Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

musli i inne płatki  

  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
24/05/2008 9:54 pm  

właśnie borykam się z tym problemem czy wegetarianie moga je jeść wiem że jest artykuł o tym czytałąm go faktycznie nie pisze jakiego tłuszczu użyli ale może powiecie mi jakie mogę jeśc polecie jakaś firmę , kocham musli krunchy czy ich mi nie wolno , i co z innymi płatkami kukurydzanymi np ?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
24/05/2008 11:54 pm  

musli można samemu zrobić. zmieszać swoje ulubione bakalie i płatki owsiane i gotowe.

co do reszty do pozostaje czytanie składów.
ja nie kupuję płatków ale wiem, że np tesco ma płatki śniadaniowe przeróżniste odpowiednie dla wegetarian. są oznaczone zielonym znaczkiem z "V".


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/05/2008 3:47 am  

Wklejam przepis na granolę Nigelli Lawson:

½ kubka kakao najlepszej jakości
4 ½ kubka płatków owsianych
1 kubek nasion słonecznika
¾ kubka nasion sezamu
¾ kubka musu jabłkowego
2 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka imbiru
⅓ kubka syropu z brązowego ryżu lub syropu z jęczmienia
¼ kubka miodu
¾ kubka brązowego cukru
2 kubki fistaszków
1 łyżeczka soli koszernej
2 łyżki stołowe oleju słonecznikowego

Podgrzej piekarnik do ok. 150˚C

Zmieszaj wszystko w dużej misce. Rozprowadź miksturę w formie i piecz 40 min.-1 godz., przewracając w połowie pieczenia. Kiedy wystygnie przełóż do szczelnego pojemnika.

Oczywiście możliwe są modyfikacje 🙂
Ja wybieram musli z płatków, orzechów i suszonych owoców, bez dodatku cukru czy syropów - po prostu trzeba czytać składy...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Paulineq
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 17
04/06/2008 10:04 pm  

Moje musli:

3-4 łyżki płatków owsianych;
5-6 łyżek jogurtu naturalnego;
jakieś owoce: truskawki, banany jabłka;
różne bakalie;
jeśli ktoś chce to łyżeczka miodu.

Wszystko mieszamy i gotowe. Czasem płatki zostawiam na jakiś czas w wodzie, czasem jem takie po prostu wysypane z opakowania 😉


OdpowiedzCytat
  
Praca