Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Film "Alive"- autentyczna historia  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Koniara
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 563
16/04/2008 10:37 pm  

Jeśli to by było z martwego czlowieka to wydaje mi się że zjadła bym, a raczej starałabym się zjeść... chcoiaz jestem prawie pewna ze bym zwymiotowała ;D

Nie wiem czy chodzi o ten film co ja widziałam, ale chyba tak. 'Dramat w Andach'
To chyba to samo, ale że leciało w tv więc pewno jakos inny tytuł.
Film mi się podobał. Był okropny wlasnie z tym jedzeniem mięsa, ale fajny. Widzałam go ze 2-3 razy jaokoś. Podobał mi się

Czy wykonując wyrok na mordercy nie popadamy w błąd, jak dziecko, co bije krzesło, o które się uderzyło?


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 263
16/04/2008 11:39 pm  

Film mi się podobał. Był okropny wlasnie z tym jedzeniem mięsa, ale fajny. Widzałam go ze 2-3 razy jaokoś. Podobał mi się

Fajnie ze sobą polemizujesz ;r... NGC wyprodukowało film dokumentalny dot. tego wydarzenia. Uczestnicy tej tragedii opowiadali że, mimo początkowych oporów, jedli jak zahipnotyzowani nie myśląc już o tym jakie to obrzydliwe. Głód zrobił swoje... jak w ZSRR za czasów stalina

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
17/04/2008 12:22 am  

Filmu w całości nie widziałam ale mniej więcej wiem jak się skończył.Naprawdę bardzo trudno odpowiadać na takie pytanie , człowiek sam siebie chyba do końca nie zna. Przeprowadzona sonda w zderzeniu z rzeczywistością mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.
Dzisiaj też odpowiedziałabym że załączył by mi się pewnie w tej sytuacji instynkt przetrwania i .....
niestety... nie chcę o tym jednak myśleć. Obyśmy nie musieli tego nigdy w życiu doświadczyć ! :scared:


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
17/04/2008 1:31 am  

cóż, jeśli chodzi o ten temat to ja to widzę mniej więcej tak, że za złe i nieetyczne uważałabym zabijanie ludzi na mięso. jednak zmarłym kolegom raczej nie przeszkadzało to że, niejako dzięki nim, inni przetrwali. trudno pamiętać o wegetarianźmie jeśli w promilu kilkuset kilometrów nie ma nic do jedzenia z wyjątkiem naszych martwych znajomych, że tak się wyrażę. w takiej sytuacji jest oczywiste że należy przede szystkim walczyć o przetrwanie. nie chciałabym dowiedzieć się jaką decyzję bym podjęła. czasem lepiej nie wiedzieć o sobie wszystkiego.

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
azizan
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 118
17/04/2008 2:19 am  

Film mi się podobał. Był okropny wlasnie z tym jedzeniem mięsa, ale fajny. Widzałam go ze 2-3 razy jaokoś. Podobał mi się

Fajnie ze sobą polemizujesz ;r... NGC wyprodukowało film dokumentalny dot. tego wydarzenia. Uczestnicy tej tragedii opowiadali że, mimo początkowych oporów, jedli jak zahipnotyzowani nie myśląc już o tym jakie to obrzydliwe. Głód zrobił swoje... jak w ZSRR za czasów stalina

nie tylko w ZSRR, u nas też. ale fakt, tam to chyba wystąpiło na szerszą skalę...

??
tzn, co masz na myśli?

chodzi o tak zwaną zasadę odwróconego dekalogu. ludzie zamykani w łagrach czy obozach koncentracyjnych nie otrzymywali pożywienia. z czasem wszystkie te reguły którymi kierujemy się normalnie, straciły sens, i dochodziło do momentów że matki jadły własne dzieci, a szczury to był "przysmak".

Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie.


OdpowiedzCytat
Likwidator
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 263
17/04/2008 4:32 am  

Nie tylko w łagrach, obozach koncentracyjnych czy na Syberii, również w dużych miastach z powodu rabunkowej[dosłownie] gospodarki kraju ludzie jedli co popadło od skórzanych pasków i butów aż po psy, koty i wszystko co sie dało złapać. Dochodziło nawet do sytuacji że ludzie walczyli między sobą o ciała sąsiadów ktòrzy właśnie poumierali

20 years from now you'll be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca