Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

"wegefakty", czyli co pisze Onet o wege  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
20/03/2009 2:05 pm  

znalezione dziś na portalu Onet. Wegefakty, które pokazuję jedynie jeden punkt widzenia dotyczący wegetarianizmu. A do tego jako najlepsza formę uznaję się semi "wegetarianizm":o
http://gotowanie.onet.pl/1548480,1,artykul.html

[edytowane 20/3/2009 przez JAGA]


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
20/03/2009 2:59 pm  

"jako wegetarianka przytyłam 10 kg
przemyślcie dobrze, czy warto. taka dieta nie jest dla każdego. ja mam grupę krwi 0 i powinnam jeść mięso. nie jadłam go przez 6 lat, za to [b] opychałam się słodyczami, bo brakowało mi składników odżywczych[/b]. teraz ważę 60 kg przy 171 cm wzrostu, a jem głównie golonki, smażone żeberka, smalec!"

😮 😀 O tak, słodycze. To jest to! Rzucam swoje ukochane kasze i brokuły na rzecz słodyczy coby mi nie zabrakło "składników odżywczych".

A tak poważnie: nie walczyć na internetowych portalach.
Świadczyć sobą. 😉


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
20/03/2009 3:07 pm  

Po pierwsze autorka artykułu pomyliła dzień dzisiejszy z 1 października a po drugie mam prośbę. Jak ktoś z Was ma wejście do WKIPEDII to proszę zamienić słowo [b] semiwegetarianizm[/b] na[color=red]semidieta.[/color] 🙂


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
20/03/2009 3:45 pm  

bardzo dobra propozycja Dyziu. Tłumaczenie ludziom. że jedzenie ryb nie ma nic wspólnego z wegetarianizmem jest już nużące.
"A tak poważnie: nie walczyć na internetowych portalach.
Świadczyć sobą" -mądrze powiedziane Ktośku, zgadzam się z Tobą 😉


OdpowiedzCytat
naiada
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
20/03/2009 5:16 pm  

Wiecie co...ja to nie mogę czytać takich głupot bo mi się gorzej robi:/ Nawet jak jadłam mięso to zawsze podziwiałam wegetarian za ich siłę, że potrafią żyć inaczej. Nie rozumiem skąd się bierze ta wrogość niektórych, że -cytuję z komentarzy artykułu_" jak można żreć zieleninę bez mięsa -trzeba być chorym ... "ja już nie wdaję się w dyskusję...to ich wybór, ich decyzja...nic mi do tego...tyle ile moge to zmieniać siebie...a ci co nie widzą problemu w jedzeniu mięsa muszą żyć będąc "grobami martwych zwierząt"

co do przytycia to ja też przytyłam choć mam zbilansowaną dietę...po prostu...zmiana diety zaskutkowała zmianą metabolizmu...nie mówię, że dobrze mi z tym...ale nie zamierzam wracać do mięsa...a nad kilogramami popracuję większą ilością ruchu i tyle:)

naiada


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
20/03/2009 5:30 pm  

A ja z rozpędu przejrzałam jeszcze inne artykuły na tym portalu.

I tak oto : " Na liście sekt opracowanej przez dominikanów znalazł się m.in. miesięcznik Wegetariański Świat. W wydanej przez zakon książce o tym jak rozpoznać ,że dziecko trafiło do sekty ,autor wskazuje na ważny symptom - odmawia jedzenia mięsa " 😮


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
20/03/2009 5:37 pm  

Maatko, słów brakuje... 😮 Dyziu, każdy może edytować wikipedię : )

[edytowane 20/3/2009 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
xGetBoredx
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 216
20/03/2009 5:44 pm  

Haha, dietetyk, który uważa, że ryby rosną na drzewach... Lepiej niech mięsożercy nie piszą artykułów o wegetarianizmie bo to nie ma sensu.

Dzień Bez Mięsa to Dzień Wegetarianizmu? Bo chyba faktycznie pomylono tam daty.

wciąż raczkuję w temacie wegetarianizmu 🙂


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
20/03/2009 6:09 pm  

Jak ktoś z Was ma wejście do WKIPEDII to proszę zamienić słowo semiwegetarianizm nasemidieta.

semi z łac. znaczy" pół" - wtedy ta półdieta nie będzie pasowała do opisu. 😉

http://pl.wikipedia.org/wiki/Semiwegetarianizm


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
20/03/2009 7:57 pm  

To może przyjmie się wyrażenie [u]białadieta [/u] 😉


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
20/03/2009 8:07 pm  

a dlaczego "biała dieta"? Dyziu wytłumacz mi przebieg tego słowotwórstwa. Semiwegetarianizm znaczy "półwegetarianizm", co jest bzdurą, bo albo się jest wege albo nie, albo 0 albo 1. Nie wiem kto tę nazwę wymyślił.


OdpowiedzCytat
roxanne007
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 53
20/03/2009 8:47 pm  

Jak się czyta, co piszą te portale, to aż głowa boli... 😡 A propos, mięsożercy uważają nas za nawiedzonych, a oni czasem sami nie są nawiedzeni? bo czytając niektóre komentarze co poniektórych mięsożerców, wskazują one na zero empatyczności i ogromną bezduszność...


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/03/2009 9:09 pm  

Ach toż to społeczeństwo mamy ograniczone a komentarze widziałam. Aż żal. Powiem szczerze rzadko mi się to zdarza ale jak czytam takie bzdety to czuję się lepsza... Dziwne 😮 Zwykle taki stan u mnie nie występuje.
Irytuje mnie grasujący na onecie człowiek mający pseudonim [b]sławni.wegetarianie[/b]. Jego wypowiedzi nie mają ładu ani składu i przynosi wstyd wegetarianizmowi. Takie nawracanie na cha*a powoduje jedynie agresję. O jego stosunku do trzymania zwierząt w domu nie wspomnę....


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
20/03/2009 10:10 pm  

a dlaczego "biała dieta"? Dyziu wytłumacz mi przebieg tego słowotwórstwa.

Fasolka dlatego bo semiwegetarianizm dopuszcza jedzenie bialego mięsa czyli ryb i dróbiu. Co Ty na to ? 😮

Irytuje mnie grasujący na onecie człowiek mający pseudonim sławni.wegetarianie.

A gdzie go można spotkać to ja z nim pogadam 😎


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
20/03/2009 10:55 pm  

Wejdz na ilnk ktory podala JAGA i zjedz na dol tam gdzie sa komentarze.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca