01/2008 1:25 pm  

To był żart...


OdpowiedzCytat
Patrice
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 194
30/01/2008 10:29 pm  

w przedszkolu wszystkie dzieciaki wpierniczały plasteline, hmmm moze to jakis niedobór witamin był...haha 😀 oczywiście joke


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
31/01/2008 12:37 am  

Kwas stearynowy - nazwa podobna do stearynianu magnezu, też często nienadającego się dla wegetarian wg niektórych


OdpowiedzCytat
czarna
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 188
31/01/2008 8:36 pm  

Hehehe ja wpierdzielalam wszysto jak bylam mała a zreszta to zjawisko do dzis trwa moja mama jest przedszkolanka.Dzieci jedza i plasteline i modeline i ciastoline i wogole co sie tylko da:D ja pamietam ze mama zawsze chowala przede mna krem nivea jadlam go i do dzis dnia pamietam to na podniebieniu a dlaczego?moze jakies niedobory?juz go nie jem dluuuugo:D i nie uzywam!

Live and let live!


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
09/03/2008 10:51 pm  

😮 Pół roku pracowałam w przedszkolu i nie zauważyłam, żeby jakieś dziecko jadło plastelinę 😮
Ale tak na serio to jak bardzo wiarygodne wiadomości to są?

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
09/03/2008 11:30 pm  

Też spotykam się ze zjawiskiem zjadania plasteliny przez dzieci, więc to chyba się rozniosło na szeroką skalę 🙂

[edytowane 9/3/2008 od vegetena]


OdpowiedzCytat
  
Praca