Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Obroncy zwierzat/ weganie przezyli pieklo w amerykanskim wiezieniu   

Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  RSS

Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
10/09/2008 1:31 am  

Ensifer, bardzo mądrze napisane 😀
Ja tylko dodam, że alkohol to nie tylko śmierć na drodze czy coś takiego. Powinniśmy dodać, że w wielu domach powoduje on patologie. Wiem jak to działa, bo moja matka od jakiegoś dłuższego czasu zaczęła pic więcej. I w końcu nie wytrzymałam mieszkając z nimi (nią i rodzeństwem) pod jednym dachem. Ciągłe awantury, w zeszłe wakacje chciali nam prąd i gaz odłączać, bo rachunki zapłacone nie były (dodam, że gaz wynosił 50 zł!!!). Wcześniej mówiłam mojej matce, że jak będzie pić zamiast płacić rachunki, to sięźle skończy. Co ona na to? "to jest jedyna przyjemność w życiu jaka mi pozostała". Litości :(( Niestety później to było juz tylko gorzej.A najgorsze było to, że moja starsza siostra nie widziała problemu, tylko jeszcze jej ten alkohol kupowała 😮
A o narkotykach sięjuż nie wypowiem, bo już powiedziała chyba za dużo 😡

Wszystko jest ok, dopóki jest używane w umiarze 😉

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Kudłacz
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 139
10/09/2008 12:15 pm  

Z całym szacunkiem, ale to są bzdury i jakieś cuda na kiju (szczególnie zdanie o prewencji). Jest dowiedzione, że człowiek pod wpływem alkoholu i narkotyków zachowuje się zupełnie inaczej, niż normalny! Prosze, dogadaj się z osobą, która ma 5 promili alk. we krwi, albo z narkomanem na haju. Życze powodzenia.

Cóż, każda substancja działa inaczej, pod wpływem używek z grupy amfetamin niektórym wyostrza się refleks i zmniejsza czas reakcji. Ale ja zupełnie nie o tym. Po zażyciu subtancji odurzających prawdopodobieństwo spowodowania wypadku jest większe ale to jeszcze nie jest przestępstwo! Po prostu nie uznaje prewencji w stosunku do ludzi.

zresztą za narkotyki również - cała masa skutków ubocznych, śmiertelne zatrucia, przestępstwa popełniane pod ich wpływem, etc.

Szanowny Enisferze ja bardzo proszę by nie wrzucać wszystkich substancji do "jednego wora". Nie ma przypadków "śmiertelnego zatrucia" LSD albo THC. Nie wyobrażam też sobie żeby ktokolwiek mógł popełnić przestępstwo pod wpływem marihuany (niektórzy wiedzą dlaczego 😛 ) Poza tym, co z tego, że ktoś się śmiertelnie zatruje? Ćpun jest świadomy zagrożenia i jeżeli się na nie decyduje ponosi konsekwencje. Powtarzam w wolnym państwie wolny człowiek ma prawo pogarszać stan swojego zdrowia albo i się zabić.

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
10/09/2008 5:43 pm  

Powtarzam w wolnym państwie wolny człowiek ma prawo pogarszać stan swojego zdrowia albo i się zabić.

Sam napisałeś : dura lex, sed lex. Jak to nie będzie zabronione to na mój gust możesz nawet przedawkować. 😉

=


OdpowiedzCytat
caliban
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 91
10/09/2008 6:57 pm  

O ile zdecydowanie zgadzam się z Kudłaczem co do szkodliwości (a raczej jej braku) trawy i niektórych innych narkotyków, oraz bezsensowności "war on drugs" i delegalizacji używek w ogóle, o tyle nie zgadzam się co do jazdy "pod wpływem". O ile bowiem prawo do stosowania dowolnych narkotyków leży zasadniczo w zakresie wolności osobistej, o tyle jazda samochodem, latanie samolotem, operowanie koparką czy dźwigiem et cetera po alkoholu stwarza REALNE zagrożenie dla otoczenia, a zatem leży poza granicą normalnego zachowania.


OdpowiedzCytat
Avraxis
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
12/09/2008 1:54 am  

I te dwie rzeczy należy rozdzielić. Jeżeli pijany kierowca rozjedzie człowieka to oczywiście jest przestępstwo. Ale nie można karać człowieka za to, że może komuś wyrządzić krzywdę. Prewencja dąży do tego by pozamykać ludzi w pokojach bez klamek by nie robili sobie i innym krzywdy. Dorosły człowiek tym się różni od reszty zwierząt, że w pełni odpowiada za swoje czyny. Można posiadać nóż ale nie można nim dźgać ludzi.[edytowane 9/9/2008 przez Kudłacz]

Jestem za karaniem ludzi za zachowania destrukcyjne. Czy tego chcesz, czy nie, jeżdżenie po pijaku jest takim zachowaniem. Chodzenie z nożem czy pistoletem po ulicy? Myślisz, że ci na to pozwolą? A już szczególnie, jeśli jesteś pijany. Inna sprawa, że ten nóż czy pistolet wykryją dopiero, jak kogoś tym dziabniesz.

Co do narkotyków - nawet jeśli nie popełnisz przestępstwa pod wpływem narkotyków, to chyba nie zdajesz sobie sprawy, w jaki sposób wielu narkomanów zdobywa pieniądze, żeby sobie te narkotyki kupić. Narkotyki są czynnikiem mocno kryminogennym i tego nie zmienisz. Tak samo alkohol.

Też uważam, że jeśli ktoś chce się zabić, to może, przynajmniej procent idiotów w społeczeństwie by się znacznie zmniejszył, bo by się sami pozabijali, ale nie mogą tego robić kosztem innych.

Nie uznajesz prewencji wobec ludzi? A chciałbyś być przejechany przez pijanego kierowcę? Bo ja nie.

[edytowane 11/9/2008 przez Avraxis]

[edytowane 11/9/2008 przez Avraxis]

Nieżyciowy aspołeczniak


OdpowiedzCytat
Kudłacz
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 139
12/09/2008 3:22 pm  

Co do narkotyków - nawet jeśli nie popełnisz przestępstwa pod wpływem narkotyków, to chyba nie zdajesz sobie sprawy, w jaki sposób wielu narkomanów zdobywa pieniądze, żeby sobie te narkotyki kupić. Narkotyki są czynnikiem mocno kryminogennym i tego nie zmienisz. Tak samo alkohol.

I to już jest paranoja. Nie można czegoś zabraniać tylko dlatego, że ktoś by zdobyć na to fundusze może popełnić przestępstwo. Każda przyjemność jest kusząca i może uzależnić, a nie sposób zabronić przyjemności. To, że jakiś dresik napada w bramie przechodnia, żeby ukraść mu pieniądze na markowe ciuszki albo nowy telefon nie może przemawiać za tym by zabroniono sprzedaży tych towarów. Ponadto gdyby narkotyki były legalne kosztowały by znacznie mniej. Już zresztą teraz paczka Acodinu to wydatek rzędu 5,50zl tyleż samo "drops".

[edytowane 12/9/2008 przez Kudłacz]

Przekroczyliśmy granice tak daleko, że jedynym co nas chroni jest fakt, że nikt z dzierżących władzę nie da wiary w to co robimy


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
12/09/2008 3:29 pm  

I to już jest paranoja. Nie można czegoś zabraniać tylko dlatego, że ktoś by zdobyć na to fundusze może popełnić przestępstwo.

wyjątkowo muszę się zgodzic z panem K.
co nie oznacza, że jestem za narkotykami.
pytanie tylko, co nim jest a co nie.

[edytowane 12/9/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
Deleted
forumowy expert
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1011
12/09/2008 7:16 pm  

Wiesz, rzadko się słyszy o kradzieży dresów, co innego np. narkotyków, alkoholu i papierosów. To nie jest paranoja, po prostu człowiek pod wpływem narkotyków i alkoholu nie jest sobą, nie kontroluje sie, zrobi wszystko dla kolejnej flaszki czy działki. To się dzieje codziennie - ludzie kłamią, kradną, nawet zabijają. Nie można tego lekceważyć mówiąc, że to sprawa każdego człowieka z osobna, bo to nieprawda.

=


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
13/09/2008 1:46 am  

Kiedys zostałam okradziona przrz osobę, która teoretycznie nie powonna tego zrobić, tylko dlatego, żeby ta osoba i jej banda mieli na papierosy, alkohol i maryśkę czy LSD (bądź cokolwiek innego, co wtedy brali) 😡

O pijakach, którzy mnie zaczepiają na ulicy jużnie wspomnę 😡

Kudłacz, czy Cienie ktoś kiedyś wyzywał, groził Ci? Bo mnei tak 😡 I nikt mi nie wmówi, że alkohol czy narkotyki są ok. 😡

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Avraxis
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
13/09/2008 1:46 am  

Paranoją jest porównywać narkotyki do markowych ubrań. Gdyby ubrania były czymś kompletnie niepotrzebnym do życia, tak jak narkotyki ORAZ powodowały taki sam wzrost przestępczości, co narkotyki, to przecież byłyby nielegalne.
Ale wiesz co? Tak nie jest. Ubrania są potrzebne, by normalnie funkcjonować, czy nie, nieważne już, czy markowe, czy nie. Poza tym nie udowodnisz mi, by markowe powodowały taką samą przestępczość, co narkotyki. No i ubrania nie ogłupiają przy użytkowaniu.
No i nie odpowiedziałeś mi na pytanie, czy wolałbyś, by potencjalny pijak trafił do więzienia po przejechaniu cię, czy przed.

[edytowane 12/9/2008 przez Avraxis]

[edytowane 12/9/2008 przez Avraxis]

Nieżyciowy aspołeczniak


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
13/09/2008 7:14 pm  

Ubrania przewiewne, kuse, ogólnie nie chroniące przed złą pogodą nie są potrzebne.

A wracając do tematu, to dziwię się, skąd nagle zainteresowanie deportacją tej pary. Przecież nie ma w tym nic sensacyjnego...


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
13/09/2008 8:30 pm  

Sama deportacja sensacją nie jest, ale fakt, ze deportowanych jest dwóch ekologów 😉 A ubrania przewiewne potrzebne są w lato 😛

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 1:10 am  

Wcale nie są potrzebne. :p To tylko kaprys. :p


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
14/09/2008 1:12 am  

nie no, jasne, lepiej chodzic w lato, podczas 30-stopniowych upałów w swetrach, śmierdziec i przegrzewac organizm, bo to tylko kaprys 😛


OdpowiedzCytat
Adam.86
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 29
14/09/2008 1:51 am  

Lepiej chodzić bez ubrań, ale jeżeli ktoś odczuwa potrzebę pokazania społeczeństwu jak bardzo szanuje jego zasady, albo chce się zakamuflować, to niech się ubiera.

Może odrobinkę przesadzam. 😉


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 5 Wstecz Następny
  
Praca