Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Idiotyczne reality  

Strona 8 / 10 Wstecz Następny
  RSS

drop
 drop
rozmówca
13/06/2009 3:21 pm  

i znów jak co roku, dwa dni temu, ludzie tradycyjnie zbudowali ołtarz ze świętym obrazem i ścieli 4 młode brzózki; to nie jest offtop tylko pytam siebie czy nie zaprzestałem przedszkolnej kontestacji stojąc na ulicy z dzwonkiem jako mim i koniec kariery awangardowego teatru, jakim kilka lat starał się być; może jestem już tylko biurwą w tym przedszkolu, pogodzoną z tą rzeczywistością w tym ludzkim niebie-piekle, przedskolu, w którym dzieci mają czysty umysł, czyste spojrzenie na otaczający świat, nie zatracili intuicyjnego kontaktowania się z rzeczywistością skomplikowaną naszej cywilizacji tak uparcie niszczącej naszą Matkę Ziemię

OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
13/06/2009 3:56 pm  

Za to o gimnazjum nic nie mogę powiedzieć bo ... nic nie pamiętam 🙂 😀 😮 🙁 . Powyżej smutek, zgroza i sromota ... początek nauki, która nigdy się już nie skończy 😡 🙁 ...

I tym sposobem przedstawiłem moje smutne i skromne życie w pigułce 🙁

mn

OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
13/06/2009 4:26 pm  

na jakich studiach teraz jesteś? czy zaniechałeś jednak systemowej edukacji?
nasz wielki nauczyciel, dgy wszyscy spodziewali się, że zacznie mowę nauczania, najpierw długo milczał, całe zgromadzenie było zaskoczone, a potem tylko podniósł kwiat i odszedł. Nie zatraćmy swojej dziecięcej świerzości, akżdy z nas ma w sobie to dziecko, pozwólmy mu żyć. Niech zajmuje się twórczością, nie lgnijmy dla wygody i pozornego bezpieczeństwa w konformizm.

[edytowane 13/6/2009 przez drop]

OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
13/06/2009 4:54 pm  

Co chwila mam myśli o zaniechaniu systemowej edukacji 🙁 ... rzucić wszystko w diabły, za rekrutować się na jakimś statku i żeglować ku wschodzącemu słońcu 😉 ... ahhhh

mn

OdpowiedzCytat
Wege-mewka
bywalec
13/06/2009 5:29 pm  

Widzę, że z tematu idiotycznego reality przeszliśmy na temat o szkole. ; ))
Ja do przedszkola chodziłam około miesiąca... 😉 I to było straszne ! Przedszkola są be. ; ]

OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
13/06/2009 8:55 pm  

moze niekoniecznie zeszlismy z glownego watku, bo to przeciez dzieci zabijaly kury reality idiotycznym; mozna ten temat badac doglebnie, dociec przyczyny takich dzieciecych zachowan, troche samemu pobyc tym dzieckiem wracajac do wlasnych doswiadczen, jakby wspolodczuwac swiat dzieciecy nie tylko z poziomu osadow, ocen; czesto korzeni Naszych zachowan mozemy dotrzec przez badanie bez osadzania, swoich dziecinnych czasow;
Ja bym nie poslal swojego dziecka do przedszkola.
Poza tym z mojej wiedzy, to dziecko do 5-tego roku zycia z matka byc powinno, z taka matka, ktora tez miala pozytywne relacje w domu w najmlodszym okresie zycia.
Czy w USA dzieci tez chodza do przedszkoli? Wiemy cos o tym?
🙂

OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
13/06/2009 9:28 pm  

Poza tym z mojej wiedzy, to dziecko do 5-tego roku zycia z matka byc powinno, z taka matka, ktora tez miala pozytywne relacje w domu w najmlodszym okresie zycia.

albo z tatusiem, prawda?
tylko kto będzie zarabiał na to dziecko?
a jeśli matka czy też ojciec nie miało w domu pozytywnych relacji w najmłodszym okresie życia? to znaczy, że nie może być rodzicem? czyli np.ja nie mogę mieć dzieci?
o tym USA to już nie wspomnę

przedszkola to świetna sprawa,dzieci się tam socjalizują i uczą się żyć w społeczeństwie, dzielić zabawkami itd, jednakowoż każda osoba odpowiedzialna za psychikę oraz wychowanie tak młodych ludzi powinna być gruntowanie w tym kierunku przeszkolona i przechodzić rygorystyczne testy (podobnie nauczyciele), żeby nie było potem takich psychopatycznych ropuch,z jakimi ja się w przedszkolu spotkałam. no i,rzecz jasna,osoby te powinny być należycie wynagradzane,nie tak jak teraz

podstawówka u mnie była świetna,na moje ADHD miałam papieryvi chodziłam na terapię, katie, Twoja mama nie ma racji, nie faszerowali mnie żadnymi lekami 😮
gimnazjum było jeszcze lepsze, a liceum to już chyba najlepszy czas mojego życia, aczkolwiek teraz jest równie cudnie 😀

OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
13/06/2009 9:41 pm  

początek nauki, która nigdy się już nie skończy 😡 🙁

W gimnazjum zaczęły się dla mnie najlepsze lata mojego jakże krótkiego na razie życia:D Skończyłam akurat liceum i teraz dopiero czuję, że czeka mnie początek nauki... Gimnazjum i liceum to sobie można było jeszcze trochę przebimbać (wydaje mi się, że to trafne określenie:) ). A studia... Się zobaczy:)
A jesli chodzi o wiek przedszkolny, to wydaje mi się, że dziecko powinno mieć kontakt z innymi dziećmi. Co nie znaczy, że każde. Rodzice powinni przyglądać się uważnie swojemu dziecku, bo przecież każde jest inne. Nie można zmuszać maluchów do przebywania z rówieśnikami, ale może czasem warto spróbować posłać je do przedszkola:)

Wiem, fasolencjo, że moja mama nie ma racji i to nie tylko w tej sprawie 😀

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie

OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
13/06/2009 10:28 pm  

Dzieci powinny poznawać trudności i wszelakie inne problemy od małego, inaczej będzie groziła nam epidemia ludzi bez jakiejkolwiek odwagi 🙁 czy instynktu przetrwania. I żadne kursy survivalowe potem nie pomogą:P. Poza tym jeśli chciałbyś na przykład moją obecną postawę determinować moimi doświadczeniami z dzieciństwa:o, to z ręką na sercu muszę przyznać, że nigdy nie poszedłbym w stronę wegetarianizmu:P. Zresztą do dzisiaj dla mnie jest to zagadką 😉

Kto będzie zarabiał na dziecko? - Co za materialistyczne podejście do życia, tak niszczące nasze obecne społeczeństwo:mad:.

mn

OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
13/06/2009 11:01 pm  

Co do USA, to tam sytuacja jest nieco inna - przedszkola są bardzo elastyczne, można zapisać dziecko na 2, 3 dni w tygodniu, na pół dnia lub na cały dzień, godziny przedszkola z reguły 6:30 rano do 6:30 wieczorem - dzieci mają swoje opiekunki i jednocześnie chodzą do przedszkola. Ale w amerykańskim programie NBC przyznano, że dzieci, które chodzą do centrów dziennej opieki chorują na grypę 12 razy częściej niż dzieci, które są wychowywane w domu 😛

OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
14/06/2009 3:17 am  

Skoro powyższy temat zszedł nie na temat a o przedszkolu i dotyczy dzieci, pozwolę sobie wstawić prawidłowość psychologiczną Dorothy Notle dotyczącą wychowania dzieci.

[i]Gdy dziecko żyje wśród ciągłej krytyki
- uczy się potępiać.
Gdy dziecko żyje w atmosferze surowości
- staje się agresywne.
Gdy dziecko jest stale wyśmiewane -
staje się nieśmiałe.
Gdy dziecko jest stale zawstydzane -
ma nieustanne poczucie winy.
Gdy dziecko przebywa w atmosferze
tolerancji - uczy się wytrwałości i
cierpliwości.
Gdy dziecko doznaje zachęty - uczy
się cenić swoją godność.
Gdy dziecko spotyka się z uczciwością - uczy się sprawiedliwości.
Gdy dziecko czuje się bezpiecznie -
uczy się darzyć zaufaniem.
Gdy dziecko spotyka się z aprobatą -
uczy się znajdowania miłości w świecie.

[/i]

OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
14/06/2009 3:39 am  

ja tylko dodam, że nie mam własnych dzieci i nie miałem; ale to nie wyklucza pomagania dzieciom, tak myślę, no chociażby nawet podczas występów, gdzie uznano terapeutyczne działanie postaci clowna w wersji chaplinowskiej i sposobie grania ulicznym czyli commedy dell'arte; mam nadzieję, ze przydałem się dzieciom i chętnie jeszcze służę pomocą

Ale w amerykańskim programie NBC przyznano, że dzieci, które chodzą do centrów dziennej opieki chorują na grypę 12 razy częściej niż dzieci, które są wychowywane w domu
Otóż TO

OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
14/06/2009 1:31 pm  

Kto będzie zarabiał na dziecko? - Co za materialistyczne podejście do życia, tak niszczące nasze obecne społeczeństwo.

Hm. Cóż za święte (i niemądre) oburzenie ! Nie sądzisz, osobniku o jakże wiele mówiącym nicku pmk, że rodzice powinni jednak mimo wszystko troszczyć się o zapewnienie bytu swemu dziecku? A propos matek, które powinny siedzieć w domu z dzieckiem - mało kto wytrzymałby tyle czasu z dzieckiem, tym bardziej, jeżeli ma jakieś życiowe cele i ambicje (poza rodziną).
Wracając do pieniędzy- -owszem, to okrutne, że mając dziecko trzeba myśleć o pieluszkach, zabawkach, kosmetykach, jedzeniu, ubraniach i masie innych rzeczy z kosmosu, których potrzebuje mały człowiek. How cruel.

OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
14/06/2009 3:26 pm  

Dyzio, zauważyłeś, że w cytowanym przez Ciebie tekście nic nie ma o tym, że najlepiej dla dziecka jak przebywa cały czas z mamą?
; teraz jestem adwokatem dla tych dzieci, które są w rozpaczy jak matka zostawia je na pastwę cierpienia w domu a one mają mniej niż 5 lat; wyobraź sobie sytuację, że jesteś takim maluszkiem, zasypiasz utulony przez mamusię, mamusia Cię wkłada do kojca i spokojnie wychodzi na ploteczki do koleżanki a Ty nagle budzisz się i wołasz mamę, i nikogo nie ma w domu, bo tatuś poszedł do pracy; czy nie odczuwasz szoku i przeażenia wielkiego nie do opisnia?
te wszystkie zasady są dobre jeśli to mama, która nie opuszcza Cię, przestrzega, jeśli jej intuicja tego bez uczenia się ich, nie podpowie sama, tak ja uważam, Dyziu kochany:)

A co myślicie o nosiłkach, które mama używa, gdy chce wyjść z domu i bierze dziecko, albo nawet w domu?
Widziałem to gdzieś nie w Polsce, że mama zajmuje się pracami domowymi a dziecko wtulone w nią słyszy cały czas bicie jej serca i czuje jej ciepło i oddech, miękkość jej ciała i głos jej od środka:)
Czyż nie jest to dla maluszka normalna i naturalna w ogóle sytuacja i że tak mają też małpy, i to w porządku dla równowagi psychicznej i prawidłowego rozwoju w tym wieku?:)

[edytowane 14/6/2009 przez drop]

OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
14/06/2009 5:50 pm  

Zgadzam się, że nosidełka o których mówisz, drop, są świetnym pomysłem:) - szczególnie mając tu na uwadze małpy :D, a malutkie dziecko rzeczywiście potrzebuje dużo matczynego ciepła. Przykład podany przez ciebie, o pozostawieniu na pastwę losu jest jak dla mnie ekstremalny ;), chociaż na pewno zdarzają się takie sytuacje.
Nie można trzymać dziecka tylko przy matce w nieskończoność, bo jak już zdążyliśmy ustalić dziecko w wieku przedszkolnym uczy się "jak żyć". To prawda, że w pierwszych etapach życia to rodzice powinni stanowić przykład, ale pewnych rzeczy każdy musi nauczyć się sam, z pomocą "czynników zewnętrznych". Poza tym gdybym ja miała uczyć się zasad życia od mojej mamy (nikomu oczywiście nie ubliżając), to na pewno nie byłabym dzisiaj tym, kim jestem, a już tym bardziej, podobnie jak pmk, wegetarianką:)

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie

OdpowiedzCytat
Strona 8 / 10 Wstecz Następny

Praca