Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy zjedlibyście mięso...?  

Strona 1 / 4 Następny
  RSS

tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
05/12/2008 10:31 pm  

taki glupia myśl przyszla mi do głowy... czy ktoś z Was zjadłby mięso wiedząc, że zwierzę nie zostało zabite w tym celu tylko zmarło śmiercią naturalną?

[edytowane 5/12/2008 przez tcioflove]


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
05/12/2008 10:54 pm  

Nie zjadłabym. Nie jem zwierząt zamordowanych, dlaczego miałabym jeść padlinę? Nie jem mięsa, bo nie uważam, żeby było mi jakoś szczególnie niezbędne do życia, nie ważne jaką droge przebyło, zamin trafiło na talerz..

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
05/12/2008 10:57 pm  

Wiesz- niektórzy mięsa nie jedzą ze względu na cierpienie zwierząt i nie chcą się do tego przyczyniać. Ja też bym nie zjadła. trupów jeść nie zamierzam.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/12/2008 10:59 pm  

A po co?
Mięso zjadłabym, gdybym umierała z głodu, a nie dlatego, że ktoś umarł.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/12/2008 11:15 pm  

taki glupia myśl przyszla mi do głowy... czy ktoś z Was zjadłby mięso wiedząc, że zwierzę nie zostało zabite w tym celu tylko zmarło śmiercią naturalną?

Moje pierwsze skojarzenie: padło bo było chore albo ze starości.... FUJ :oo:
Jakoś zmarłego człowieka też bym nie tknęła.

Mięso zjadłabym, gdybym umierała z głodu, a nie dlatego, że ktoś umarł

Na szczęście na razie nam to nie grozi 😮


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
05/12/2008 11:16 pm  

Prawdpodobnie tak jak Lily napisala wyzej, ale sytuacja w dzisiejszych czasach raczej nei sprowadza nas do tak drastycznych rozwiazań sytucji zyciowych. Wiec nie , nie zjadlabym.


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
06/12/2008 12:04 am  

nie zjadłabym, bo po co? zresztą, nie jestem hieną 😉 chyba, że bym naprawdę [b]musiała [/b]


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
06/12/2008 12:07 am  

Wiesz- niektórzy mięsa nie jedzą ze względu na cierpienie zwierząt i nie chcą się do tego przyczyniać. Ja też bym nie zjadła. trupów jeść nie zamierzam.

Oczywiście, że nie jest mi obojętne ich cierpienie. Tych powodów oczywiście każdy z nas ma dużo. 😉

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
06/12/2008 7:19 pm  

ale po co to jeść?

nie, nie zjadłabym.


OdpowiedzCytat
Devaa
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 119
07/12/2008 2:49 am  

jakbym wiedziala ze nie cierpialo to bym zjadla ale nigdy nie ma tej pewnosci, wiec nie ma co


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
07/12/2008 3:19 pm  

nie zjadłabym 😛 nie widzę sensownego argumentu za tym żeby jeść mięso-niezależnie od sposobu w jaki zwierzę umarło...

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Linek
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 103
07/12/2008 4:17 pm  

Człowieka też bym nie zjadła tylko dlatego, że "padł". Nie widzę żadnej różnicy. I nie myślę o tym co bym zrobiła, gdybym znalazła się w takiej sytuacji jak postaci z powieści i nowel Londona, bo to tak jak gdybym dopuszczała możliwość amoralnych zachowań tylko dlatego, ze istnieje Inny Świat, taki jak u Herlinga-Grudzińskiego. Muszę myśleć jak powinnam postępować tu i teraz.


OdpowiedzCytat
adamrozew
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 524
07/12/2008 5:11 pm  

Linek
W 100% się z tobą zgadzam. U mnie podobnie.


OdpowiedzCytat
nova.nike
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 173
09/12/2008 12:44 pm  

Nie. To czy zwierzę żyje czy nie, nie ma znaczenia. I tak nalezy mu się szacunek, a więc na pewno nie zjedzenie go tylko pochowanie.

supergirl;)


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
09/12/2008 3:26 pm  

W moim światopoglądzie nastąpił przełom parę lat temu i nie wyobrażam sobie od niego odwrotu. Nigdy więcej ! brrr...
Znając mentalność ludzką to gdyby był popyt na padłe zwierzęta , zaczęto by podawać zdrowym jakieś świństwa by padły. 😉


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 4 Następny
  
Praca