Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Semiwegetarianizm  

Strona 11 / 11 Wstecz
  RSS

alken87
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 69
17/06/2010 1:20 pm  

Exactly! 3 strony pisania i zaczynamy przechodzić na odpowiedni tor 🙂

jeszcze trzy i wegetarianie zaczną jeść kurczaki dzięki Twojemu zbawiennemu wpływowi.

ja chyba przejdę na wegenibalizm. będę jadła warzywa i głupich ludzi, bo to ten sam poziom intelektualny i emocjonalny 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/06/2010 12:13 am  

ja chyba przejdę na wegenibalizm. będę jadła warzywa i głupich ludzi, bo to ten sam poziom intelektualny i emocjonalny

Wątpię aby byli smaczni :casstet:

jeszcze trzy i wegetarianie zaczną jeść kurczaki dzięki Twojemu zbawiennemu wpływowi.

Ja już wędzę prosiaka 😉


OdpowiedzCytat
an
 an
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 360
18/06/2010 11:52 pm  

Schemat
ja sie zgadzam z tym co pisal Admin

Piszecie że semiwegetarianizm nie jest wegetarianizmem... i macie rację!!! A czy ktoś twierdzi że jest inaczej?

Niestety twierdzi. Na skutek mieszania terminów semicoś z wegetarianizmem dochodzi do zatracenia rozumienia istoty wegetarianizmu. Mamy tego przykład w czasopismach poruszających temat wegetarianizmu, forach kulinarnych etc. Czytamy sobie oto artykuł o wegetarianizmie, po czym poniżej jako uzupełnienie tekstu podany jest przepis z kurczakiem lub rybą. To zasługa rozpropagowania wszelkich terminologii z semi*, ichti* i pollo* w nazwie.

Nie wszyscy sá tak swiadomi i uczciwi, by przyznawac, ze semi-wege nie jest odmianá wegetarianizmu, i np taka Paulina Holtz która nie jest wegetarianka, jest zapraszana do udzielenia wywiadu w programie o wegetarianizmie jako wegetarianka ...
Natomiast co do tych innych przedrostków ichti- pollo- pesci- - to wszystko jest nowe, jest narzucane przez "dziennikarzy" w ostatnich latach jako odmiany wegetarianizmu, pomimo ze sá to odmiany diety pól-wegetarianskiej a nie wegetarianizmu.
I przez to jak pisal Admin i inni, my wegetarianie mamy czesto problem gdy pytamy o potrawy wegetarianskie, bo wpaja sie ludziom, ze na wegetarianie jedza pewne rodzaje miés.

Tak sobie pomyslalam jeszcze, ze przy okazji tej kampanii reklamowej pro wege o której kiedys pisala Euridice, moznaby wsród hasel przewodnich wyszczegolnic to "Nie jem zwierzát" najlepiej w polaczeniu z rybkami wlasnie:) , moze byc tez symbol rybki wylaniajacej sie z wody przy tym napisie (albo bardziej radykalnie przekreslona ryba na talerzu? )
I myslalam juz dawno o tym, ze moze daloby sie paniá Malgosie Desmond Rzeszutek wykorzystac jakos przy tej kampanii?

ania


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
19/06/2010 1:50 am  

Tylko bez patosu, błagam. A wiejski nie oznacza gorszy 🙂

http://pl.wikipedia.org/wiki/Patos_(estetyka)


OdpowiedzCytat
Schemat
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 13
22/06/2010 11:23 am  

Tylko bez patosu, błagam. A wiejski nie oznacza gorszy 🙂

http://pl.wikipedia.org/wiki/Patos_(estetyka)

Potrzebujesz Wikipedii by zrozumieć patos... a ja głupi myślałem że tego w gimnazjach uczą.


OdpowiedzCytat
tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
22/06/2010 2:04 pm  

Robię mu przysługę a ten się jeszcze oburza. Jak używasz "mądro" brzmiących słów to najpierw poznaj ich znaczenie - przyda się na przyszłość.


OdpowiedzCytat
Schemat
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 13
23/06/2010 3:14 pm  

Robię mu przysługę a ten się jeszcze oburza. Jak używasz "mądro" brzmiących słów to najpierw poznaj ich znaczenie - przyda się na przyszłość.

Nie uważam by patos był "mądro" brzmiącym wyrazem, a jeżeli już taki jest to zapewniam Cię, że znam jego znaczenie bez Twojej Wikipedii.

Pozdrawiam


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
15/09/2010 7:44 pm  

ludzie, dyskutujecie o dwoch roznych rzeczach. [b] slowo [/b] wegetarianizm oznacza postawe, ktora polega na niejedzeniu miesa - niezaleznie od przyczyn. teoretycznie wiec mozna tworzyc semi-, hiper- i megawegetarianizmy. nawet jesli takie slowa nie istnieja to przeciez mozna ich uzywac. w koncu tak powstaja nowe wyrazy i jezyk sie rozwija.

natomiast [b] pojecie [/b] wegetarianizmu odnosi sie do calkowitego wyeliminowania miesa z diety wraz z powodami i skutkami. ma o wiele wezsze znaczenie. tutaj juz nie ma semi- ani innych dziwadel.

dlatego tez nigdy nie dojdziemy do porozumienia. czy wyraz indianin okreslajacy rdzennych mieszkancow ameryki ma sens? czy wyraz "ochudzanie" (nie powinno byc "odgrubianie" ?) ma sens? jezyk opiera sie nie tylko na logice ale tez zaszlosciach historycznych i dziwnych "wyskokach" - jak np. semiwege 🙂

a propos zabijania komarow - moja postawa jest glupia, ale uwazam, ze jesli ktos bez zaproszenia wchodzi do mojego domu to moge go zabic. mam zamek w drzwiach i moskitiere w oknie, a jesli mimo to ktos/cos sie przedostanie bez pytania - biada mu/jej!
(co oczywiscie nie oznacza, ze w kazdym wypadku z tego prawa korzystam)

[edytowane 15/9/2010 przez eRZet]

[edytowane 15/9/2010 przez eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Pietras1988
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 29
26/12/2010 12:37 am  

ten, kto wymyślił nazwę semi-vegetarianizm, powinien dostać Nobla za głupotę... Nikt normalny mi nie wmówi, że jedzenie ryb jest vegetarianizmem... Ryba to też zwierzę, tak więc tym, którzy jedzą ryby i uznają się za vegetarian mówię stanowcze WYPIER...!

http://pl.kurow.wikia.com


OdpowiedzCytat
Strona 11 / 11 Wstecz
  
Praca