Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co myslisz o piciu mleka ?  

Strona 7 / 30 Wstecz Następny
  RSS

StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 2:40 pm  

o ja cie, dorabiasz ideologię i to jeszcze jaką!
to dlaczego nie piejmy mleka kociego albo szczurzego?
odpowiedź na to pytanie jest prosta-krowa jest zwierzęciem dużym i łagodnym, które łatwo daje sie wydoic, ale jej mleko nie jest przeznaczone dla człowieka-pij sobie mleko na zdrowie, jeżeli Ci smakuje, ale w nikogo nie wmusisz swoich przekonań
nie znoszę takich dyskusji-Twój żołądek jest Twoją sprawą, ale nie wmawiaj nikomu swoich poglądów, dorabiając do nich usprawiedliwienie 😮


OdpowiedzCytat
Kudłacz
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 139
14/09/2008 3:03 pm  

Ja np. piję mleko i może robię źle. Zatem czy ktokolwiek z szanownych forumowiczów jest w stanie jakimikolwiek przesłankami poprzeć to, że mleko źle działa na organizm? Na razie przeczytałem tylko, że jest "przeznaczone"(sic!) dla cieląt, co nie jest kompletnie żadnym argumentem i że jest niezdrowe bo tak. Potrafi ktoś wyszukać jakieś konkretne dane pochodzące z wiarygodnego źródła?

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 3:06 pm  

Kudłaczu chodzi o to, żeby osoby, które lubią mleko piły je ze smakiem, ale nie dorabiały do tego usprawiedliwień i teorii, że mleko jest zdrowe, oglądałeś reportaż tvn w Uwadze? jeśli nie, to koniecznie obejrzyj, link był już podawany wielokrotnie


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/09/2008 4:35 pm  

Jest ok 100 prac naukowych o szkodliwości picia mleka.
Studenci kierunków medycznych powinni wiedzieć jak do nich dotrzeć by się z nimi zapoznać .


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 4:35 pm  

Chyba mamy tu studenciaka, który jak już dostał się na Akademię Medyczną to mu się w głowie poprzewracało i myśli, że skoro w starych podręcznikach tak jest napisane, to musi to być prawda absolutna 😮 Trochę własnego rozumu, panie "farmaceuto"!

Chyba mamy tu mało rozsądną dziewczynę, która myśli, że jak coś jest napisane przez amatorkę w pośledniej gazetce, a potem przepisane na 25 wegetariańskich portalach, to jest to prawda.

Następny uczony...Nie nie czerpię info z TV,i każdy wege wie jak szkodliwe jest mleko.A ty to mozesz sobie je pić nawet cysternami.
Więc żyjesz w tępocie ,niestety za mało nauczyłeś się ,lub nie chciałeś wiedzieć całej prawdy o mleku....

Skąd ten wegetarianin wie? Podaj mi jedno źródło wiarygodnych badań naukowych, które to potwierdzają! Wie z głupich portali internetowych, pisanych przez nieuków dla nieuków. To ty właśnie żyjesz w tępocie.

nastepny, ktory chce uswiadamiac wegetarian i probuje wprowadzic na tym forum rewolucyjne odkrycia, a dodatkowo podkresla, na jakiej to uczelni sie tych cudow dowiedzial. Obok tego, ze zęby nalezy myć pasta z fluorem. Farmaceutyka ma strasznie duzo wspolnego z dietetyka.

No wyobraź sobie, że po prostu na tej uczelni uczą nas fizjologii, biochemii, czy biochemii narządowej (żeby wymienić tylko te sprawy najbardziej związane z tematem) osoby posiadające stosowną wiedzę i dorobek naukowy, profesorowie, doktorzy, a nie pani Ania Szulc z Tygodnika Kulisy, zajmującego się takimi bzdurami, jak "szkodliwość" mleka, czy wychwalanie bioenergoterapii. Aha, koleżanka z roku, absolwentka dietetyki, nie ma nic przeciwko mleku. 😉 I jeszcze jedno - w tym, że mleko jest zdrowe, nie ma niczego rewolucyjnego. Nie naginaj faktów z łaski swojej.

nie znoszę takich dyskusji-Twój żołądek jest Twoją sprawą, ale nie wmawiaj nikomu swoich poglądów, dorabiając do nich usprawiedliwienie

Jeżeli nie znosisz takich dyskusji, to nie musisz się wypowiadać w temacie pod tytułem "Co myślisz o piciu mleka?". (Jak byś nie zauważyła, tytuł tematu zachęca do wypowiadania własnych sądów na temat picia mleka.)


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 4:36 pm  

Jest ok 100 prac naukowych o szkodliwości picia mleka.
Studenci kierunków medycznych powinni wiedzieć jak do nich dotrzeć by się z nimi zapoznać .

Dawaj jedną.
Co to za dziwny zwyczaj, żeby w dyskusji powiedzieć: "Jest tak, jak ja twierdzę, a teraz sobie to sam udowodnij."?

[edytowane 14/9/2008 przez Adam.86]


OdpowiedzCytat
Marines
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 85
14/09/2008 4:42 pm  

Hahah!!!
Dziecko wiedzy!
Powiedz to po co tworzysz tematy,skoro ty wiesz ,że mleczko jest zdrowe.Po co ????Napewno nie czytałeś wszystkich wątków podanych wyżej w linkach.A i napewno to ,stwierdzenie ,że mleko jest niezdrowe nie pochodzi od nas ,tylko od lekarzy-rozsądnych,którzy badali całe zagadnienie kwesti mleka krowiego.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 4:43 pm  

zauważyłam
dlaczego wyzywasz ludzi od "niezbyt mądrych"? nie wiesz co powiedziec?
a teraz słuchaj:
idziesz do biblioteki swojej przecudownej akademii, prawdopodobnie do czytelni prac (choc nie wiem jak to jest na akademiach 😉 ) i szukasz po alfabecie prac o mleku-sposób prosty, szybki i tani
p.s. student farmacji z UJ przeczytał Twe słowa i był zdumiony negatywnie Twoją ignorancją 😉

[edytowane 14/9/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 4:43 pm  

Hahah!!!
Dziecko wiedzy!
Powiedz to po co tworzysz tematy,skoro ty wiesz ,że mleczko jest zdrowe.Po co ????Napewno nie czytałeś wszystkich wątków podanych wyżej w linkach.A i napewno to ,stwierdzenie ,że mleko jest niezdrowe nie pochodzi od nas ,tylko od lekarzy-rozsądnych,którzy badali całe zagadnienie kwesti mleka krowiego.

Mi zarzucasz, że nie czytalem wątku, a sam jesteś przekonany, że to ja go założyłem.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/09/2008 4:47 pm  

Miałam nadzieję ,że się pofatygujesz i sam dotrzesz do źródeł. Na tym polega też studiowanie. Chciałbyś mieć podane na tacy . Nie ma tak łatwo .
Ja wierzę profesorom ,którzy się z nimi zapoznali i opowiedzieli " w skrócie " w wywiadach.


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 4:50 pm  

Dobrze, Ayna i fasolencja, idźcie sobie poczytać o tym, że mleko jest zdrowe.. Odpowiedź tak samo bezsensowna jak wasze.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 4:55 pm  

udzieliłam Ci tylko podpowiedzi, gdzie możesz szukac "sensownych" odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania, a Ty zamiast przyjąc moją uprzejma poradę, rzucasz się, jak za przeproszeniem, wesz na grzebieniu
nie wiem co to za argument, gdzie studiujesz i co, chcesz, to możemy się policytowac, tylko co to da?
oczywistym jest, że mleko sprzedawane w kartonach to prawie same chemikalia, ono nawet w ułamku nie przypomina smaku mleka od krowy, myślałam, że taka wiedza jest oczywista 😮
i z całym szacunkiem, ale zostały Ci podane miejsca, gdzie dowiesz się szczegółow, tutaj nie ma miejsca na wklejanie takich długich tekstów

[edytowane 14/9/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/09/2008 4:56 pm  

Dobrze, Ayna i fasolencja, idźcie sobie poczytać o tym, że mleko jest zdrowe.

O ile takowe prace w ogóle istnieją. 😮


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1011
14/09/2008 5:03 pm  

Powiem krótko : mleko pije i żyje (a jakże!) 😉 Aha, kakao jest pyyyycha 😀

=


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 5:04 pm  

i mięso też jesz-ty jesteś inna kategoria 😛


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 30 Wstecz Następny
  
Praca