Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 22 / 30 Wstecz Następny
  RSS

Dalena
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 18
24/08/2012 3:21 pm  

Mleka w czystej postaci nie piję. Jem natomiast nabiał. Ale w przyszłości chciałabym z niego zrezygnować, ze względu na krowy. Zdaję sobie sprawę, że one nie są szczęśliwe.

Daria 🙂


OdpowiedzCytat
Freja
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 13
24/08/2012 7:05 pm  

Piję mleko od czasu do czasu, jem przetwory mleczne- po prostu je lubię.
Mam nadzieję, że kiedyś to wszystko odstawię. Na razie jedynie ograniczam.
Nic na siłę.


OdpowiedzCytat
Nibeneth
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 44
24/08/2012 7:39 pm  

Jestem w trakcie odstawiania mleka i jego przetworów z diety po 6 latach wegetarianizmu. Minął już ponad miesiąc i czuję się dobrze :). Dalej zostaję jeszcze przy wiejskich jajkach i miodzie... wiec nie jest to stricte weganizm, ale i tak ekstra :D. Jednak krowie mleko, tak jak każde inne (oprócz ludzkiego dla noworodków) nie jest odpowiednie dla ludzi (nabawiłam się osteoporozy przez nie :/ ).


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/08/2012 9:34 pm  

Co prawda mleko surowe zawiera więcej bakterii, ale tak, ma zdecydowanie więcej składników odżywczych.

Owsianego używam w proszku, z kartonu nie piłam. U mnie w Rossmannie nie ma tych wszystkich produktów z gatunku zdrowej żywności.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
25/08/2012 3:47 am  

A ja polecam mleko ryżowe o smaku waniliowym. Kupowałam w Roosmanie, ostatnio też firmy Natumi, bardzo dobre do zup "mlecznych", do kakao czy kawy zbożowej. Jak dla mnie zdecydowanie lepsze od sojowego, które zupełnie mi nie pasowało i miało dla mnie fasolowy posmak. Jeśli chodzi o smak to chyba wolę krowie, ale często źle się po nim czułam, więc przerzuciłam się na jogurty i napoje zbożowe, a mleko krowie będzie "od święta" 😉 .
Btw, próbował ktoś mleka owsianego? Porównywalne w smaku do ryżowego?
Chyba rozejrzę się też za jakimś wzbogacaconym o wapń, z tym, że w smaku waniliowym takiego nie widziałam.

[edytowane 22/8/2012 od hipiska]

Mleko owsiane to najlepsze mleko roślinne ever! Ale tylko to marki Natumi. Mają też wzbogacone wapniem, waniliowe i jeszcze o smaku indyjskiego napoju Chai- z ekstraktami korzennych przypraw, czaję się na nie od jakiegoś czasu. 🙂 Z jeżeli chodzi o porównanie- wszystkie mleka zbożowe mają podobny do siebie smak, ryżowe jednak nieco się wyróżnia. Owsiane też, ale od orkiszowego ciężko odróżnić.


OdpowiedzCytat
misza
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 43
13/11/2012 11:23 am  

Od zawsze nie lubię mleka mama nawet czasem opowiada, że jak miałam 3 miesiące to już nie chciałam go pić i miała ze mną problem. Mleko jedynie do kawy ewentualnie czasem kakao.


OdpowiedzCytat
morusek
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 49
18/11/2012 12:58 am  

ja jestem weganka wiec nie pije
jestem glownie z tego powodu ze po wypiciu mleka lub zjedzeniu czegos z niego czuje sie okropnie moj zoladek nie przyjmuju tych produktow a poza tym nie mam potrzeby by je pic po prostu nie mam na nie ochoty


OdpowiedzCytat
Oldek
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 201
15/01/2013 2:31 am  

@ GreenThumbTM
Zwróćcie uwagę jak jest w przyrodzie...

Ano, zwróćmy uwagę:

[i]W latach dwudziestych naszego wieku w wielu miastach Anglii rozpowszechnił się zwyczaj dostarczania przed domy mieszkańców kapslowanych butelek z mlekiem. W butelkach tych, w których dostarczano mleko pełnotłuste, pod samymi kapslami zbierała się śmietanka, która zarówno dla myszy, jak i sikorek była nie lada przysmakiem. I oto w krótkim czasie niektóre sikory ''wpadły na pomysł'' podważania dziobami kapsli i spijania śmietanki - zwyczaj ten rozpowszechnił się szybko, drogą nauki i obserwacji, na całą populację angielskich sikorek i stał się prawdziwą plagą Anglików. Zwyczaj pozostał i wówczas gdy papierowe kapsle zastąpione zostały aluminowymi. Nigdy jednak nie nauczyły się go myszy (dla których jednak - oddajmy im sprawiedliwość - wspięcie się na butelkę byłoby znacznie większym problemem niż dla ptaków). Trudno przypuścić, by spijanie śmietanki z kapslowanych butelek było zachowaniem wrodzonym. [/i]
Marcin Ryszkiewicz - ''Mieszkańcy światów alternatywnych czyli historia naturalna rozumu'' str. 253, ''Wiedza Powszechna'' , Warszawa 1987.

@ Lily
To może pijmy mleko psie, kocie, świńskie - czemu nie? A kobiece do kawy. Ktoś chętny? A czy w naturze zwierzęta jedzą roślin? Jedzą. A piją mleko innych gatunków? Nie piją...

Piją, piją. Jak się okazuje sikorki piją i to z samego rana.

@ Lily
...Więc jest to naturalne, żeby pić mleko od krowy? Nie jest. Dla mnie logiczne.

A dla sikorek widocznie jest to naturalne. Ot, taka sikorkowa logika.

@ Adam.86
Zwierzęta nie piją na wolności mleka innych gatunków, bo nie potrafią,

Sikorki nie piją mleka innych gatunków. Ale to nie dlatego że nie potrafią. One nie piją mleka tylko z tego powodu że wolą śmietankę. 😛

@ fasolencja
a pytałeś się kiedyś kota, czy to sobie chwali?

A co tam jakieś pospolite koty. Ale taka sikoreczka, która codziennie z samego rana zagląda do niejednej butelki to bez wątpienia chwali sobie ich zawartość.

@ Bellis_perennis
Nie ma większej bzdury niż picie mleka przez dorosłe osobniki innego gatunku.

Ta większa bzdura ucieleśniła się w postaci sikorki modrej.

@ aniss
każdy gatunek ma zapotrzebowanie na inny rodzaj mleka...

Ale sikorki nie piją, dlatego ze mają jakieś zapotrzebowanie. One piją bo mają na nie ochotę.

@ aniss
Widzę, że natura ma swoje prawa i swoją logikę.

Czy zwyczaj spijania śmietanki przez sikorki jest zgodny z owymi prawami i logiką natury.

@ aniss
Widzę też, że ludzie nie raz już próbowali działać na przekór prawom natury.

A czy sikorki postępują wbrew swojej naturze?

@ bułek
Wszystkie ogranizmy mleko potrzebują do wzrostu, rozwoju, a później już nie gdy dorosną

Ale to trzeba sikorkom powiedzieć bo chyba tego nie wiedzą.

[b]Chyba właśnie obaliłem jeden z wegańskich mitów [/b] 😛
I razem z uroczymi sikoreczkami rozgromiłem wszystkich wegan. 😛
Bo jak się okazuje nie tylko człowiek pije mleko innych gatunków. Zwierzęta jeśli mają po temu sposobność to też sobie nie odmówią.

największym bohaterem jest człowiek, który zamienia wroga w przyjaciela.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
15/01/2013 4:52 am  

Oldek

Chyba właśnie obaliłem jeden z wegańskich mitów
I razem z uroczymi sikoreczkami rozgromiłem wszystkich wegan. 😛
Bo jak się okazuje nie tylko człowiek pije mleko innych gatunków. Zwierzęta jeśli mają po temu sposobność to też sobie nie odmówią.

Chyba właśnie nie obaliłeś. Wydziobywanie śmietany przez sikorki miało miejsce w nienaturalnym środowisku.

Dla sikorek obojętne czy to będzie śmietana czy masło roślinne. W naturalnym środowisku typu las, gdzie nie ma butelek z mlekiem, sikorki tego nie robią.

Co do myszy: myszy nie potrafią wspinać się po tak śliskich powierzchniach jakim jest powierzchnia szklana ustawiona prostopadle do działania siły grawitacji.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
15/01/2013 10:25 am  

Zgadzam się z Jędrusiem.
Po prostu wychodzi na to, że człowiek "karmi" mlekiem nie tylko koty i psy.

Zwierzęta jeśli mają po temu sposobność to też sobie nie odmówią.

Sensacja, człowiek karmi zwierzęta innymi produktami niż te, które one same zdobywają w naturze, szok! 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
15/01/2013 10:25 am  

Oldek zwierzęta dostosowują się do warunków jakie tworzą ludzie. Ciekawe, że z jednej strony ludzie wywyższają się ponad zwierzęta, podkreślają swoją inteligencję, swoją władzę... a kiedy dochodzi co do czego to zrzucają całą odpowiedzialność właśnie na nie.. te "niższe", "głupsze", "poddane".

"Bo przecież zwierzęta tak robią" ... no litości. W przypadku dzieci też stosujecie ten tok myslenia? "Bo dzieci tak robią" :rotfl:

Zdecydujcie się kto według was jest tu stworzeniem rozumnym i kto powinien być odpowiedzialny. Zwierzęta mają instynkt dostosowany do warunków naturalnych, ale te warunki zostały zniszczone przez człowieka. Nic dziwnego, że dostosowują się do "nowych praw", których prawdopodobnie nawet nie rozumieją... Za to rozumieć powinien człowiek, że mleko nie bierze się z kartonu.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
15/01/2013 11:49 am  

Ale człowiek też nie żyje w swoim naturalnym środowisku.
IMHO jest to droga ewolucji. Miejska dżungla stała się dla wielu gatunków środowiskiem naturalnym.
Nie widzę w tym nic nieprawidłowego, że sikorki piją śmietankę.
W końcu nikt im na siłę do gardła tego nie wlewał.
Takie przystosowanie i już. Skoro po taki pokarm sięgają, znaczy że im służy.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
15/01/2013 12:39 pm  

Skoro po taki pokarm sięgają, znaczy że im służy.

Bzdura. Tego nie wiemy. Zjadają to tylko dlatego, że jest tłuste i kaloryczne. Zimą jeśli wystawić soloną słoninę ptaki będą ją jeść mimo, że sól im zaszkodzi. To samo dotyczy karmienia chlebem łabędzi i kaczek.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
15/01/2013 2:27 pm  

Intuicja pokarmowa to doskonały mechanizm, ale genetycznie cofnięty w czasie wstecz.
Naturalnie boimy się wilków, choć nie ma ku sensownego temu powodu, natomiast nie boimy się gniazdek elektrycznych, choć powód jest.
Obecnie sięgamy po pokarm, którego intuicja nie jest w stanie poprawnie zinterpretować.
Również objadanie się nie przystaje do naszych czasów, gdyż nie potrzebujemy tyle energii, mimo to geny naszych przodków każą nam robić zapasy, chętnie intuicyjnie sięgając po bardzo kaloryczne potrawy.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
15/01/2013 2:39 pm  

No jasne 😎 moja intuicja mówi mi żebym zjadła teraz tabliczkę czekolady i wypiła szklankę coca coli chociaż wcale mi to nie służy :rotfl:

[edytowane 15/1/2013 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Strona 22 / 30 Wstecz Następny
  
Praca