Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 19 / 30 Wstecz Następny
  RSS

cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
01/02/2012 11:02 am  

Bzdura! Trucizną jest mleko po procesie przetwórczym.
W Indiach, mleko to zawsze była podstawą.
Wiele plemion afrykańskich również żywiło się mlekiem.

[edytowane 1/2/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/02/2012 11:11 am  

Podobnie jak i mięso. Co to w ogóle za argument?
Ja mam na myśli wyniki badań naukowych dotyczących wpływy kazeiny i fosforu na ludzki organizm, a nie to, że "ludzie od zawsze tak robili więc to jest dobre".

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
01/02/2012 11:16 am  

Naukowcy często gonią w piętkę. Wyniki ich badań ciągle się zmieniają, a mądrość przodków wynika z trwających tysiące lat obserwacji własnego ciała.
Dla mnie mądrość zawarta w ajurwedzie przewyższa badania naukowe, których wyniki ciągle się zmieniają.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
01/02/2012 11:21 am  

Mądrość może dotyczyć filozofii, sposobu patrzenia na świat, religii, magii i innych takich.
"Mądrość ludowa" w sprawach odżywiania niewiele dla mnie znaczy.

Próbuję dojść do tego, jak mleko wpływa na nasz organizm, a nie jak starożytni obserwowali swoje ciało 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
01/02/2012 11:23 am  

Zatem sposób jest prosty.
Pij naturalne mleko przez powiedzmy pół roku i obserwuj swoje ciało. Jeżeli dla Ciebie nie będzie to korzystne, to poczujesz to.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
06/03/2012 7:53 pm  

[url] http://dzieci.pl/breedingAid,14309080,cid,1024255,title,Pij-mleko-bedziesz-chory,wychowanie_artykul.html?smgputicaid=6e0b2[/url]

:spryciarz:

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
12/06/2012 1:26 pm  

Patrzcie, co znalazłem w jakiejś medycznej gazetce, która leży u mnie w firmie w recepcji:

[url] http://www.sendspace.pl/file/2255dc4ce3bcdad4dd53e1a/mleko[/url]

[Trzeba kliknąć na "mleko.pdf"; sorry za krzywy skan]
Bardzo ładnie napisane, warto też wyguglować sobie autora.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Szpicelek
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 36
12/06/2012 6:29 pm  

Ja np. piję mleko i może robię źle. Zatem czy ktokolwiek z szanownych forumowiczów jest w stanie jakimikolwiek przesłankami poprzeć to, że mleko źle działa na organizm? Na razie przeczytałem tylko, że jest "przeznaczone"(sic!) dla cieląt, co nie jest kompletnie żadnym argumentem i że jest niezdrowe bo tak. Potrafi ktoś wyszukać jakieś konkretne dane pochodzące z wiarygodnego źródła?

mleko zakwasza oganizm- nie mam teraz konkretnych źródeł, ale WYSTARCZY DODAĆ KURKUMY DO MLEKA i można pić 🙂

grunt to dobrze łączyć pokarmy !

Szpiceluś


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
12/06/2012 7:42 pm  

Ale chodzi o mleko prosto od krowy (takiej hipotetycznej, "nieucywilizowanej") czy od krowy przemysłowej?

Tak naprawdę, to nie wiadomo, jak to jest. Możemy natknąć się tylko na propagandę z jednej bądź drugiej strony. Nie wiem, czy kampanie marketingowe lobby mlecznego są bardziej/mniej wiarygodne niż te, tworzone przez wegan. Ja wierzę jedynie w to, że mleko powoduje osteoporozę - ma to sens, jest logiczne i sprawdza się w praktyce. Jak jest z resztą - nie mam pojęcia.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
12/06/2012 7:44 pm  

Ja ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który dba o tzw. odpowiednie łączenie pokarmów. Ma świra kompletnego na tym punkcie. I co się okazało.
Połączenia które dla mnie są prawidłowe i czuję się po nich świetnie, dla niego były niemalże trucizną.
Co z tego wychodzi, każdy jest inny i reaguje na różne pokarmy inaczej.
Dyskusja na temat ustalenia tego co jest bezwzględnie odpowiednie, za co nieodpowiednie jest bezcelowa.


OdpowiedzCytat
MarzenaJB
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 1
13/06/2012 1:32 am  

W krajach rozwiniętych spożywa sie duże ilości mięsa i nabiału, czyli sporo białka zwięrzęcego, którego nadmiar wpływa na zwiększone wydalanie wapnia z moczem. (Co przyczynia się do osteoporozy) Proponuje łatwe i szybkie w przygotowaniu mleko roślinne z migdałów bez cholestrolu, czy hormonów. Migdały są dobrym dobrym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia (100g zawiera ok. 250mg Ca). Dzienne zapotrzebowanie na wapń wynosi ok. 400-500mg dla dzieci i 500 do 1000mg dla doroslych.

[edytowane 13/6/2012 przez Admin]

marzena


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
13/06/2012 7:58 pm  

No i artykuł jest zastanawiający, bo ja tak naprawdę nie wiem, czy mleko to trucizna czy jednak nie.

Mleko NIE może być trucizną z jednego, prostego powodu: powstaje po to, aby potomstwo krów rozwijało się zdrowo i prawidłowo. Dlatego ludzie mają z tym problem, bo naukowcy zawsze dopatrzą się w nim jakichś właściwości odżywczych. Mleko przecież taką ma spełniać funkcję - by oddziaływać zdrowotnie. Inną sprawą jest, jak długo i na kogo.. Mleko krowie nie jest trucizną, mleko jest niezbędne.. ale [u]dla krów[/u]. 😉

A jakie skutki powoduje picie mleka, w dorosłym wieku i to jeszcze pochodzące od innego gatunku, wydaje się wciąż nie rozwiązanym sporem. Ale osobiście uważam, że to tylko kwestia czasu, kiedy szkodliwość takiego działania wyjdzie na światło dziennie 😛 jak dla mnie, jest to całkowicie nienaturalny stan rzeczy i nie trzeba mieć wiedzy medycznej żeby przewidzieć, że jakieś skutki uboczne tego zaistnieją na pewno. 😛

Sama nie jestem jeszcze weganką, ale mam nadzieję ewoluować w tym kierunku w przyszłości.
😉 Jeśli zdarzy mi się spożyć coś mlecznego, to nigdy dlatego "bo zdrowe", ale raczej z przyzwyczajenia, albo dlatego, że lubię itp. Wszelkie produkty odzwierzęce traktuję raczej na tym samym poziomie co słodycze i raczej spożywanie ich nie traktuję jako powód do dumy, a raczej jako nałóg z którego ciężko zrezygnować 😉

[edytowane 13/6/2012 przez aniss]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
13/06/2012 10:23 pm  

nie trzeba mieć wiedzy medycznej żeby przewidzieć, że jakieś skutki uboczne tego zaistnieją na pewno.

No właśnie dlaczego? Że jest przeznaczone dla krów, a człowiek je pije, to już musi być dla niego szkodliwe? Niekoniecznie. To o niczym nie świadczy.
Wiemy tylko że zawiera dużo więcej białka niż mleko ludzkie.

[edytowane 13/6/2012 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
14/06/2012 1:04 am  

No właśnie dlaczego?

To bardzo dobre pytanie, jednak ja trochę odnoszę wrażenie, że ci co się upierają przy piciu mleka, tak naprawdę nie chcą otrzymać odpowiedzi.. 😉 Parę osób w tej dyskusji podało jakieś tam linki, ja od siebie polecam wykład na temat mleka dr Waltera Veith:

[url] http://www.youtube.com/watch?v=FJGK4jhgfI4&feature=related [/url]
[błąd w tłumaczeniu, chodzi oczywiście o renninę, a nie reninę]

A dlaczego ludzie jedzą pożywienie, które jest przeznaczone dla niemowląt? To jakaś forma regresji? 🙂 :rotfl:

[edytowane 13/6/2012 przez aniss]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
14/06/2012 1:24 am  

Już dawno jest wiadomo, że mleko szkodzi, bo przecież skąd byśmy to wiedzieli? Problem w tym, że przemysł mleczno-mięsny jest olbrzymi i zawsze znajdą się lekarze skorzy do poparcia tey o dobroczynności mleka w zamian za sponsoring. Druga sprawa to dochody podatkowe państw, obbowanie rządów przez korporacje, duże dotacje tego przemysłu w ramach "zdrowotnych" akcji. W Polsce przecież rozdaje się dzieciom w szkole mleko, w TV, prasie, radio były w swoim czasie reklamy "Pij mleko, będziesz wielki" itp.

Wszystkim wokół zależy na tym, żeby ludzie chorowali z powodu walorów "zdrowotnych" mleka. Firmy mleczarskie zarabiają krocie, państwa mają podatki od ich dochodów, lekarze są sponsorowani, przepisują leki produkowane przez firmy farmaceutyczne i kuniec ;).

Wiem, że to brzmi jak spiskowa teoria dziejów, ale tak może być ;).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Strona 19 / 30 Wstecz Następny
  
Praca